0

رسولی: انسجام اصلاح طلبان در 96 بهتر از 92 خواهد بود

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

رسولی: انسجام اصلاح طلبان در 96 بهتر از 92 خواهد بود

عارف: عده ای معدود برای تخریب فراکسیون امید دست به دامن جعل خبر می‌شوند
 
 

رسولی: انسجام اصلاح طلبان در 96 بهتر از 92 خواهد بود

 

حسن رسولی از آغاز به کار اتاق‌فکر اصلاح‌طلبان برای ورود به پرونده انتخابات ۹۶ در یکی دو ماه آینده خبر داد. به گزارش تسنیم، حسن رسولی عضو بنیاد امید ایرانیان و مشاور محمدرضا عارف درباره ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات ریاست جمهوری 96 اظهار کرد: هنوز پرونده انتخابات در اتاق فکر اصلاح‌طلبان باز نشده و در یکی دو ماه آینده این کار انجام می‌شود.

 

رسولی در پاسخ به این پرسش که آیا روحانی همچنان نامزد اصلاح‌طلبان برای انتخابات 96 است یا خیر؟ گفت: صحنه سیاسی ایران صحنه‌ای پیچیده و غیرقابل پیش‌بینی است. هیچ  کارشناسی نمی‌تواند از اکنون بگوید که سال آینده چه اتفاقی خواهد افتاد مگر این که مجهز به «علم لدنی» باشد. وی افزود: تا زمانی که ‌نظرات و مباحث مختلف مطرح نشود، نمی‌توان نظر قطعی در این باره داد. این موضوع هنوز در دستور کار قرار نگرفته و باید صبر کنیم تا به یک جمع‌بندی کلی برسد. معتقدم انسجام اصلا‌ح‌طلبان در سال 96 بهتر از سال 92 خواهد بود.

 

همچنین به گزارش ایسنا، پروانه سلحشوری، عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به وجود طیف‌های مختلف در فراکسیون امید مجلس گفت: وقتی ما اعلام کردیم 160 نفر از لیست امید رأی آوردند این توقع را ایجاد کردیم اما نگفتیم در میان اینها طیف‌های متفاوتی هستند و طبیعی است در عرصه‌های مختلف تصمیم‌گیری نزدیک‌تر به فکر خود عمل می‌کنند. به هر حال فراکسیون امید از 100 تا 160 رأی شناور و سیال دارد و نحوه جذب آن به عملکرد خودمان بستگی دارد. وی افزود: به نظر من فراکسیون امید بضاعت بیشتری داشت و تاکنون بهتر می توانست عمل کند اگر چه تا الان هم نمره مردودی نداشته است و به عنوان افرادی که اکثریت تجربه جدید در مجلس داشتند بد عمل نکردیم.

 

همچنین محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید نیز در دیدارهای جداگانه با  جمعی از فعالان سیاسی استان مرکزی و گیلان از برخی بی‌اخلاقی‌ها در فضای رسانه‌ای کشور انتقاد کرد و گفت: جای تأسف است که عده ای معدود برای تخریب فراکسیون امید و انشقاق بین جبهه اصلاح‌طلب دست به دامن جعل خبر می‌شوند. به گزارش ایسنا، وی افزود: فراکسیون امید با آسیب‌شناسی عملکرد خود و با استفاده از نظرات دلسوزان به‌ویژه جوانان علاقه‌مند به فراکسیون با قوت هر چه تمام‌تر فعالیت خود را ادامه می‌دهد و تحت تأثیر برخی جوسازی‌ها قرار نمی‌گیرد.
 

عارف با بیان اینکه جریان اصلاحات جریان مسئولی است و دنبال سهم خواهی نیست، گفت: جریان اصلاحات باید پویایی و نشاط خود را حفظ کند و با آسیب‌شناسی عملکرد خود به خصوص در دهه 80 و عبرت گیری از برخی تجربه‌های تلخ، مسیر عقلانی که طی سالیان اخیر بر جریان اصلاحات حاکم شده است را با جدیت بیشتری ادامه دهد.

 

وی با تأکید بر مراقبت از دستاوردهای ارزشمند گفتمان اصلاح‌طلبی، اظهار کرد: در مقطع فعلی برای حفظ انسجام در خانواده بزرگ اصلاحات همه نخبگان و جوانان اصلاح طلب از هرگونه تک‌روی و اظهارنظرهایی که  به گفتمان اصلاح‌طلبی آسیب می‌زند باید خودداری کنند. عارف با اشاره به دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراها در سال 96 هرگونه اظهارنظر فردی درباره این دو انتخابات را خارج از تصمیم‌گیری‌های جبهه اصلاحات اعلام کرد و با گلایه از برخی بی‌اخلاقی‌ها در فضای رسانه‌ای کشور گفت: جای تأسف است که عده ای معدود برای تخریب فراکسیون امید و انشقاق بین جبهه اصلاح طلب دست به دامن جعل خبر می‌شوند.


به گزارش فارس همچنین بهرام پارسایی نماینده شیراز و سخنگوی فراکسیون امید مجلس اظهار کرد: نخستین نشست هیئت رئیسه دایم فراکسیون امید، امروز(چهارشنبه) با حضور اعضای هیئت رئیسه تشکیل می شود. وی تصریح کرد: دستور کار این جلسه بررسی روند تشکیل کمیته‌های فراکسیون و برنامه‌ریزی درباره جزئیات تشکیل جلسات مجمع و هیئت رئیسه است.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 6 مرداد 1395  7:49 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها