0

نکات جالبی در رابطه با رفتار با بیماران سرطان

 
daneshmandan
daneshmandan
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 2202
محل سکونت : بوشهر

نکات جالبی در رابطه با رفتار با بیماران سرطان

 

نکات جالبی در رابطه با رفتار با بیماران سرطان
 
در این مطلب قصد داریم شما را با نکات جالبی در رابطه با این بیماری ترسناک آشنا کنیم و ...


 

در این مطلب قصد داریم شما را با نکات جالبی در رابطه با این بیماری ترسناک آشنا کنیم و ...
 
افرادی که الکل ، مواد مخدر ، تنباکو مصرف می کنند ، بیشترین درصد ابتلا به این بیماری را تشکیل می دهند .

* سوءتغذیه و کمبود وزن بیش از حد نیز باعث اختلال در عملکرد هورمون و سیستم بدنی می شود که باعث می شود نشانه هایی از سرطان بروز کند .

* برای اینکه همیشه سالم و شاداب بمانید باید توجه خاصی به رژیم غذایی تان داشته باشید از مصرف افراطی غذاهای فست فود ، اضافه کردن بیش از حد نمک به غذای تان پرهیز کنید .

* سعی کنید یک فعالیت جنبی مانند ورزش را در برنامه های روزانه تان قرار دهید تا بدن و بخصوص سیستم بدنی تان دچار تنبلی نشود ، زیرا تنبلی و بی تحرکی محرک سرطان می باشد .

* شما لازم نیست برای اینکه سالم باشید حتما قهرمان المپیک شوید و یا اینکه دونده دو چهارصد متر باشید ، تنها سی دقیقه فعالیت ورزشی در روز کافی است .

* پژوهشگر دیوید سروان در کتاب ضد سرطان که یکی از پر تیراژترین کتابهای دنیا شناخته شده است ، از ویتامین د 3، به عنوان یک ویتامین نوید بخش یاد می کند .

نشانه های سرطان :
*افرادی که دچار سرطان می شوند در مرحله ی اول به خوردن غذا بی اشتها می شوند و میلی به خوراکی های از خود نشان نمی دهند ، این افراد باید بدانند برای اینکه با سلول های سرطانی مقابله کنند باید بنیه قوی داشته باشند و این اقدام را نه با قرص ها و داروهای شیمیایی بلکه تنها با مواد مقوی و خوراکی هایی که به بدن نیرو می رسانند ، می توانند جبران کنید .

* بسته به نوع سرطانی که افراد دارند نشانه هایی مانند تهوع ، رنگ پریدگی را بروز می دهند .

* تمام افرادی که دچار سرطان می شوند امید خود را سریع از دست می دهند و دچار افسردگی می شوند اما نباید به این شیوه به زندگی تان ادامه دهید ، زیرا شما هنوز زنده هستید و باید هر روز با امید به زندگی تان ادامه دهید .

 هر روز معجزه ای تازه در علم پزشکی اتفاق می افتد .

* فراموش نکنید خانواده نقش اساسی دارد ، شما نباید به افراد سرطانی ترحم کنید و یا در معرض دید او گریه کنید ، این کار شما روحیه او را تضعیف می کند .

*افرادی که به سرطان مبتلا می شوند باید رژیم های غذایی خاصی را داشته باشند که توسط متخصص آنها تجویز می شود .

*توصیه می شود یک ورزش را به طور متناوب شروع کنید زیرا ورزش دارای فواید بسیاری می باشد .

* مهم ترین تاثیر ورزش در روحیه ی شما می باشد و روحیه ی شما را تقویت می کند و همین طور رشد و تکثیر سلول های سرطان را کاهش می دهد .

*بسیاری از افراد با وجود سلول های سرطانی که در بدن شان تکثیر می شوند اما سالهای سال به زندگی خود ادامه می دهند ، درحالی که بعضی دیگر با شنیدن این موضوع چند ماه بیش تر زنده نمی مانند . تفاوت این دو گروه در امید و ایمانشان به زندگی است .

* به جای اینکه منزوی و گوشه نشینی را اختیار کنید بهتر است به معاشرت و دیدار دیگران بپردازید و از پیله تنهایی خود خارج شوید و ارتباطات خود را مانند گذشته و یا حتی بیشتر ادامه دهید .

دوشنبه 13 دی 1389  1:07 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها