0

10 هزار ميليارد تومان پروژه براي مشهد ارائه مي‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

10 هزار ميليارد تومان پروژه براي مشهد ارائه مي‌شود

89/10/12 - 13:32
شماره:8910120792
نسخه چاپي ارسال به دوستان
معاون شهرداري مشهد:
10 هزار ميليارد تومان پروژه براي مشهد ارائه مي‌شود

خبرگزاري فارس: معاون مالي و اداري و شهرسازي شهرداري مشهد با اشاره به برگزاري دومين نمايشگاه فرصت‌هاي تخصصي سرمايه‌گذاري و مشاركت مشهد در ماه جاري گفت: در اين نمايشگاه 10 هزار ميليارد تومان پروژه ارائه مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد به نقل از روابط عمومي دومين نمايشگاه فرصت‌هاي نمايشگاه تخصصي سرمايه‌گذاري و مشاركت مشهد، سيد ابراهيم رئيسيون اظهار داشت: اين نمايشگاه با هدف توسعه متوازن و سريع همه نقاط شهر مشهد است.
وي با اشاره به قابليت‌ها و استعدادهاي فراواني كه در مشهد به منظور توسعه وجود دارد، گفت: شهرداري‌ها از لحاظ تامين منابع، اتصالي به خزانه و بودجه عمومي دولت ندارند.
رئيسيون افزود: به همين منظور شهرداري مشهد براي سرعت بخشيدن به زيرساخت‌هاي شهري و تامين شاخص‌هاي مناسب و تامين خدمات ارزنده و گسترده اقدام به برگزاري چنين نمايشگاهي كرده است.
رئيسيون با تاكيد براينكه براساس آنچه امروز مشاهده مي‌شود، شهرداري ناگزير است براي تامين منابع به شيوه‌هاي ديگري متمسك شود، گفت: برگزاري نمايشگاه‌هاي فرصت سرمايه‌گذاري، فروش اوراق مشاركت، مشاركت بخش خصوصي و ... از جمله راه‌هاي تامين درآمد شهرداري‌هاست.
وي گفت: هدف از اين نمايشگاه افزايش حجم سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي مختلف مشهد است.
رئيسيون تصريح كرد: براي جذب بيشتر سرمايه‌گذار در اين نمايشگاه، طرح‌ها و پروژه‌هاي قابل اجرا به مشاوران طرح‌هاي جامع و تفصيلي مشهد داده شده تا بررسي لازم را در اين‌باره داشته باشند.
معاون شهردار مشهد با بيان اينكه يكي از مهم‌ترين محورهاي اين نمايشگاه توسعه مناطق كم‌برخوردار در مشهد است، تصريح: تمام تلاش ما بر اين امر استوار است تا سود اقتصادي ناشي سرمايه‌گذاري در مناطق كم‌برخوردار را افزايش داده به‌طوري كه جذابيت سرمايه‌گذاري در اين مناطق براي سرمايه‌گذاران بيشتر از مناطق برخوردار باشد.
وي بر لزوم سرمايه‌گذاري‌ها در مناطق كم‌برخوردار مشهد براي رفع محروميت‌هاي اين مناطق تاكيد كرد و يادآور شد: توسعه همه جانبه مشهد جز با انجام اين نوع سرمايه‌گذاري‌ها ميسر نيست.
معاون مالي و اداري شهردار مشهد گفت: از 450 پروژه پيشنهادي در اين نمايشگاه، افزون بر 200 پروژه مورد تاييد قرار قرار گرفته است.
رئيسيون اظهار داشت: سرمايه‌گذاري‌هاي بخش خصوصي در اداره امور شهرها به عنوان موتور شتاب بخش روند توسعه دنبال مي‌شود كه اين امر در مشهد تاكنون دستاوردها و نتايج چشمگيري داشته است.
وي گفت: بيشترين پروژه‌ها و سرمايه‌گذاري در اين نمايشگاه شامل پروژه‌هاي اقتصادي، تجاري اقامتي، تجاري اداري، گردشگري، مسكوني و... است.
رئيسيون به موفقيت‌هاي شهرداري در جذب سرمايه‌گذاري‌هاي بخش خصوصي در نخستين نمايشگاه جذب سرمايه‌گذاري در مشهد كه در اسفند سال گذشته در مشهد برگزار شده بود، اشاره كرد و گفت: جذب ميلياردها ريال سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در سايه برپايي اين نمايشگاه سبب شد تا شرايط براي رشد سريع‌تر مشهد تسهيل شود.
وي با اشاره به دستاوردهاي برگزاري نخستين نمايشگاه فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در سال گذشته گفت: در سال گذشته افزون بر 132 پروژه به ارزش ريالي 5 هزار ميلياردتومان ارائه شد.
وي افزود: از اين تعداد، حدود 2 هزار و 600 ميليارد تومان تفاهمنامه امضا شد و از اين تفاهمنامه‌ها حدود يك‌هزار و 600 ميليارد تومان تبديل به قرارداد شد و امروز شاهد ابلاغ و عملياتي شدن آن قراردادها هستيم.

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  10:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها