0

احتمال نقره ای شدن سعید محمدپور در دسته ۹۴ کیلوگرم المپیک لندن

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

احتمال نقره ای شدن سعید محمدپور در دسته ۹۴ کیلوگرم المپیک لندن

کمیته بین المللی المپیک در سال ۲۰۱۶ با هدف مبارزه با دوپینگ ،نمونه برداری مجدد از آزمایش های دوپینگ برای برخی ورزشکاران در المپیک ۲۰۰۸ چین و بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن را در دستور کار قرار داد و  پس از حصول نتیجه برخی آزمایشات مشخص شد، برخی از قهرمانان المپیک دوپینگی بودند.
 
در 2 لیست ۱۰ و۱۱ نفره از رشته وزنه برداری شرکت کنندگان خاطی رقابت های 2 المپیک اخیر  از مواد نیروزای غیرمجاز استفاده کرده بودند و نمونه اولیه دوپینگ آن‌ها در بازی‌های المپیک 2012  نیزمثبت شده بود.
 
 در لیست ۱۰ نفره ابتدایی در دسته 94 کیلوگرم تست "ایلیا ایلین "وزنه بردار مطرح جهان مثبت اعلام شد و در لیست ۱۱ نفره نیز نمونه "السکاندر ایوانف" نفر دوم المپیک و" آندری دیمانوف"نفر چهارم المپیک در این وزن نیز بدین منوال بود امافدراسیون جهانی وزنه برداری به طور رسمی این موضوع را اعلام نکرده است و در صورتیکه این اتفاق بیفتد مدال های این قهرمانان باز پس گیری خواهد شد.
 
در صورت تایید فدراسیون جهانی وزنه برداری و اعلام دوپینگ ورزشکاران فوق، سعید محمدپور وزنه بردار دسته ۹۴ کیلوگرم کشورمان  که در المپیک ۲۰۱۲ لندن در جایگاه  پنجم قرار گرفته بود به مقام دومی صعود می‌کند و به لطف نمونه گیری های جدید کمیته بین المللی المپیک به مدال نقره المپیک برسد.
 
لازم به ذکر است که پیش از نیز کیانوش رستمی ملی پوش دسته ۸۵ کیلوگرم نیز رنگ مدال برنزش به نقره تغییر یافته بود تا با این شرایط تیم ملی وزنه برداران کشورمان در المپیک ۲۰۱۲ لندن با مسجل شدن نقره محمدپور، به ۴ مدال نقره توسط کیانوش رستمی در دسته ۸۵ کیلوگرم، سعید محمدپور در دسته ۹۴ کیلوگرم، نواب نصیرشلال در دسته ۱۰۵ کیلوگرم و سجاد انوشیروانی در دسته فوق سنگین برسد.
 
پنج شنبه 7 مرداد 1395  3:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها