0

ارتش سوریه سومین موج حمله «جیش الفتح» در جنوب حلب را سرکوب کرد

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

ارتش سوریه سومین موج حمله «جیش الفتح» در جنوب حلب را سرکوب کرد

، ائتلاف «جیش الفتح» از عصر سه‌شنبه (دیروز) مرحله سوم عملیات «حماسه بزرگ حلب» یا «خشم برای حلب» با هدف شکستن محاصره حلب را آغاز کرد اما با تلفات قابل توجهی ناکام ماند.

ارتش سوریه پس از دفع ضرب اولیه هجوم شدید تروریست‌ها را مهار کرد سپس با سرسختی و استقامت موفق شد برخی نقاط اشغال شده طی ساعات نخست عملیات را پس بگیرد و وضعیت را به سود خود معکوس کند.

جزئیات عملیات؛ حمله همزمان از سه محور

عملیات در سه محور صورت گرفت:

غرب شهر حلب، از «منطقه الحمدانیه» (کارخانه کارتن سازی)

جنوب، از  شهرک بسیار مهم «الراموسه»

جنوب غربی از مناطقی مثل روستای «الحویز» و ارتفاعات اطراف.

تمرکز عملیات جیش الفتح، بر اشغال منطقه راهبردی «الراموسه» واقع در جنوب شهر حلب و قطع کمک‌رسانی محور مقاومت از این منطقه بود. اگر الراموسه سقوط می‌کرد، ضمن شکسته شدن محاصره حلب، نیروهای ارتش سوریه در بخش غربی حلب در محاصره قرار می‌گرفتند.

همزمان با حملات جیش الفتح از بیرون دایره محاصره، چند گروه مانند «احرارالشام، فتح حلب، ابوعماره و ...» از داخل شهر حلب (از مناطق محاصره شده) از محور «عامریه و السادکوب» به طرف منطقه راهبردی «الراموسه» حملاتی را آغاز کردند.

تروریست‌ها در ابتدای عملیات خود در این محور عملیات خود را با منفجر کردن یک تونل آغاز کردند و در ابتدای عملیات تا عصر روز گذشته موفق شدند بخش های جزئی از مناطق شرقی الراموسه را اشغال کنند.

با اعزام نیروهای جبهه مقاومت، آنها موفق شدند بعد از چهار ساعت درگیری با تروریست‌ها، آنها را از منطقه برانند و منطقه را کاملا پاکسازی کنند و مسیر رفت و آمد کامیون‌ها و خودروهای سواری در منطقه را به طرف مرکز شهر و مناطق جنوب استان به حالت عادی برگردانند.

تروریست‌ها همزمان با عملیات خود در منطقه اقدام به انتشار اخبارهای دروغی مبنی بر اشغال کامل منطقه‌های «الراموسه و همچنین الحمدانیه» کردند که کاملا دروغ بود.

نیروهای مقاومت در محور الراموسه توانستند حداقل 74 تن از تروریست‌ها جیش‌الفتح را کشته و 41 نفر دیگر زخمی کنند؛ در محور مناطق غربی شهر از جمله کارخانه کارتن‌سازی و همچنین الحمدانیه نیز نیروهای مقاومت توانستند از نفوذ تروریست‌ها به منطقه جلوگیری کنند.

پیشروی جزئی تروریست در ابتدای حملات همیشه حالت طبیعی دارد زیرا حالت هجومی دارند. رسانه‌های وابسته به جیش الفتح از همان ابتدای حملات خبر سقوط الحمدانیه و کارخانه کارتن‌سازی را منتشر کردند.

تروریست‌های شرکت‌کننده در این محور از گروهک های «نورالدین زنکی، تروریست های الترکستانی،جبهه النصره و ...» بود.

درگیری‌ها تا نیمه شب گذشته در غرب الحمدانیه و محیط کارخانه بشدت در جریان بود اما الان از شدت حملات کاسته شده و همچنان درگیری ها بین دو طرف در مناطق ذکر شده به صورت پراکنده در جریان است و تروریست‌ها نتوانستند اهداف خود را در منطقه محقق کنند.

در حومه جنوب غربی استان درگیری‌هایی که تروریست‌ها از  محور «ایکاردا_الزربه» تا «خان طومان_خلصه» به مناطق پاکسازی شده همانند روستای حویز آغاز کردند و توانستند خود را به روستا برسانند.

نیروهای مقاومت موفق شدند شدت حملات تروریست‌ها را کم کنند و سپس پیشروی را متوقف کنند. درگیری ها در محیط روستا همچنان در جریان است.

جنگنده های روس که تعداد آن‌ها بیش از 15 فروند بود، در طول این مدت نیز بشدت مواضع تروریست ها را مورد هدف قرار دادند.

تروریست‌ها در داخل و خارج شهر حلب برای تضعیف روحیه جبهه مقاومت اقدام به شلیک ده‌ها خمپاره و موشک علیه محله های شهر کردند که 6 تن از اهالی شهر از جمله کودک و زن به شهادت رسیدند و بیش از 13 تن زخمی شدند.

طبق اطلاعات به دست آمده تروریست‌ها از گاز سمی در حملات خود علیه اهالی استفاده کرده‌اند.

پنج شنبه 14 مرداد 1395  9:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها