0

محاكمه سران فتنه مانند كودتاچيان باشد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

محاكمه سران فتنه مانند كودتاچيان باشد

89/10/12 - 09:23
شماره:8910120122
نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس كميته دفاعي مجلس:
محاكمه سران فتنه مانند كودتاچيان باشد

خبرگزاري فارس: رئيس كميته دفاعي مجلس گفت: سران فتنه مانند كودتاچيان هستند و بايد با آنها برخورد شود و نبايد هيچ كوتاهي و اغماضي صورت گيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، غلامرضا كرمي شامگاه شنبه در جمع مديران خبرگزاري‌ها و مطبوعات ارزشي استان كرمان با اشاره به دستگيري برادرِ عبدالمالك ريگي در پاكستان اظهار داشت: اين خبر را مسئولان كشور پاكستان اعلام كردند و اينكه اين همان شخص است، يا خير، خبر 100 درصد و قابل اعتمادي نيست.
وي در پاسخ به علت تغيير وزير امور خارجه افزود: از اين موضوع دو هفته مي‌گذرد و من شخصا اين تغيير را طبق قانون از حقوق رئيس‌ جمهور مي‌دانم و بر اساس قانون اختياراتي دارد كه مي‌تواند اين تغييرات را انجام دهد.
نماينده مردم كرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه در كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با وزير خارجه سابق كشورمان سفرهاي زيادي را داشته است، تصريح كرد: متكي فردي اصولگرا و خردمند است و شخصا از نوع برخورد با وي در داخل و خارج از كشور راضي نيستم و اين برخوردها قابل تأييد نيست.
وي با مثبت ارزيابي كردن وضعيت كمي نشريات اصولگراي استان كرمان بيان داشت: از نظر تعداد افزايش خوبي در اين زمينه صورت گرفته و جا دارد از مديركل سابق و كنوني اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تقدير شود.
كرمي با اشاره به اينكه با تشكيل جلسات فصلي با خبرگزاري‌ها و مطبوعات اصولگراي استان مخالفتي ندارم، تصريح كرد: اين پيشنهاد خوبي است و ارتباطات ما بايد بيشتر و فعال‌تر شود و مطبوعات و رسانه‌ها مي‌توانند اخبار ما را پيگيري كنند.
وي گفت: در ارتباط با توجه به همه مطبوعات در راستاي چاپ اخبار نمايندگان استان در نشريات مختلف، پيگيري‌هاي لازم را از طريق روابط‌ عمومي مجلس انجام مي‌دهم.
كرمي افزود: بحث هزينه بالاي مطبوعات به دليل اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها را از طريق وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و كميسيون مربوطه در مجلس پيگيري مي‌كنيم تا به راهكاري دست پيدا كنيم.
رئيس كميته دفاعي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه محاكمه سران فتنه به عنوان خواسته عمومي عامه مردم مطرح است، اظهار داشت: نظام ظرفيت مديريت جريان مقابله با فتنه 88 را داشت و من شخصا معتقد هستم كه مديريت عالي و خوبي انجام شد و در رأس همه مقام معظم رهبري تدابير خوبي داشتند.
كرمي تصريح كرد: در بحث سران فتنه بايد فرصت مناسبي ايجاد شود و عملا محاكمه آنها در افكار مردم حاصل و آنها در زندان افكار مردم محبوس هستند.
وي گفت: سران فتنه مانند كودتاچيان هستند و بايد با آنها برخورد شود و نبايد هيچ كوتاهي و اغماضي صورت گيرد.
نماينده مردم كرمان و راور در مجلس در زمينه فاضلاب ماهان بيان داشت: مطالعات لازم انجام شده و كار اجرايي آن به زودي آغاز مي‌شود و همچنين باند دوم ورودي هفت باغ و ماهان را شخصا پيگيري كردم و مقرر شده است كه عمليات اجرايي آن به زودي آغاز شود.
كرمي با اشاره به اينكه جمعيت زندان كرمان زياد است، گفت: پيگيري مي‌كنيم، اردوگاهي كه در منطقه كبوترخان است، تكميل و تجهيز شود.
وي خاطرنشان كرد: در بحث ريزش معدن هجدك راور راهكارهاي مختلفي مطرح است كه از ميان آنها بهترين آن انتخاب شد و اين مهم در حال پيگيري است تا به معدنچيان گرفتار در معدن دست پيدا كنند.
كرمي افزود: بايد به خانواده اين معدنچيان و ديگر قربانيان معادن رسيدگي شود.
در اين جلسه احمد سعيدي مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمان نيز با اشاره به وضعيت مطبوعات در استان كرمان اظهار داشت: از حيث كمي وضعيت رسانه‌هاي مكتوب استان كرمان از همه استان‌ها بالاتر و بهتر است.
وي افزود: اخذ چند مجوز نشريه ديگر براي برخي حوزه‌ها و شهرستان‌ها كه در اين زمينه ضعيف هستند، پيگيري مي‌شود.
سعيدي با اشاره به فتنه سال گذشته در كشور تصريح كرد: سردار كرمي، نماينده مردم كرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي پيشقراول دفع فتنه در مجلس بود و همچنين آيت‌الله جعفري در كرمان با بيانات خود سبب بصيرت بخشي مردم شد.
وي با بيان اينكه دو سال از تعطيلي خانه مطبوعات كرمان مي‌گذرد، خاطرنشان كرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي آيين‌نامه خانه مطبوعات را تغيير داده است.
سعيدي گفت: خانه مطبوعات مي‌تواند بستري براي حضور پررنگ‌تر مطبوعات و خبرگزاري‌ها در سطح استان باشد و ما به دنبال اين هستيم كه اين زمينه و بستر را هرچه زودتر فراهم كنيم.
در اين جلسه مديران و نمايندگان مطبوعات و خبرگزاري‌هاي ارزشي استان به بحث و تبادل نظر در راستاي ارتقاي وضعيت خبر و اطلاع‌رساني با نماينده مردم كرمان و راور در مجلس و مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي پرداختند.

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  10:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها