0

واعظی: دولت با افزایش تعرفه تلفن ثابت موافقت کرد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

واعظی: دولت با افزایش تعرفه تلفن ثابت موافقت کرد

 

واعظی: دولت با افزایش تعرفه تلفن ثابت موافقت کرد

 

وزیر ارتباطات از موافقت کارگروه تنظیم بازاردولت با افزایش 50 درصدی نرخ تلفن ثابت خبر داد. دکتر واعظی روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به موافقت دولت با افزایش تعرفه تلفن ثابت افزود:مصوبه تغییر نرخ تلفن ثابت با موافقت دولت به مخابرات ابلاغ شده و از اول مرداد نیز لازم الاجرابوده است.

 

وی همچنین از سامانه اندازه گیری و پایش کیفی شبکه ارتباطات زیرساخت کشور رونمایی کرد و گفت:این سامانه با هدف شفافیت سرویس دهی در شبکه اینترنت،رفع اشکالات و ارتقای کیفی خدمات رسانی در این حوزه راه اندازی شده و با این اقدام دیگر هیچ شرکت ارائه دهنده اینترنت و هیچ اپراتوری نمی تواند اختلالات خود را به گردن دیگری بیندازد. ضمن آن که با راه اندازی این شبکه اپراتورهایی که سرویس با کیفیت به مشترکان خود ارائه نکنند،جریمه خواهند شد و حتی پیش بینی شده که چنانچه کیفیت نامناسب به زیرساخت هم مربوط شود ،این شرکت خسارت آن را بپردازد.

 

وزیر ارتباطات همچنین درباره نحوه اجرای رجیستری و مشکلات ایجادشده تصریح کرد:در زمان بررسی این طرح به ما تکلیف شده بود در 2 ماه این طرح را اجرایی کنیم ،اما با توجه به تجربه ناموفق طرح در گذشته شروطی را برای اجرای آن در نظر گرفتیم که یکی از آن ها اجرای آزمایشی بود.در اجرای این طرح،نهادهایی مانند گمرک،وزارت صنعت وستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز نیز حضور دارند. یکی از شروط ما این بود که مردم با اجرای این طرح ناراضی نباشند و از سوی دیگر آن چه اعم از گوشی و ...در شبکه فعلی مورد استفاده مردم است،از نظر ما معتبر بوده و نباید جمع آوری شود. بر این اساس تمامی گوشی هایی که تا 5 مرداددر شبکه فعال شده اند، شامل این طرح نمی شوند و از این تاریخ ،طرح اجرا می شود.

 

وی با بیان این که نمی توان زمان مشخصی برای اجرای این طرح تعیین کرد، افزود: با رفع مشکلات طرح به صورت نهایی عملیاتی می شود.وی درباره مشکلات ایجادشده در بازار تلفن همراه و جمع آوری گوشی های متعلق به یک برند خاص گفت:متاسفانه این کار باعث اختلال در بازار شد.ضمن آن که موضوعی که از یک مقام مسئول در یکی از سازمان ها اعلام شده بود، به هیچ وجه معتبر نیست.وی همچنین از اجرای مرحله نهایی ترابردپذیری در هفته دولت و کاهش 50 درصدی قیمت اینترنت برای دانشگاه ها و مراکز تجاری خبر داد.

 

معاون وزیر ارتباطات نیز در این نشست با اشاره به اجرای مرحله اول و دوم فیلترینگ هوشمندگفت: پیش از این قرار بود تا اردیبهشت امسال این پروژه به بهره برداری کامل برسد  اما به دلیل تغییرات ایجاد شده در سیاست گذاری این طرح، اجرای آن با تاخیر مواجه شدو طبق زمان بندی تا پایان آذر این سیستم به طور کامل اجرایی می شود.وی افزود:تا قبل از اعمال این طرح،در یکی از شبکه های اجتماعی میزان مصادیق غیرمجاز حدود 5 درصد بود که با اجرای این پروژه ،این موارد به زیر یک درصد کاهش یافت.

 

وی گفت:با اجرای فیلترینگ هوشمند 95 میلیون مصداق مجرمانه را شناسایی کردیم.مرحله سوم این طرح مربوط به اعمال این سیستم در کل فضای غیررمز کشور است که انتظارمی رود توفیق خوبی در سالم سازی این فضا داشته باشیم. رئیس سازمان تنظیم مقررات نیز در این نشست از درخواست 6572 مشترک موبایل برای مهاجرت به اپراتور دیگر در راستای اجرای ترابردپذیری خبر داد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 11 مرداد 1395  9:50 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها