0

رونمایی فیلم بزرگداشت کیارستمی درافتتاحیه جشنواره ونیز

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

رونمایی فیلم بزرگداشت کیارستمی درافتتاحیه جشنواره ونیز

 

رونمایی فیلم بزرگداشت کیارستمی درافتتاحیه جشنواره ونیز

 

سیف‌ا... صمدیان برای بزرگداشت عباس کیارستمی در افتتاحیه جشنواره‌ فیلم ونیز فیلم ساخت.در پی اعلام رسمی آلبرتو باربرا مدیر جشنواره فیلم ونیز مبنی بر اختصاص مراسم بزرگداشت رسمی کیارستمی در افتتاحیه این جشنواره سیف‌ا... صمدیان دوست و همکار عباس کیارستمی به پیشنهاد احمد کیارستمی و درخواست مستقیم مدیر جشنواره فیلم ونیز، فیلمی را با عنوان" 76دقیقه و 15ثانیه با عباس کیارستمی" در مراحل ساخت دارد تا دراین جشنواره‌ رونمایی شود.

 

صمدیان، درباره‌ جزییات ساخت این فیلم گفت: این پیشنهاد در پی حدود سه دهه آشنایی و 25 سال دوستی و همسفری‌ام با کیارستمی، به ذهن فرزند آقای کیارستمی رسید و از سوی ایشان و مدیر فستیوال ونیز مطرح شد.

 

وی یادآور شد: بیش از یک هفته است در حال بازبینی و انتخاب تصاویری هستم که در 25 سال گذشته در سفرهای مشترک متعدد داخلی و خارجی با عباس کیارستمی داشتم.به گفته‌ صمدیان، ویژگی اصلی و مهم فیلم «76دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی» این است که نخستین فیلم-پرتره‌ای است که قرار نیست کسی درباره‌ کیارستمی حرفی بزند یا آثارش را نقد و بررسی کند و حتی تصویری از فیلم‌هایش نشان داده شود.

 

وی افزود: کیارستمی به‌واسطه‌ حضور آرام و  بسیار طبیعی که در سه دهه گذشته در مقابل دوربینم داشت، چنان لحظات درخشانی را از خود باقی گذاشته است که با گوشه‌های بی‌واسطه‌ای از کیارستمیِ فیلم‌ساز، عکاس، شاعر، گرافیست، هنرمند چیدمان و ویدئوآرتیست و حتی نجار واز همه بالاتر یک عاشق بالفطره کار و زندگی مواجه می‌شویم که در هیچ کلام و  حس و حالی نمی‌گنجد.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 14 مرداد 1395  9:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها