0

وزش توفان‌هاي شن آموزش را در فهرج مختل كرده است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

وزش توفان‌هاي شن آموزش را در فهرج مختل كرده است

89/10/12 - 10:59
شماره:8910120329
نسخه چاپي ارسال به دوستان
مدير اداره آموزش و پرورش فهرج:
وزش توفان‌هاي شن آموزش را در فهرج مختل كرده است

خبرگزاري فارس: مدير اداره آموزش و پرورش‌ فهرج گفت: زمستان و وزش توفان‌هاي شديد شن، آموزش دانش‌آموزان را در چادرهاي مدارس آسيب‌ديده و غيرمقاوم از زلزله اخير حسين‌آباد فهرج با مشكلات جدي روبه‌رو كرده است.

علي بيت‌اللهي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فهرج با اشاره به زلزله اخير در اين شهرستان اظهار داشت: زمستان و وزش توفان‌هاي شديد شن، آموزش دانش‌آموزان را در چادرهاي مدارس آسيب‌ديده و غيرمقاوم از زلزله اخير حسين‌آباد فهرج با مشكلات جدي روبه‌رو كرده است.
بيت‌اللهي گفت: در اثر زلزله حسين‌آباد شهرستان فهرج 23 آموزشگاه غيرمقاوم و خطرساز در اين شهرستان دچار آسيب جدي شده‌اند و از اين مدارس آسيب‌ديده 10 آموزشگاه آن به صورت شبانه‌روزي هستند.
وي خاطرنشان كرد: به همين منظور در مدارس غيرمقاوم و خطرساز كه نزديك كانون زلزله در اين شهرستان قرار دارند، با همكاري هلال احمر و فرمانداري اين شهرستان چادر براي آموزش و اسكان دانش‌آموزان نصب شده است و اكنون آموزش دانش‌آموزان در چادرها در حال انجام است.
مدير آموزش و پرورش شهرستان فهرج بيان داشت: تراكم دانش‌آموزان اين مدارس بين 30 تا 35 نفر است و چادرهايي كه در اختيار اين مدارس قرار گرفته، ظرفيت 15 تا 20 دانش‌آموز را دارند.
بيت‌اللهي افزود: براي اسكان دانش‌آموزان مدارس آسيب‌ديده و غيرمقاوم نياز به 150 كانكس در اين شهرستان است و ما خواستار تخصيص اعتبارات لازم براي بازسازي اين مدارس هستيم.
وي تصريح كرد: در زلزله پنجم د‌ي‌ماه 82 كه شهرستان فهرج يكي از بخش‌هاي بم بود، مدارس اين شهرستان از اعتبارات زلزله بم بازسازي نشده‌اند و از اعتبارات اختصاص يافته به شهرستان‌هاي جنوب كرمان به اين شهرستان تاكنون اختصاص پيدا نكرده است.
بيت‌اللهي خواستار ايجاد ستاد راهبردي جنوب شرق استان با شركت شهرستان‌هاي فهرج، ريگان و بم از سوي مسئولان استان و كشور شد.

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  10:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها