0

طرز تهیه تارت انجیر

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

طرز تهیه تارت انجیر

 

طرز تهیه تارت انجیر

 

طرز تهیه تارت انجیر

 

 

مواد لازم

کره ۲۵ گرم

انجیر ۷۵۰ گرم (بهتر است انجیرها یکدست، کاملا رسیده و ترک نخورده باشند)

خمیر فونسه یا بریزه (نوعی خمیر است که برای تهیه‌ی انواع تارت و شیرینی‌های کوچک استفاده می‌شود) ۴۰۰ گرم

کرم پاتی سیر ۱ پیمانه

 

برای تهیه‌ی تارت انجیر، ابتدا لازم است که خمیر فونسه و پس از آن کرم پاتی سیر را که نوعی کرم انگلیسی است تهیه کنید.

 

مواد لازم برای تهیه‌ی خمیر فونسه

پودر قند ۱ قاشق سوپخوری

آب نصف پیمانه (در صورت تمایل می‌توان از شیر استفاده کرد)

آرد نیم کیلو

کره ۳۰۰ گرم

 

طرز تهیه‌ی خمیر فونسه

ابتدا آرد را درون ظرف مناسبی ریخته و با نمک، پودر قند و آب یا شیر مخلوط می‌کنیم. مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب کرده و سپس کره را که به قطعات کوچک برش زده‌اید، به آن اضافه کنید. سعی کنید در این مرحله به آرامی با نوک انگشتان خود، کره را با مواد مخلوط کنید به گونه‌ای که مواد چسبندگی داشته باشند، ولی کش نیایند. مهم‌ترین نکته در تهیه‌ی این خمیر، ورز ندادن زیاد آن است. همین که خمیر چسبندگی پیدا کرد و توانستید آن را به راحتی باز کنید، نیازی به ورز دادن مجدد نیست. خمیر را درون نایلون قرار داده و به مدت زمان ۲ الی ۳  ساعت استراحت دهید.

 

مواد لازم جهت تهیه‌ی کرم پاتی سیر

زرده‌ی تخم‌مرغ ۴ عدد

شکر ۱۰۰ گرم

وانیل نصف قاشق چایخوری

آرد گندم ۱ قاشق سوپخوری

شیر ۱ پیمانه

 

طرز تهیه‌ی کرم پاتی سیر

ابتدا زرده‌های تخم‌مرغ را با شکر و وانیل مخلوط کرده و به خوبی مواد را با یکدیگر ترکیب کنید. زمانی که رنگ مواد کاملا سفید شد و ماده‌ای کشدار به‌دست آمد، دیگر نیازی به هم زدن مواد نخواهد بود. در این مرحله، درون ظرفی دیگر، آرد را ریخته و شیر را به تدریج به آن اضافه کنید. مواد را با یکدیگر مخلوط کنید تا شیر کاملا به خورد آرد رفته و حل شود. سپس ظرف حاوی شیر و آرد را روی حرارت ملایم قرار داده و پی‌ در پی آن‌ها را هم بزنید تا زمانی که شیر به جوش آمده و مایعی غلیظ درست شود. زرده‌ی تخم‌مرغ را که از قبل آماده کرده‌اید به تدریج داخل شیر ریخته و مجددا مواد را با یکدیگر مخلوط کنید. اجازه دهید تا مواد روی حرارت یکی دو جوش بزند. زمانی که ماده به غلظت رسید، آن را از روی حرارت برداشته و کرم پاستیر آماده است. اجازه دهید سرد شود تا بتوان از آن استفاده کرد.

 

طرز تهیه تارت انجیر

 

پس از تهیه‌ی خمیر فونسه و کرم پاتیسیر به تهیه‌ی تارت مشغول شوید. خمیر را روی یک ورقه‌ی کاغذی که دارای ضخامتی حدود  میلی‌متر است، باز کنید. سعی کنید فرم کاغذ مصرفی شبیه به قالب انتخابی شما برای تارت باشد. خمیر را به صورت دایره‌ای باز کرده به گونه‌ای که از  قطر بیشتری نسبت به قالب برخوردار باشد. سپس قالب را روی خمیر قرار داده و اطراف آن را بزرگ‌تر قالب ببرید. خمیر را با کمک کاغذ برداشته و داخل قالب تارت برگردانید.

 

سعی کنید به دقت روی آن را صاف کنید و سطح دیواره‌ی قالب را که حدود ۲ الی ۳ سانتی‌متر است، با خمیر بپوشانید. به کمک چنگال، روی سطح خمیر سوراخ‌هایی ایجاد کرده تا زمان طبخ پف نکند. درجه‌ی فر را روی ۳۵۰ فارنهایت یا ۱۷۵ سانتی‌گراد تنظیم کرده و قالب تارت را در طبقه‌ی اول فر بگذارید. به مدت زمان نیم ساعت فرصت لازم است تا خمیر تارت طلایی رنگ شود. در این مرحله، قالب را از فر خارج کرده و کرم پاتی سیر را روی سطح خمیر بمالید.

 

انجیرها را به ترتیب روی سطح کرم بچینید و کره‌ی آب کرده را روی آن‌ها بریزید. قالب را روی اولین طبقه‌ی فر قرار داده و دمای فر را روی ۴۵۰ درجه‌ی فارنهایت یا ۲۰۰ درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم کنید. نیم ساعت طول می‌کشد تا تارت شما آماده شود. روی تارت را با خلال بادام تزئین کرده و پس از سرد شدن با مقداری پودر قند بپوشانید.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 10 مرداد 1395  1:19 PM
تشکرات از این پست
nargesza
دسترسی سریع به انجمن ها