0

وب‌ سایت آموزشی نحوه کارکرد توربوشارژر و سوپرشارژرها

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

وب‌ سایت آموزشی نحوه کارکرد توربوشارژر و سوپرشارژرها

وب‌سایتی که در این مقاله معرفی می‌شود، ازجمله آسان‌ترین و جالب‌ترین راه‌ها برای یادگیری نحوه‌ی کارکرد سوپرشارژرها و توربوشارژرها است. این وب‌سایت، به‌صورت خلاصه و با کمک انیمیشن‌ها، تصاویر و توضیحات اندک اما واضح، کارکرد این دو فناوری را به طرز عالی شرح داده است و مطالعه‌ی آن قویا پیشنهاد می‌شود.

این وب‌سایت که با نام "سوپرشارژر در برابر توربوشارژر" نام‌گذاری شده است، به کمک انیمیشن‌ها، نمایی از کارکرد سوپرشارژرها را نشان داده است که می‌توان با کمک ماوس آن را چرخانده و از نمای نزدیک مشاهده کرد. در این انیمیشن اجزای مختلف، با برچسب‌ نشان داده می‌شوند و توضیحات لازم در زیر آن آورده شده است.

فناوری سوپرشارژر از میل بادامک متصل به تسمه، برای چرخش کمپرسور کمک می‌گیرد که هوا از طریق ورودی مکیده می‌شود و فشار منیفولد ورودی را بالا می‌برد و درنهایت هوای بیشتری را به داخل پیشرانه می‌فرستد. از طرفی توربوشارژرها از گاز‌های خروجی اگزوز برای چرخش کمپرسور استفاده می‌کنند. انیمیشنی از کارکرد فناوری توربوشارژر را در ادامه مشاهده می‌کنید.

توربوشارژر

این صفحه‌ی وب، توسط وب‌سایت استرالیایی تیرولا گردآوری شده است که به فروش تایر مشغول است و در کنار این کار، نحوه‌ی عملکرد این دو نوع فناوری را نمایش می‌دهد. 

وب‌سایت مذکور ابزاری بسیار مفید و جالب بوده و به واسطه‌ی آن می‌توانید اطلاعات جامعی از نحوه‌ی عملکرد دو فناوری توربو و سوپرشارژر به دست آورید.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : [email protected]

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

چهارشنبه 13 مرداد 1395  5:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها