0

ادامه بارندگی‌ها در مناطق شمالی و شرقی کشور‌ و احتمال وقوع سیلاب/ دریای خزر تا ۲ روز آینده مواج است

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

ادامه بارندگی‌ها در مناطق شمالی و شرقی کشور‌ و احتمال وقوع سیلاب/ دریای خزر تا ۲ روز آینده مواج است

تحلیل آخرین داده‌های و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بیانگر این است که در 3 روز آینده برای سواحل خزر ابرناکی، بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

همچنین در همین مدت در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل و شمال شرقی کشور در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، بارش باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

در این مدت در مناطقی از سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و شرق فارس نیز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعدوبرق، گاهی وزش باد شدید رخ خواهد داد.

شدت بارش‌ها امروز پنج‌شنبه در استان‌های گیلان، سیستان و بلوچستان، کرمان و فردا در گیلان، شرق مازندران، گلستان، شمال خراسان رضوی و شمال استان سمنان است؛ همچنین روز شنبه هفته‌ آینده شدت بارش‌ها در استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان خواهد بود.

از ابتدای بعدازظهر روز جمعه تا اوایل شب در استان‌های مازندران، گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی وقوع رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود، در برخی ساعات به سبب شدت قابل ملاحظه رگبار باران امکان‌سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه و آب گرفتگی برخی از معابر عمومی وجود دارد

در استان‌های نیمه جنوبی کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و شرق استان فارس در بعدازظهر و اوایل شب روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه هفته آینده به سبب رگبار و رعدوبرق آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و وقوع صاعقه پیش‌بینی می‌شود بنابراین توصیه می‌شود جهت جلوگیری از خسارت‌های احتمالی، تمهیدات لازم در استان‌های یاد شده به کار گرفته شود.

در 3 روز آینده در منطقه زابل وزش باد شدید رخ می‌دهد و موجب ایجاد گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود. در همین مدت در برخی ساعات به ویژه بعدازظهر و اوایل شب وزش با نسبتاً شدید همراه با گردوخاک در جنوب سمنان، شمال اصفهان و استان قم دور از انتظار نیست.

در 3 روز آینده دریای عمان مواج است ضمن آنکه روزهای جمعه و شنبه دریای خزر نیز مواج خواهد بود.

آسمان تهران روز آینده کمی ابری تا قسمتی ابری در بعدازظهر وزش باد پیش‌بینی می‌شود، همچنین روز شنبه آسمان تهران صاف تا کمی ابری است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 36 و 24 درجه خواهد بود.

روز آینده اهواز با دمای 45 درجه بالای صفر و پس از آن یزد با دمای 41 درجه بالای صفر گرم‌ترین شهرهای کشور و زنجان با دمای 12 درجه بالای صفر و شهرکرد با دمای 10 درجه بالای صفر خنک‌ترین شهرهای کشور خواهند بود.

جمعه 8 مرداد 1395  8:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها