0

قرضاوی: آل سعود امنیت حرمین شریفین را به شرکت اسرائیلی سپرده است

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

قرضاوی: آل سعود امنیت حرمین شریفین را به شرکت اسرائیلی سپرده است

رسانه‌های عربی از حمله بی‌سابقه "یوسف قرضاوی" مفتی قطری – مصری به علمای وهابی و رژیم سعودی خبر دادند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از العالم، به نقل از سایت "پانوراما الشرق الاوسط"، یوسف قرضاوی در سخنانی در یکی از مساجد دوحه پایتخت قطر، گفت: «مردم مصر اکنون زیر سایۀ تبعیت و پیروی از آل سعود زندگی می‌کنند، در حالی‌که آنان در زمان‌های گذشته در زمینه‌های مختلف از جمله دین، سیاست، تبلیغ و تمدن اسلامی در بالاترین سطوح قرار داشتند.»قرضاوی افزود: الازهر نباید در موضوع تبلیغ اسلامی از خود سستی به خرج دهد.
 
وی عربستان سعودی را به هماهنگی با صهیونیست‌ها  متهم کرد و گفت که این کشور طی سال‌های گذشته امنیت حرمین شریفین را به شرکت اسرائیلی "G4S"  سپرده است. همچنین سایت "النجم الثاقب" هم تأکید کرد که قرضاوی در سخنانش از مسئولان عربستان سعودی خواسته است به دلیل قتل مسلمانان در فاجعۀ منا در سال گذشته، توبه کنند. قرضاوی تبعیت الازهر از هیئت علمای ارشد سعودی را در حد رؤیا و خیال پردازی توصیف کرد و گفت: الازهر در مقابل خائن‌‌ها زانو نمی‌زند و آل الشیخ باید قبل از آنکه گرفتار عذاب خداوند شود، به درگاه او توبه کند.
 
آل الشیخ رئیس هیئت علمای ارشد سعودی در بیانیه‌ای در مسجد "الترکی بن عبدا..." در ریاض درخواست کرده بود که همه سازمان‌های اسلامی از جمله الازهر و همچنین سازمان‌های تبلیغاتی در دیگر کشورهای اسلامی مانند اردن، الجزایر، لبنان و ... از این هیئت پیروی کنند، و نام الازهر طبق درخواست مفتی کل سعودی تغییر کند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 22 تیر 1395  10:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها