0

10 تصویر به یاد ماندنی از یورو 2016

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

10 تصویر به یاد ماندنی از یورو 2016

 

رقابت های یورو 2016 بعد از 51 دیدار و قهرمانی پرتغال به پایان رسید اما بعضی لحظات آن برای همیشه در یاد فوتبال دوستان باقی خواهد ماند.

10 تصویر به یاد ماندنی از یورو 2016

 

به گزارش "ورزش سه"، هرچند بسیاری معتقدند این رقابت ها به دلایل مختلف از جذابیتی که انتظار می رفت برخوردار نبود اما باز هم لحظات و تصاویری در این رقابت ها رقم خورد که بعید است به این زودی ها فراموش شوند. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به 10 تصویر به یاد ماندنی یورو 2016:

 

اشک های پایت بعد از گلزنی در افتتاحیه

 

10 تصویر به یاد ماندنی از یورو 2016


فرانسوی ها که با امیدواری زیاد پای به رقابت ها گذاشته بودند، در همان دیدار افتتاحیه مقابل رومانی حساب به مشکل خوردند و تلاش شان برای رسیدن به پیروزی تا دقایق پایانی ناکام بود. تا اینکه در دقیقه 88، دیمیتری پایت با ضربه ای تماشایی، دروازه رومانی را باز کرد و خروس ها را به پیروزی رساند. وقتی دیدیه دشان لحظاتی بعد او را تعویض کرد، پایت که در میان تشویق هواداران از زمین خارج می شد، نتوانست خود را کنترل کند و اشک هایش سرازیر شد. او بعدا فاش کرد که به خاطر از دست دادن جام جهانی 2014 بسیار ناراحت بوده و از اینکه بالاخره توانست به آنچه در تیم ملی می خواهد، دست پیدا کند، احساساتی شده بود. 

 

شادی ویژه کاپیتان بوفون

 

10 تصویر به یاد ماندنی از یورو 2016


ایتالیایی ها یورو را با امیدواری زیادی شروع نکردند. فهرستی که آنتونیو کونته برای یورو معرفی کرده بود، چندان هیجان انگیز نبود و هواداران آتزوری تنها به حضور کونته روی نیمکت دل بسته بودند. اما ایتالیا جام را به بهترین شکل آغاز کرد؛ با پیروزی 2-0 مقابل بلژیک، تیمی که به عنوان یکی از مدعیان رقابت ها مطرح بود. اما در پایان بازی، نوبت جی جی بوفون بود که نمایش خوب تیمش را تکمیل کند. او روی تیر افقی دروازه پرید و از آنجا برای فریاد شادی سر داد. هرچند او در تلاش اول ناکام بود و روی زمین افتاد اما این حرکت را در بازی های بعدی هم تکرار کرد تا برای همیشه در یادها بماند.

 

خون دماغ شدن کونته

 

10 تصویر به یاد ماندنی از یورو 2016


بعید است به ایتالیای 2016 فکر کرد و به یاد آنتونیو کونته نیفتاد؛ مربی مبارزه جویی که شور و حرارتش در کنار زمین، بخشی از جذابیت بازی های ایتالیا محسوب می شد. او از همان بازی ابتدایی در لحظه لحظه بازی، بالا و پایین پرید و همین فعالیت بیش از اندازه، بعد از گل امانوئله جاکرینی کار دستش داد. بعد از خوشحالی این گل بود که کونته "خون دماغ" شد؛ اتفاقی که به یک سوژه اساسی برای کاربران شبکه های اجتماعی شد. 

 

وداع زلاتان 

 

10 تصویر به یاد ماندنی از یورو 2016


یورو 2016 برای سوئدی ها با دو اتفاق تلخ همراه بود؛ حذف در مرحله مقدماتی و خداحافظی زلاتان از بازی های ملی و البته اتفاق دوم تلخ تر بود. زلاتان برای سال ها نماد زردها محسوب می شد اما تلاش او هم برای رساندن سوئد به مرحله یک هشتم نهایی از گروهی که ایرلند، ایتالیا و بلژیک در آن حضور داشتند، بی فایده بود. شکست مقابل بلژیک، پایان دوران زلاتان در تیم سوئد و آغاز عصر جدید برای این تیم بود. 

 

جیمی جامپ کرواسی 

 

10 تصویر به یاد ماندنی از یورو 2016


یورو 2016 هم کم جیمی جامپ نداشت؛ از هوادارانی که برای گرفتن سلفی به زمین رفتند تا توپ جمع کن خوش شانسی که در عکس تیمی پرتغال در نیمه نهایی حضور داشت اما موقعیت سنج ترین جیمی جامپ رقابت ها، احتمالا جیمی جامپ کروات ها بود که در شادی بعد از گل دوم این تیم مقابل اسپانیا حضور داشت.
در آن دیدار کرواسی ابتدا با یک گل از اسپانیا عقب افتاد اما گل کالینیچ کار را به تساوی کشید. در حالی که بازی می رفت با تساوی به پایان برسد، ایوان پریشیچ گل برتری مردان آنته کاسیچ را به ثمر رساند. در این لحظه بود که جیمی جامپ کرواسی به زمین پرید و در یکی از به یاد ماندنی ترین شادی های گل یورو حضوری پررنگ داشت. 


 
 گل ژردان شقیری 

 

10 تصویر به یاد ماندنی از یورو 2016


اگر قرار باشد از بین همه گل های زده یورو، فقط یکی را انتخاب کرد، بی تردید انتخاب نهایی گل تماشایی شقیری به لهستان خواهد بود؛ یک قیچی برگردان بی نقص که تنها حذف سوئیس در ضربات پنالتی، اجازه نداد شقیری و هم تیمی هایش لذت آن را به طور کامل بچشند. 

 

گرت بیل و دخترش 

 

10 تصویر به یاد ماندنی از یورو 2016

 

یورو جام جشن های خانوادگی هم بود؛ از بازیکنان آلمان که در پایان هر دیدار به سراغ همسران شان می رفتند تا بازیکنان ایسلند که تقریبا با همه هموطنان شان دیدار می کردند! اما ماندگارترین تصویر، بازی کودکانه گرت بیل با دخترش، آلبا، بعد از پیروزی مقابل ایرلند شمالی بود. پدر و دختر که از ادامه حضور ولز در یورو حسابی خوشحال بودند، در زمین چمن بازی کردند و سوژه خوبی برای عکاسان ساختند.

 

 

"هو"ی ایسلندی ها

 

 

10 تصویر به یاد ماندنی از یورو 2016


هرچند بعدا مشخص شد که "شادی وایکینگی" زودتر از همه توسط هواداران باشگاه اسکاتلندی "ابردین" استفاده شده اما بی تردید ثبت جهانی آن به نام ستاره های ایسلند و هواداران آنها صورت گرفت. تیم ناشناخته ایسلند به طور غیرمنتظره ای تا یک چهارم نهایی پیش رفت و در پایان هر دیدار، شادی آنها با هواداران شان، که با دست زدن های مقطع و فریادهای "هو" همراه بود، جو ویژه ای در ورزشگاه ایجاد می کرد. این شادی ویژه آنها بعد از دیدار مقابل انگلیس، بیش از قبل دیده شد و حتی توسط فرانسوی ها هم بعد از پیروزی شان مقابل آلمان تکرار شد.  

 

هند شواینی 

 

 

10 تصویر به یاد ماندنی از یورو 2016


طلسم بدشانسی ها در نیمه نهایی های یورو برای ستاره های آلمان، این بار به نام باستین شواین اشتایگر رقم خورد و شکست ژرمن ها برابر فرانسه، به پایان کاپیتان این تیم نوشته شد. آلمانی ها در تمام طول نیمه اول برتر از فرانسه بودند و یکی دو بار تا آستانه باز کردن دروازه لوریس هم پیش رفتند اما توفیقی نداشتند. نیمه اول با تساوی بدون گل رو به پایان بود که یک ضربه پنالتی، همه چیز را تغییر داد. یک ارسال به محوطه جریمه، با ضربه سر دیمیتری پایت همراه شد و توپ به دست های شواینی برخورد کرد که به شکل عجیبی بالای سر او قرار گرفته بود. داور نقطه پنالتی را نشان داد و گریزمان کار را تمام کرد. آلمان در نیمه دوم نتوانست به بازی برگردد و به این ترتیب، شواینی که دو سال قبل ستاره آلمان در فینال جام جهانی بود، این بار متهم اصلی حذف تیمش لقب گرفت.  

 

اشک رونالدو 

 

10 تصویر به یاد ماندنی از یورو 2016


فینال یورو 2016 مانند دیدار افتتاحیه با یک گریه فراموش نشدنی همراه بود. بسیاری که اشک های کریس رونالدو را در فینال یورو 2004 به یاد داشتند، منتظر بودند تا واکنش او بعد از شکست احتمالی در فینال یورو را ببینند اما الهه فوتبال داستان دیگری برای دیدار نهایی رقم زد. تنها دو دقیقه از بازی سپری شده بود که رونالدو با ضربه شدید پایت مصدوم شد. اصرار او برای ماندن در بازی فایده ای نداشت و او با چشمانی اشک بار در دقیقه 25 زمین را ترک کرد.


اما در غیاب او، پرتغال در نهایت توانست به پیروزی برسد تا اشک های رونالدو به خنده ای از ته دل تبدیل شود.

سه شنبه 22 تیر 1395  9:28 PM
تشکرات از این پست
emamedavazdah hosein_sajjadi
emamedavazdah
emamedavazdah
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 6316
محل سکونت : بوشهر

پاسخ به:10 تصویر به یاد ماندنی از یورو 2016

سلام تصاویر زیبایی بودن ممنون

 او خواهد آمد چه ما آماده باشیم چه نباشیم ، پس طوری باشیم که وقتی آمد شرمنده نشویم  
اللهم عجل لولیک الفرج
چهارشنبه 23 تیر 1395  7:01 AM
تشکرات از این پست
mohammadtorres
دسترسی سریع به انجمن ها