0

نگرانی فائزه هاشمی از انتخابات سال ۹۶/اگر این روند ادامه پیدا کند با مشکل مواجه می‌شویم

 
zinatrastad
zinatrastad
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 447
محل سکونت : کرمانشاه

نگرانی فائزه هاشمی از انتخابات سال ۹۶/اگر این روند ادامه پیدا کند با مشکل مواجه می‌شویم

فائزه هاشمی با اشاره به نتایج انتخابات مجلس دهم گفت: نتیجه آرای انتخابات ٩٤ برای اصلاح‌طلبان باور کردنی بود و نشان داد که مردم از مدیریت جریان اصولگرایی خسته شده‌اند. چکیده اظهارات فائزه هاشمی به این شرح است:

فائزه هاشمی با اشاره به این که لیست انتخاباتی فهرست امید منطبق با داشته‌های جریان اصلاحات بود، تصریح کرد: با وجود همه تلاش‌هایی که برای عدم موفقیت اصلاح‌طلبان در انتخابات طراحی شده بود نزدیک به 50 درصد لیست امید رای آورد و رای لیستی مردم رای به تحزب از سوی مردم بود.

وی افزود: درماجرای انتخاب ریاست مجلس خوب عمل نکردیم، تجربه نشان داده هر بار وحدت نداشتیم شکست خوردیم.

فائزه هاشمی با یاد آوری شکست سال 84 به دلیل تعدد کاندیداها اظهار داشت: سال ٨٨ انسجام و وحدت اصلاح‌طلبان خوب بود. در سال ٩٢ وحدت اصلاح‌طلبان روی روحانی و با حمایت هاشمی و خاتمی و با کناره‌گیری عارف موجب پیروزی اصلاح‌طلبان شد و در سال ٩٤ نیز هر حوزه‌ای که وحدت وجود داشت پیروز شدیم و هر جا وحدت نبود شکست خوردیم.

وی ادامه داد: در انتخابات مجلس دهم و ریاست مجلس، بالای 40 درصد اصلاح‌طلب وجود داشت اما برخی به دنبال رای به لاریجانی رفتند. انسجام اصلاح‌طلبان در انتخاب ریاست لاریجانی از بین رفت. فراکسیون امید با قوت شکل می‌گرفت خیلی از سمت‌های مهم مجلس را می‌توانستیم در اختیار بگیریم البته  لاریجانی به عنوان اصولگرای معتدل شناخته می‌شود و اصلاح‌طلبان از او پیش از انتخابات حمایت کرده بودند.

فائزه هاشمی با بیان این که اصلاح‌طلبان مجلس باید پای مواضع اصلاح‌طلبی خود بایستند، تصریح کرد: یک سال تا انتخابات ٩٦ باقیمانده، اگر این روند ادامه پیدا کند و وحدت خود را از دست دهیم با مشکل مواجه می‌شویم. مردم بیش از آنچه لازم بود کار کردند و دیگر بهانه‌ای نیست و باید هر آنچه در توان داریم برای بهبود وضعیت کشور و مردم انجام دهیم.
 

چهارشنبه 23 تیر 1395  6:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها