0

رشد فروش رنو، افت سیتروئن و پژو

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

رشد فروش رنو، افت سیتروئن و پژو

ثبت‌نام برای خرید خودرو در اروپا با رشدی 6.5 درصدی نسبت به سال گذشته به 1.5 میلیون دستگاه رسیده است. رشد 6.5 درصدی، کمترین رشد از ماه مارس 2016 تاکنون بوده است. این در حالی است که تقاضا در بریتانیا، دومین بازار بزرگ اروپا با افتی 0.8 درصدی مواجه شده است. بر اساس گزارش اتحادیه تولیدکنندگان خودروی اروپا (ACEA) فروش نیمه نخست سال جاری با رشدی 9.1 درصدی به 8.09 میلیون دستگاه رسید.
 
بر اساس اعلام بانک مرکزی اروپا، همه‌پرسی 23 ژوئن که به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا انجامید، احتمالا مانع از رشد اقتصادی در کشورهای استفاده کننده از یورو خواهد شد که نرخ بهره را در نزدیکی صفر یا در قلمرو منفی نگاه داشته‌اند. 
 
پیتر فاس، تحلیلگر خودرو اعلام کرد: «‌کاهش شدید اعتماد مصرف‌کننده در بریتانیا پس از رای به برگزیت احتمالا ضربه سختی به فروش خودرو بزند. خودروسازان آلمانی با کاهش صادرات خود به بریتانیا مواجه شده‌اند، چرا که تضعیف پوند باعث شده خوردوهای ساخت آلمان برای خریداران بریتانیایی گران‌تر شود.»
 
فروش خودرو در ماه ژوئن برای سی و چهارمین ماه متوالی افزایش داشته است. رشد خرید خودرو در آلمان،‌ ایتالیا و اسپانیا بیشتر از نرخ منطقه‌ای بوده است. کاهش نرخ در بریتانیا نیز برای نخستین بار از اکتبر اتفاق افتاده است. 
 
گروه خودروسازی رنو در میان 10 خودروساز بزرگ، بیشترین رشد فروش را در ماه گذشته از آن خود کرده است. مدل‌های اصلی این شرکت نظیر کپچر،‌ کاجار و اسپیس با افزایش فروش 20 درصدی مواجه شده‌اند. در پی افزایش تقاضای خودروهای اسپرت مرسدس بنز، شرکت دایملر نیز  با رشد 16 درصدی فروش مواجه شده است. فروش شرکت بی‌ام‌و اصلی‌ترین رقیب دایملر نیز در اروپا 16 درصد افزایش داشته است.
 
پس از گذشت ماه‌ها رسوایی شرکت فولکس واگن، فروش خودروهای این شرکت در اروپا  در ماه ژوئن رشدی یک درصدی داشته است رشد فروش شش‌ماهه این شرکت از 24.9 درصد در سال گذشته به 23.8 درصد کاهش یافته تا همچنان در پایین‌ترین سطح از سال 2011 خود باقی بماند. فروش شرکت PSA، مالک برندهای سیتروئن و پژو و خودروسازان فورد و نیسان در ماه ژوئن کاهش یافته است.
دوشنبه 28 تیر 1395  8:29 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها