0

ظریف: همکاری رژیم صهیونیستی و سعودی دیگر قابل پوشاندن نیست

khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89277

محمدجواد ظریف دوشنبه شب در جمع ایرانیان مقیم غنا گفت: امروز جنایات رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی بیش از پیش در حال آشکار شدن است.

به گزارش ایرنا، ظریف با اشاره به فرو ریختن ابرهای ایران هراسی در سال های گذشته گفت: ایران هراسی با هزینه بسیار زیاد و سرمایه گذاری فراوان صهیونیست ها و بدخواهان به ویژه رژیم ددمنش سعودی در حال انجام است.

وی ادامه داد: جنایات این رژیم کودک کش در یمن و سوریه به شکل سرسام آوری جهان را به اندوه واداشته است، این ها تلاش فراوانی در طول سالیان گذشته کردند که چهره ای غیرواقعی از جمهوری اسلامی ترسیم کنند با این هدف که بر جنایت ها و سیاست های کوته نظرانه خودشان سرپوش بگذارند و از این طریق راهی برای ایران هراسی پیدا کنند و آن را ادامه دهند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: امروز دنیا بعد از حدود ٣٧ سال به این واقعیت پی برده و بیدار شده که خطر وهابیت خطر اصلی است که دنیا را با افراط رو به رو کرده است و امروز ددمنشی داعشی گردن یک کودک ١٢ ساله را می زند و آنان در این راستا نه تنها جنایت انجام می دهند بلکه از آن فیلم و عکس تهیه می کنند. امروز با فرو ریختن پرده ایران هراسی این جنایت ها کم کم روشن می شود.

وزیرامورخارجه کشورمان ادامه داد: بدیهی است رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی که دو رژیم همسو و همراه هستند امروز همکاریشان روشن و آشکار شده و دیگر قابل پوشاندن نیست. رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب نه تنها به بنده لطف و حمایت کردند بلکه عنایت کردند و بارها به من گفتند که من هر روز دعا می کنم که این دعا پشت گرمی مهمی برای همه ما در مذاکرات هسته ای بود و ما همواره قدردان این نعمت بزرگ ولایت هستیم.

ظریف با اشاره به این که سفر به غنا ششمین سفرش به آفریقاست افزود: امروز بسیار خوشحالم که بزرگ ترین هیئت اقتصادی را که در سه سال گذشته در سفرها بوده، به همراه دارم، این نشان دهنده اهمیت دادن ایران به آفریقا و بخش خصوصی است.محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه صبح سه شنبه به وقت محلی با خانم هانا سروا تته همتای غنایی خود دیدار و گفت و گو کرد. طرفین در این دیدار بر توسعه روابط و گسترش مناسبات تاکید کردند. محمدجواد ظریف پس از دیدار با وزیر خارجه غنا در جمع خبرنگاران گفت: باید برخی موضوعات، همچنین همکاری های بانکی را تسهیل کنیم تا امکان برقراری این روابط به صورت راحت تر و آسان تر برای بخش خصوصی فراهم شود.

تکذیب برخی حواشی سفر ظریف به نیجریه
در همین حال یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه ادعای برخی رسانه ها درباره محتوای دیدارهای وزیر امورخارجه کشورمان با مقامات نیجریه را خبرسازی خواند . این مقام آگاه دوشنبه شب تصریح کرد: متاسفانه این معدود رسانه های کم شمار به قدری به انتشار اخبار دروغ و جعلی عادت کرده اند که به راحتی منافع جمهوری اسلامی و امنیت ملی کشور را نیز قربانی دیدگاه های سیاسی خود می کنند. برخی از رسانه ها در خصوص دیدارهای ظریف با مقامات نیجریه مدعی شده بودند پیگیری آزادی شیخ زکزکی، رهبر شیعیان نیجریه، در برنامه ظریف در سفر به نیجریه نبوده است.

سفر محمد جواد ظریف به غرب آفریقا به همراه یک هیئت سیاسی - اقتصادی از روز یک شنبه آغاز شده است. وی پیش از این به نیجریه سفر کرده بود . ظریف قرار است پس از غنا به گینه کوناکری و مالی نیز عزیمت کند. مدیران 38 شرکت اقتصادی ظریف را در این سفر همراهی می کنند.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 6 مرداد 1395  8:31 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها