0

دانشگاهيان در طرح هدفمندي يارانه دولت را همراهي كنند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دانشگاهيان در طرح هدفمندي يارانه دولت را همراهي كنند

89/10/12 - 13:54
شماره:8910120903
نسخه چاپي ارسال به دوستان
فتحي‌پور:
دانشگاهيان در طرح هدفمندي يارانه دولت را همراهي كنند

خبرگزاري فارس: رئيس كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به نقش دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي در اجراي اين طرح از آنها خواست دولت را در رسيدن به اهداف مهم طرح هدفمندي يارانه‌ها همراهي كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از واحد ارتباطات رسانه‌اي دفتر ارتباطات مردمي اين نماينده مجلس، ارسلان فتحي‌پور در ديدار با جمعي از فرهيختگان و اساتيد دانشگاه از دانشگاهيان به عنوان قشر آگاه، تلاشگر و تأثيرگذار جامعه ياد كرد كه هميشه و در طول تاريخ انقلاب اسلامي پيشتاز در عرصه‌هاي علمي، پژوهشي و تحقيقاتي بوده و با ايده‌ها، نظرات و طرح‌هاي كارشناسي خود نظام مقدس جمهوري اسلامي و دولتمردان را در رسيدن به اهداف عاليه نظام اسلامي ياري كرده‌اند.
نماينده مردم كليبر و هوراند تأكيد كرد: تحقق عدالت اجتماعي و شكوفايي اقتصادي در كشور با عملياتي شدن اين طرح و اجراي به موقع برنامه‌هاي آن ميسر است كه اساتيد دانشگاهي با تبيين اهداف مهم اين طرح به دانشجويان و گروه هدف نقش موثر خود را در اجراي اين طرح ايفا خواهند كرد.
وي، اصلاح قيمت‌ها، مديريت مصرف در كالا، تقسيم درست سرمايه‌هاي ملي، جلوگيري از رانت‌خواري و ويژه‌خواري، توزيع عادلانه امكانات و خدمات به عموم مردم را از مهم‌ترين اهداف طرح هدفمندي يارانه‌ها برشمرد.
اين نماينده مجلس، مهم‌ترين رسالت اساتيد و دانشگاهيان را تبيين اهداف اصلي و مثبت اين طرح عظيم و روشنگري مردم و افرادي كه اطلاع كاملي از مزاياي اين طرح مهم اقتصادي كشور ندارند ذكر كرد.
رئيس كميسيون مجلس با تأكيد بر اصلاح و مديريت در راستاي تغيير الگوي مصرف افزود: بايد با صرفه‌جويي و پرهيز از اسراف همچنين بهينه‌سازي در استفاده از منابع عظيم خدادادي و ملي كشور فرصت استفاده از اين منابع را براي نسل‌هاي آينده فراهم كنيم.
وي گفت: با اجراي اين قانون فاصله طبقاتي در جامعه كاهش يافته و همه به طور يكسان و عادلانه از مزاياي اين طرح بهره‌مند مي‌شوند.
نماينده مردم كليبر و هوراند در مجلس شوراي اسلامي تأكيد كرد: دولت و مجلس با پشتيباني مقام معظم رهبري و همراهي مردم مصمم است كه اين طرح را كه گامي بلند در برقراري عدالت اجتماعي در كشور است، اجرا كند.
فتحي‌پور گفت: قبل از اجراي اين طرح بيشترين سود و مزاياي پرداخت يارانه‌ها به حامل‌هاي انرژي و ساير زمينه‌ها نصيب قشر مرفه جامعه مي‌شد كه با اجرايي شدن آن جلوي برخي سوءاستفاده‌ها و حيف و ميل‌ها گرفته شده و هر كس به نسبت مصرف خود از يارانه‌ها بهره‌مند مي‌شود.
وي، در ادامه از آمادگي كميسيون اقتصادي مجلس براي بهره‌مندي از نظرات كارشناسي اساتيد، دانشگاهيان و فرهيختگان خبر داد و افزود: كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي به عنوان يكي از كميسيون‌هاي تخصصي از ايده‌ها و طرح‌هاي كارشناسي شده در حوزه اقتصادي كشور استقبال مي‌كند و آماده دريافت پيشنهادات و راهنمايي‌هاي فرهيختگان است.

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  8:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها