0

دو عامل مهم مرگ و میر خانمهای جوان!

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

دو عامل مهم مرگ و میر خانمهای جوان!

bimarye-zanane-javan

طبق پژوهش طبیب های استرالیایی، امراض قلبی مهمترین عنصر مرگ‌ و میرِ خانمها است و بی‌تحرکی نیز مهمترین علت تشدید کننده ریسک بوجود آمدن این بیماری به خصوص در خانمهای بالای 30 سال می باشد. همچنین در این پژوهش سیگار به عنوان مهمترین دلیل مرگ و میرِ خانمهای 22 تا 27 ساله معرفی شده است.

 

این پزشکان عوامل خطرزای بیماری‌های قلبی – عروقی را در میان زنان استرالیایی در تمام گروه‌های سنی بررسی کرده و دریافتند که استعمال سیگار، چاقی و فشارخون بالا در ابتدای این فهرست قرار دارند اما با این حال اگر تمام زنانی که کم‌تحرک هستند میزان فعالیت بدنی خود را افزایش دهند تا حد زیادی آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری‌ها در زنان کاهش می‌یابد.

«وندی براون»، متخصص ارشد این مطالعه از دانشگاه کوئینزلند گفت: درک خطرات مرتبط با بروز بیماری‌های جدی می‌تواند بر بکارگیری بهینه از راهکارهای پیشگیرانه هدفمندتر تاثیر بگذارد. بیماری قلبی عامل اصلی مرگ و میر زنان در آمریکاست که طبق برآوردها از هر چهار زن یک نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می‌دهد و رقم مشابهی در استرالیا نیز مشاهده می‌شود.

این پزشکان برای ارزیابی اهمیت فاکتورهای خطرزای بیماری‌های قلبی سوابق پزشکی 30 هزار فرد 22 تا 90 ساله را در فاصله سال‌های 1996 تا 2011 میلادی بررسی کردند. همچنین آنها به ارزیابی بیماری قلبی ناشی از شاخص توده بدنی، عدم فعالیت بدنی، فشارخون بالا و مصرف سیگار پرداختند. به گفته این متخصصان در مجموع کم‌تحرک بودن، بزرگترین عامل موثر در بروز بیماری‌های قلبی در زنان بالای 30 سال است.

منبع : جام جم آنلاین

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

دوشنبه 21 تیر 1395  10:32 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها