0

چه کسی شهباززاده را به آلمان می برد ؟

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

چه کسی شهباززاده را به آلمان می برد ؟

 

توگان توگلو مردی است که انتقال سجاد شهباززاده به آلانیا اسپور را ممکن کرد.

چه کسی شهباززاده را به آلمان می برد ؟

 

به گزارش "ورزش سه"، با او در مورد جزییات جدایی شهباززاده از استقلال صحبت کردیم که در ادامه آن را می خوانید:

 


آقای توگلو چرا انتقال شهباززاده این اندازه دشوار بود؟
در واقع دشوار نبود اما زمان زیادی طول کشید دلیل آن این بود که ما برای باشگاه استقلال که خانه شهباززاده است، احترام زیادی قائل هستیم. بنابراین ما صبر کردیم تا استقلال شرایطی که در قرارداد شهباززاده گنجانده شده بود را بپذیرد، ما نمی‌خواهیم با هیچ کسی رابطه بدی داشته باشیم  و همه این را می‌دانند. ما در قرارداد شهباززاده این بند را گنجانده بودیم که اگر او از یک باشگاه خارجی پیشنهادی دریافت کرد می‌تواند با 30 درصد قرارداد فعلی‌اش استقلال را ترک کند. همیشه رفتن به یک باشگاه خارجی آرزوی شهباززاده بوده و اینکه بتواند باعث افتخار ایران بشود. ما می‌توانیم درک کنیم که چرا باشگاه استقلال تمام تلاشش را انجام داد تا شهباززاده در این باشگاه بماند. به همین دلیل این انتقال زمان زیادی طول کشید اما در نهایت با توجه به همین شرایط قانونی او بدون هیچ مشکلی استقلال را ترک کرد. من باید چیزی را به شما بگویم که کسی در ایران نمی‌داند، ما در زمستان گذشته یک پیشنهاد خوب از باشگاه اسپانیایی داشتیم اما برای شهباززاده مهم بود که با استقلال در لیگ به قهرمانی برسد. در نهایت استقلال قهرمانی را از دست داد اما او نشان داد که استقلال برایش چقدر مهم است. مطمئنا او روزی بازخواهد گشت و بار دیگر برای استقلال بازی می‌کند.


جالب است که شما یک مدیربرنامه ترک هستید که با بازیکنان ایرانی کار می‌کنید. چه چیزی برای شما در فوتبال ایران جالب بود؟
در فوتبال بین‌المللی ملیت مهم نیست، برای ما اول از هم شخصیت و بعد کیفیت اهمیت دارد. شهباززاده تنها بازیکن ایرانی نیست که من با او کار می‌کنم. ما با بازیکنان ایرانی دیگری هم کار می‌کنیم که من امیدوارم آنها را به لیگ‌های خارجی ببرم، این کمک زیادی به فوتبال ایران می‌کند. علاقه من به فوتبال ایران با حضور اینگین فیرات در ایران آغاز شد، او ایران را دوست داشت و همیشه در مصاحبه‌اش چیزهای خوبی از ایران تعریف می‌کرد. بعد از آن من به ایران آمدم و این کشور را از نزدیک دیدم. فیرات بود که جاهای مختلف ایران را نشان داد، من عاشق ایران و مردمش شدم. برای مثال در چند سال گذشته من حداقل هر سال یک بار دربی تهران را در ورزشگاه آزادی تماشا کردم، من عاشق اتمسفر این بازی شدم.

 

 

چه کسی شهباززاده را به آلمان می برد ؟

 


نظر شما درباره فیرات که سال‌ها در ایران کار کرد چیست؟
همه می‌دانند که او مربی فوق‌العاده‌ای است اما آنچه ما دو سال قبل در سایپا انجام دادیم یک معجزه بود زیرا من بارها آنجا بودم. زینالی می‌خواست از فوتبال خداحافظی کند، بابک حاتمی و مشکل‌پور هم شرایط نامشخصی داشتند، فیرات بازیکنانی را از تیم جوانان سایپا به تیم اول انتقال داد. پیش از آن کسی بازیکنانی مانند قلی‌زاده و رحیمی را نمی‌شناخت. آنها تنها با 17 سال سن در سایپا بازی کردند. مهدی ترابی و محمدرضا اخباری هدایای فیرات برای فوتبال ایران هستند. شهباززاده و کاوه رضایی در آن تیم ذخیره بودند و فیرات به آنها بازی داد، او همه این کارها را در یک سال انجام داد. باور کنید اگر یک مربی خارجی چنین کارهایی را ترکیه‌ای انجام می‌داد به محبوبیت زیادی می‌رسید.


درباره مربیان ایرانی چه فکر می‌کنید؟
من نسل جوان مربیان ایرانی را دوست دارم. من هرکاری بتوانم انجام می‌دهم تا علی دایی را به خارج از ایران ببرم. او یک ستاره جهانی و یک دوست خوب برای من است. امیدوارم در آینده پیشنهادهای خوبی داشته باشند. می‌دانم که دایی در آینده موفق خواهد بود و رفتن او به یک کشور خارجی درها را برای مربیان ایرانی باز می‌کند. همین‌طور یحیی گل‌محمدی، عبدالله ویسی را دوست دارم آنها پتانسیل این را دارند که در جاهای دیگر کار کنند.


شرکای شما در ایران چه کسانی هستند و چطور کار می‌کنید؟
البته من شرکای زیادی دارم و با افراد زیادی در ارتباط هستم. در واقع ما یک شبکه هستیم. کسی نمی‌تواند در همه کشورها و همه باشگاه‌ها به تنهایی رابطه داشته باشد. من با بسیاری از باشگاه‌ها به صورت مستقیم کار می‌کنم اما کار تیمی اهمیت زیادی دارد برای مثال همکار من در صربستان دارکو آنیچ است او از من درباره شهباززاده سوال کرد و می‌خواست او را به ستاره سرخ بلگارد ببرد. در مجموع من آماده همکاری با هر کسی هستم که در کارش جدی است. بنابراین برای من بسیار مهم است که همکارانم بین‌المللی باشند برای مثال من با رابطه نزدیکی با امیر سلطانی که در لندن زندگی می‌کند دارم. او یک دوست خوب برای من است و یک مدیربرنامه موفق.

 

 

چه کسی شهباززاده را به آلمان می برد ؟


درباره شهباززاده فکر می‌کنید در این فصل او چطور کار می‌کند؟
این اولین فصل او است و او مقابل ستاره‌هایی مانند رابی فن‌پرسی بازی خواهد کرد اما من مطمئنم که او می‌تواند باعث غرور هواداران استقلال و همه ایرانی‌ها شود. او فصل خوبی خواهد داشت اما برنامه ما این است که او بعد از آلانیااسپور به بوندس‌لیگا یا لیگ‌برتر برود او توانایی‌های زیادی دارد و می‌تواند بهتر و بهتر شود و مطمئنم که او به زودی در تیم‌ملی در ترکیب اصلی قرار خواهد گرفت.


در آخر اگر صحبتی با هواداران ایرانی دارید بفرمایید.
من هم یکی از شماها هستم. تمام تلاشم را برای کمک به فوتبال ایران می‌کنم. تنها به خاطر پول بازیکن به فوتبال ایران نمی‌آورم من بازیکن ایرانی را هم به خارج از کشور می‌برم تا باعث افتخار کشورشان شوند. کدام مدیربرنامه خارجی است که چنین کاری بکند، این تنها آغاز کار است و برای همه بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.

پنج شنبه 7 مرداد 1395  11:57 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها