0

زاغ‌ زنی دختر جوان در باند بزرگ سارقان پایتخت

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

زاغ‌ زنی دختر جوان در باند بزرگ سارقان پایتخت

دایی و خواهرزاده سرکرده باند بزرگ سارقان خودروهای هیوندا و مزدا ٣ بودند که با پرسه در کوچه‌های خلوت، رانندگان تنها را شکار می‌کردند. آنها زمانی که راننده‌ای را می‌دیدند که برای باز کردن در پارکینگ از خودروی خود پیاده شده، در یک لحظه نقشه حرفه‌ای سرقت خودرو را اجرا می‌کردند. دختر جوانی زاغ‌زن باند دزدان سریالی تهران بود که با خونسردی خودروهای طعمه‌هایشان را هدف دستبرد قرار می‌دادند.

٢٨ اردیبهشت امسال گشت پلیس آگاهی در اتوبان امام علی(ع) به یک خودروي مزدا ٣ با سه سرنشین مظنون شدند. آنها بلافاصله شماره پلاک خودرو را استعلام کردند و مشخص شد که این خودرو دارای سابقه سرقت است.

به همین دلیل مأموران پلیس آگاهی به راننده این خودرو دستور توقف دادند اما راننده بدون توجه به هشدارهای پلیسی به ایجاد حرکات نمایشی پرداخت. مأموران پس از یک تعقیب و گریز طولانی و عدم‌توجه راننده به شلیک چندین تیر هوایی، درنهایت در خیابان شهید رجایی لاستیک خودرو مزدا ٣ را مورد هدف قرار دادند که خودرو به گاردریل برخورد کرد و متوقف شد.

با متوقف شدن خودرو هر سه سرنشین خودرو به صورت پیاده فرار کردند که مأموران یک نفر از آنها به نام «رضا» را از ناحیه ران پا مورد اصابت گلوله قرار دادند و دو نفر دیگر به نام‌های «فرزین» و «محمدرضا» نیز هنگام فرار دستگیر شدند.

با دستگیری هر سه متهم، بلافاصله هماهنگی‌های لازم با عوامل اورژانس برای انتقال «رضا» به بیمارستان انجام شد اما با وجود انتقال متهم به بیمارستان و انجام اقدامات درمانی، وی پس از چند ساعت فوت کرد.

در بازرسی نخست داخل خودرو، اموال داخل خودرو متعلق به سایر خودروها کشف شد که با هماهنگی شعبه سوم دادیاری دادسرای ناحیه ٣٤ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره بیستم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

دو متهم دستگیر شده در تحقیقات نخست منکر هرگونه جرمی شدند اما سرانجام «فرزین» اعتراف کرد که خودروي سرقتی  را یک ساعت قبل از برخورد با عوامل گشت پلیس آگاهی از یکی از سارقان سابقه‌دار و حرفه‌ای در زمینه سرقت خودرو به نام «حسن» تحویل گرفته و دو سرنشین دیگرِ خودرو را تنها برای تفریح سوار خودرو کرده است.

«فرزین» در ادامه اظهاراتش به ده‌ها سرقت داخل خودرو با همدستی «حسن» اعتراف کرد و گفت که اموال سرقتی  را به واسطه محمدرضا متهم دستگیر شده به متهم فوت شده یعنی رضا فروخته است.

تحقیقات گسترده‌ای در دستور کار کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت تا این‌که سه نفر از خریداران اموال  سرقتی  یعنی دو برادر به نام‌های «سلیمان و حسن» و «جعفر» دستگیر شدند و در بازرسی از انبار محل نگهداری اموال مسروقه در منطقه خلازیر مقادیر متنابهی از اموال مسروقه کشف و توقیف شد.

متهمان پس از انتقال به اداره بیستم پلیس آگاهی، به خرید ده‌ها اموال مسروقه از «حسن» اعتراف کردند. با بررسی سوابق حسن ٣٠ ساله مشخص شد که وی یکی از مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای در زمینه سرقت خودرو و سرقت داخل خودرو است.

با شناسایی حسن به‌عنوان یکی از سارقان اصلی و درواقع سرکرده گروه، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی محل تردد «حسن» در منطقه خلازیر شدند که در آنجا اقدام به فروش اموال مسروقه می‌کرد.

با شناسایی محل تردد «حسن» در منطقه خلازیر، این محل تحت مراقبت نامحسوس پلیسی قرار گرفت تا این‌که درنهایت کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که «حسن» به همراه سه عضو دیگر باند سارقان داخل خودرو به منطقه خلازیر مراجعه کرده است. با اجرای طرح مهار، «حسن» به همراه سه سارق دیگر به نام‌های مسعود ٤٧ ساله، اسماعیل ٣٥ ساله و یک زن جوان به نام رها ٢٥ ساله دستگیر شد.

در زمان دستگیری متهمان که همراه با تیراندازی انجام گرفت، از متهمان دو پراید دارای سابقه  سرقت کشف و در بازرسی از این دو خودرو نیز مقادیر زیادی از انواع اموال سرقتی  داخل خودرو شامل ده‌ها باطری خودرو، سیستم ضبط و غیره کشف شد.

با انتقال این گروه از سارقان به اداره بیستم آگاهی و انجام تحقیقات، متهمان به ده‌ها سرقت داخل خودرو از انواع خودروهای سواری به‌ویژه پژو ٢٠٦ اعتراف کردند و گفتند که بیشتر سرقت‌های خود را در مناطق شرق و شمال شرق تهران انجام داده‌اند.

درباره شیوه و شگرد سرقت‌ها نیز متهمان گفتند که پس از تاریکی هوا و برای عادی نشان دادن اوضاع، رها با حضور در محل سرقت‌ها به‌عنوان زاغ‌زن حضور داشته و در این زمان سایر اعضای گروه با استفاده از تاریکی هوا اقدام به انجام سرقت‌های خود کرده و پس از آن با خودروهای مسروقه از محل متواری می‌شدند. در ادامه همه اموال  توسط سرکرده گروه به خریداران اموال سرقتی  فروخته می‌شد.

با اعتراف اعضای گروه سارقان خودرو به تهیه انواع خودروهای مسروقه توسط «حسن»، تحقیقات دراین‌باره در دستور کار کارآگاهان اداره بیستم آگاهی قرار گرفت.

در ادامه رسیدگی به پرونده، «حسن» درباره سرقت ده ها خودرو سواری به‌ویژه پراید، هیوندا، مزدا ٣ و پژو ٢٠٦ به کارآگاهان گفت که به همراه خواهر‌زاده‌اش به نام «محسن» ٢٥ ساله این سرقت‌ها را انجام داده است.

«حسن» درباره شیوه و شگرد سرقت خودروها نیز به کارآگاهان گفت: «هر بار که تصمیم به تغییر خودروها می‌گرفتیم، من به همراه محسن با یک خودروي مسروقه که چندین روز از آنها برای انجام سرقت‌های داخل خودرو استفاده شده بود اقدام به پرسه‌زنی و چرخیدن در کوچه و خیابان‌های خلوت می‌کردیم. زمانی که یک خودروی تک‌سرنشین را در حال بیرون آمدن از داخل پارکینگ مجتمع‌های مسکونی مشاهده می‌کردیم، به آنها نزدیک شده و در یک لحظه با استفاده از غفلت راننده اقدام به سرقت خودرو جدید می‌کردیم و خودرو قبلی را در همان محل سرقت رها می‌کردیم.»

با اعتراف «حسن» سرکرده گروه به ده‌ها سرقت انواع خودروی سواری در مناطق مختلف شهر تهران به‌ویژه در تجریش، سیدخندان، دربند، سهروردی، نواب و غیره با مشارکت خواهرزاده‌اش، دستگیری «محسن» در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت اما در تحقیقات پلیسی مشخص شد که «محسن» با اطلاع از دستگیری دایی‌اش از مخفیگاه خود متواری شده است.

سرانجام با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه «محسن» در منطقه پاکدشت شناسایی و کارآگاهان اداره بیستم آگاهی با اخذ نیابت قضائی به این شهرستان اعزام شدند. در زمان اجرای عملیات دستگیری، «محسن» با اطلاع از حضور کارآگاهان در محل از طریق پشت‌بام فرار کرد که کارآگاهان با رعایت قانون بکارگیری سلاح او را از ناحیه پا زمینگیر و دستگیر کردند.

همزمان با دستگیری «محسن» و در بازرسی از مخفیگاهش، یک خودرو پرشیاي سرقتی  و همچنین چند لپ‌تاپ به همراه مقادیر متنابهی از لوازم خودرو از قبیل ده‌ها عدد باند و رادیو پخش نیز کشف و توقیف شد.

تیم قضایی با تقاضای انتشار بدون پوشش تصاویر دو عضو اصلی گروه سارقان دایی و خواهرزاده از همه مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند، دعوت می‌شود تا برای پیگیری شکایات خود به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.


زاغ‌زنی دختر جوان در باند بزرگ سارقان پایتخت
 

 
منبع: روزنامه شهروند

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 20 تیر 1395  12:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها