0

امضای 3 سند همکاری و مذاکرات ایران و بلغارستان درباره یک رآکتور هسته‌ای

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

امضای 3 سند همکاری و مذاکرات ایران و بلغارستان درباره یک رآکتور هسته‌ای

نخست وزیر بلغارستان روز گذشته در نشست خبری خود با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور از مذاکره با ایران درباره یک «رآکتور هسته‌ای سخن»گفت.
 
به گزارش ایرنا بویکو بوریسف که در سفر خود  روز گذشته وارد کشورمان شد، درباره مذاکراتش با جهانگیری تصریح کرد: «ما درباره موضوعات موردتوجه دو طرف ازجمله انرژی هسته‌ای و ظرفیت‌هایی که در این مسئله وجود دارد و همچنین پیرامون موضوع رآکتور هم گفت‌وگو و مذاکره کردیم و قرار شد وزرای دو کشور بعدازظهر امروز با جزئیات بیش‌تری پیرامون این مسائل با هم گفت‌وگو و مذاکره کنند.» این اظهارات در حالی است که پیش تر برخی گمانه زنی‌ها از احتمال مذاکرات دو کشور درباره یک رآکتور نیمه کاره روسی حکایت داشت. از جمله تسنیم نوشت: « انتظار می‌رود در این سفر، هیئت بلغاری به دنبال خریداری برای راکتور روسی ساخته شده برای پروژه نیروگاه اتمی بلنه باشد. پروژه نیروگاه اتمی بلنه قرار بود توسط روس‌ها در شمال بلغارستان و در نزدیکی رودخانه دانوب اجرا شود، اما بعد از اینکه اتحادیه اروپا کنار گذاشتن این پروژه را شرط پذیرش بلغارستان در اتحادیه اروپا قرار داد، پروژه مذکور نیمه کاره رها شد.»
 
 
وی همچنین با دکتر روحانی نیز دیدار داشت. رئیس جمهور کشورمان در دیدار نخست وزیر بلغارستان به موضوع تروریسم در منطقه و جهان اشاره و تصریح کرد: آمریکا و متحدانش با دخالت‌های نابجا در منطقه خطا کردند اما اکنون همه مردم منطقه باید تاوان خطاها و اشتباهات آنها را بپردازند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما دکتر روحانی افزود: درگیری‌ها در حقیقت از زمانی آغاز شد که برخی‌ها با شعارهای به ظاهر زیبایی همانند مبارزه با تروریسم و دموکراسی در امور داخلی منطقه دخالت و آتش اختلافات، ترور و وحشت را شعله‌ور کردند.
 
در این دیدار همچنین نخست وزیر بلغارستان تأکید کرد که کشورش می‌تواند دروازه ورود ایران به بازار 550 میلیون نفری اروپا باشد. به گزارش مهر دیروز همچنین دور جدید مذاکرات ایران و بلغارستان با حضور معاون اول رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور به منظور ایجاد و شکل گیری اولین قطب گازی بین دو کشور انجام شد. 3 سند و یادداشت همکاری شامل یادداشت تفاهم همکاری در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، سرمایه گذاری مشترک و سازمان صنایع کوچک و متوسط دو کشور از سوی مسئولان دو کشور در مجموعه سعد آباد به امضا رسید. 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 22 تیر 1395  10:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها