0

تاوان سنگین خطا روی رونالدو !

 
kz1350
kz1350
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 6140
محل سکونت : مازندران

تاوان سنگین خطا روی رونالدو !

رونالدوها در استادوفرانس جایی ندارند اما، این بار پرتغال پاریس را فتح کرد!

تاوان سنگین خطا روی رونالدو !

 

به گزارش "ورزش سه"، سال 1998 برزیل تیم قدرتمندی داشت و در فینال به فرانسه‌ای رسید که بسیار به قهرمانی در خاک خودش امیدوار بود. در آن بازی وقتی بازیکنان برزیل وارد زمین شدند، از رنگ صورتشان به خوبی میشد تشخیص داد که در شرایط عادی نیستند!


این وضعیت در صورت رونالدو و حتی راه رفتن او بیشتر نمود داشت. بعد از بازی گفته شد که بازیکنان برزیل با دارو مسموم شده بودند. هرچند این ادعا ثابت نشد اما مانند آب‌های مسموم سپاهان به صورت معادله حل نشده باقی ماند! به هرحال فرانسه آن بازی را با درخشش زیدان برد تا قهرمان جهان شود.


18سال بعد در فینال یورو، هیچ کس فکرش را نمی‌کرد ستونِ برزیل اروپا به طرز وحشتناکی خرد شود تا مانع بزرگ یاران دشام با چشمانی خیس از زمین بیرون برود. در آن لحظه همه کار پرتغال را تمام شده فرض کردند اما برزیل اروپا ناامید نشد و تا آخر جنگید.


شاید اگر پایت  رونالدو  را مصدوم نمی کرد ، بازیکنان پرتغال آن جور  گلوی خروس را فشار نمی‌دادند اما رونالدو بیرون رفت تا یاران او انتقام سختی از پایت و تیمش بگیرند! البته بازیکن فرانسوی  مدعی است که خطای او از عمد نبوده اما صحنه‌‌آهسته، هیچ سهوی در کار پایه نشان نمی‌دهد.


حالا کریس و یارانش قهرمان جدید قاره فوتبال هستند. اولین گلزن غیراروپایی فینال یورو، اولین جام را برای کشوری که زمانی در استعمار فرانسه بود به ارمغان آورد و به این ترتیب طلسم پاریس و ورزشگاه بدشگونش، شکست و دود شد!


محمدسجاد بهی

 

دوشنبه 21 تیر 1395  10:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها