0

ظریف: حادثه تروریستی فرانسه بستر مذهبی ندارد/وزارت خارجه کودتای ترکیه را محکوم می‌کند

 
zinatrastad
zinatrastad
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 447
محل سکونت : کرمانشاه

ظریف: حادثه تروریستی فرانسه بستر مذهبی ندارد/وزارت خارجه کودتای ترکیه را محکوم می‌کند

 بهروز نعمتی نماینده مردم تهران جزئیات جلسه غیر علنی صبح امروز وزیر امور خارجه با نمایندگان مجلس را تشریح کرد.
 
وی افزود: آقای ظریف در جلسه غیر علنی صبح امروز مجلس درباره مباحث تروریستی فرانسه و کودتای ترکیه مسائلی را مطرح کردند.
 
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات وزیر امور خارجه درباره لابی‌گری در کنگره گفت: آقای ظریف در جلسه صبح درباره لابی‌ شناخته شده‌ای که در کنگره آمریکا به دنبال ایران هراسی است توضیحاتی دادند و گفتند این لابی به دنبال این است که فضای کسب و کار کشور را نامناسب جلوه دهد.
 
نعمتی ادامه داد: طبق اظهارات وزیر امور خارجه خوشبختانه با پیگیری‌های دولت، روند سرمایه‌گذاری در کشور در این جلسه رو به رشد اعلام شد.
 
نعمتی با اشاره به واکنش ظریف به حادثه تروریستی در فرانسه گفت: ارزیابی دوستان وزارت خارجه در باره حادثه تروریستی اخیر در فرانسه این است که حداقل دو اتفاق اخیر در فرانسه، بستر مذهبی ندارند بلکه افرادی پشت پرده این ترورها بودند که از جمله نسل دوم و سوم برخی کشورهایی هستند که در فرانسه حضور دارند به نوعی انتقام‌گیری اجتماعی است.
 
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای ظریف در جلسه فوق تاکید کردند وزارت خارجه و کشور هر گونه حادثه تروریستی اعم از گروه‌های تند الحادی و افراطی که به این صورت مذهبی هستند را محکوم می‌کند.
 
نعمتی در ادامه با اشاره به اظهارات وزیر امور خارجه درباره اتفاقات اخیر ترکیه در جلسه غیرعلنی با نمایندگان گفت: کودتای اخیر توسط تعدادی از ارتشیان ترکیه انجام شده است و شورای عالی امنیت ملی و سایر دستگاه های ذیربط از همان ابتدای امر این مسائل به خوبی رصد کردند.
 
نعمتی در پایان تاکید کرد: اما هر گونه کودتایی که در هر کجای دنیا را محکوم می‌کنیم و اعتقاد داریم مردم باید در تقویت دموکراسی و مردمسالاری نقش داشته باشد.
یک شنبه 27 تیر 1395  11:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها