0

راهنمای سفر به پلوودیو ، بلغارستان

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

راهنمای سفر به پلوودیو ، بلغارستان

این روز‌ها سفر به بلغارستان در میان گردشگران ایرانی و خارجی مورد توجه قرار گرفته است. بلغارستان کشوری قدیمی با شهر‌های زیبا است. یکی از این شهر‌ها، پلوودیو معروف به شهر قدیمی است که تاریخی طولانی دارد. با داشتن اطلاعاتی کافی می‌توانید به خوبی از همه جای این شهر با هزینه‌ای مناسب دیدن کنید.

 

پلوودیو دومین شهر بزرگ بلغارستان و در مرکز این کشور واقع شده است. دلیل شهرت این شهر باقیمانده‌هایی از روم باستان و کلیسا‌های تاریخی است. پلوودیو شهری آرام با پارک‌های فوق‌العاده و آثار تاریخی بسیار زیبا است که شلوغی شهر‌های صوفیه و ولیکو ترنوو (Velinko Tranvovo) را ندارد. 

 

هزینه‌های معمول

 هاستل

برای اتاقی خوابگاهی در هاستل بین ۱۸ تا ۲۷ لوا (۱۰ تا ۱۵ دلار) برای هر شب از اقامت باید پرداخت کنید. هزینه‌ی اتاق خصوصی ۲ تخته بین ۷۲ تا ۱۰۸ لوا (۴۰/۵ تا ۶۱ دلار) است. 

 هتل‌های ارزان قیمت

هتل‌های ارزان‌قیمت زیادی در پلوودیو وجود دارند که هزینه‌های آن‌ها متفاوت بوده و از ۵۴ تا ۱۶۲ لوا (۳۰/۵ تا ۹۲ دلار) برای اتاق‌های یک تخته یا دو تخته تغییر می‌کند. 

 

پلوودیو

 

 غذا

هزینه‌ی ارزان‌ترین غذایی که در خیابان‌های اصلی می‌توانید تهیه کنید بین ۱/۸ تا ۳/۶ لوا (۱/۰۲ تا ۲/۰۴ دلار) است. همچنین مکان‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید در آنجا پیتزا، غذا‌های سنتی و کباب تهیه کنید. در رستوران‌های ارزان قیمت نیز با پرداخت با پرداخت کم‌تر از ۱۸ لوا (۱۰ دلار) می‌توانید غذایی کامل (شامل سالاد، غذای اصلی، دسر و نوشیدنی) دریافت کنید. گران‌ترین مکان‌ها برای خرید غذا در شهر قدیمی و بالای تپه‌هاست که با پرداخت ۲۵ تا ۳۶ لوا (۱۴ تا ۲۰ دلار) می‌توانید غذا بخورید.

 

غذا در پلوودیو

 

 

 حمل و نقل

استفاده از تاکسی و اتوبوس در پلوودیو رایج است و برای سفر‌های درون شهری و هر‌ بار سوار شدن نزدیک به ۳/۶ لوا (۲/۰۴ دلار) باید پرداخت کنید. در صورتی‌که کرایه‌ی تاکسی شما بیش از ۶/۳۰ لوا (۳/۵۷ دلار) شود، مشمول ۲۰درصد تخفیف خواهید شد. هزینه‌ی بلیت اتوبوس‌های عمومی کم‌تر از ۱/۸ لوا (۱/۰۲ دلار) است. 

 

حمل و نقل در پلوودیو

 

 

نکاتی برای کاهش هزینه‌ها

در هاستل "ماستل" اقامت کنید

با اقامت در این هتل تا مقداری قابل توجه از هزینه‌های خود بکاهید، چرا‌که در این‌ هاستل نه تنها صبحانه، بلکه شام نیز به رایگان سرو می‌شود. این هاستل در شهر‌های صوفیه و ولیکو ترنوو نیز شعبه دارد. 

 

هاستل ماستل

 

 

در شیرینی‌ پزی‌ها غذا بخورید

شیرینی پزی‌ها در بلغارستان شیرینی‌ها و غذاهای خوشمزه‌ای دارند که با خوردن آن‌ها از صبح تا ظهر سیر خواهید بود. بانیکا یکی از خوشمره‌ترین این میان‌ وعده‌ها است. 

 

شیرینی‌ پزی‌های پلوودیو

 

 

مکان‌های دیدنی و فعالیت‌های جالب در پلوودیو

از سالن تئاتر رومی‌ها دیدن کنید

اینجا ساختمانی حیرت‌انگیز است که در قرن دوم در پلوودیو ساخته شد، اما تا سال ۱۹۷۲ کشف نشده بود. از آن سال به بازسازی این مکان پرداختند و اکنون نمایش‌های مختلف و کنسرت‌های زیادی در آن برگزار می‌شود. در ابتدا چیز‌های جالب کمی برای بازدید از این سالن به نظر می‌آید، اما پس از پرداخت ورودی و وارد شدن با چیز‌های جالب بیشتری مواجه خواهید شد. 

 

سالن تئاتر رومی‌ها پلوودیو

 

 

از خانه هیندلین (Hindlian House) دیدن کنید

این خانه که زمانی به استفان هیندلین (Stepan Hindlian) بازرگان تعلق داشته، در حال حاضر برای بازدید عموم آزاد است. در این خانه اسباب و اثاثیه‌ی فوق‌العاده‌ای از آن زمان وجود دارد که همه به خوبی نگهداری شده‌اند. دیوار‌ها با مناظر زیبایی نقاشی شده‌اند. نقاشی برخی از این مناظر ۶ ماه زمان برده است. یکی از ویزگی‌های معماری منحصر به فرد این ساختمان سقف گرد و بلند آن است. 

 

خانه‌ی هیندلین در پلوودیو

 

 

به بازدید از نمایشگاه هنر فیلی‌پوپولیس (Philipopolis) بروید

این نمایشگاه که اولین نمایشگاه هنری خصوصی در بلغارستان محسوب می‌شود، دارای آثاری از هنرمندان بلغار قرن‌های ۱۹ و ۲۰ است. در این نمایشگاه آثاری از هنرمندانی چون ولادیمیر دیمیتروف (Vladimir Dimitrov)، آنتون میتوو (Anton Mitov) وجود دارد. همچنین عکس‌برداری در این نمایشگاه آزاد است. 

 

 

نمایشگاه هنر در پلوودیو

 

در نمایش شبانه‌ی گالری‌ها شرکت کنید

هر‌ ساله در روز ۲۸ سپتامبر نمایشگاه‌های هنری کار خود را از صبح زود آغاز کرده تا پاسی از شب ادامه می‌دهند. بهترین قسمت این رویداد رایگان بودن آن است. در این نمایشگاه‌ها می‌توانید به دیدن آثاری ۲۰۰ ساله بنشینید و بهترین زمان برای پر کردن دفتر تاریخ خود با نکات تاریخی بدون خالی کردن کیف پولتان است. 

 

از موزه‌ی باستان‌شناسی دیدن کنید

این موزه که در مدتی کوتاه بسته شده بود دوباره باز شده و بهتر از قبل به کار خود ادامه می‌دهد. در این موزه بیش از ۶۰۰۰۰ مورد برای دیدن وجود دارد. چیز‌هایی نظیر سفا‌ل‌های تراسی و رومی و جواهرات، تندیس‌های مختلف و صنایع دستی کلیسا‌ها در این موزه به نمایش گذاشته شده‌اند.

 

موزه‌ی باستان شناسی پلوودیو

 

 

از مرکز فرهنگی تراکارت (Thrakart) دیدن کنید

شما می‌توانید در زیرگذر تزار این مرکز را پیدا کنید. این ساختمان پنجره‌هایی از زمین تا سقف دارد که زیبایی داخل ساختمان را نشان می‌دهند. در این ساختمان کاشی‌هایی به سبک روم قدیم و همچنین صنایع دستی رومی زیادی وجود دارد. گاهی کنسرت‌هایی در سالن کوچک این ساختمان برگزار می‌شوند. 

 

مرکز فرهنگی تراکارت در پلوودیو

 

 

به کلیسای سنت مارینا (Sveta Marina) بروید

این کلیسا که در سال ۱۵۶۱ ساخته شد، در سال ۱۶۱۱ آتش گرفت و در سال ۱۷۸۳ بازسازی شد. این کلیسا مکانی بسیار زیبا و جذاب برای دیدن و آشنایی با تاریخ است. همچنین در این کلیسا برج ساعتی با ارتفاع ۵۶ فوت وجود دارد و تندیس‌هایی ۱۷۰ ساله در آن وجود دارند.

 

کلیسای سنت مارین در پلوودیو بلغارستان

 

 

در نمایشگاه بین‌المللی شرکت کنید

این بزرگ‌ترین نمایشگاه در بالکان است. در طول این نمایشگاه نمایش‌ها و نمایشگاه‌های مدرن و زیبایی برپا می‌شوند. از آنجایی‌ که نمایشگاهی برای ماشین‌ آلات و وسایل فنی است، مکان مناسبی برای بچه‌ها محسوب نمی‌شود. زمان برپایی این نمایشگاه ماه سپتامبر است و قدمتی ۱۲۰ ساله دارد. 

 

نمایشگاه بین‌المللی درئلوودیو

 

 

در باغ مرکزی تزار سایمون (Tsar Simeon) قدم بزنید

همیشه داشتن مکانی آرام برای فرار از خیابان‌ها و مراکز خرید شلوغ غنیمت است. این باغ بهترین مکان برای نشستن زیر درختان یا روی نیمکت‌ها و استراحت به دور از هر گونه شلوغی است. 

 

 باغ مرکزی تزار سایمون

 

 

از آسنوفگراد (Assenovgrad) دیدن کنید

اگر در نظر دارید سفری یک روزه از پلوودیو داشته باشید، حتما از شهر کوچک آسنوفگراد دیدن کنید. این شهر که سابقه‌ای تاریخی در کشاورزی دارد و شهری مذهبی محسوب می‌شده، هنوز هم پر از صومعه‌ها و کلیسا‌های مختلف است. 

 

آسنوفگراد بلغارستان

 

 

به بازدید از صومعه‌ی بچکوف (Bachkovo Monastery) بروید

این صومعه ۴۰ دقیقه با پلوودیو و با استفاده از مینی بوس فاصله دارد. اگر بخواهید با اتوبوس به آنجا بروید هزینه بلیت آن ۵ لوا (۲۰/۵ دلار) خواهد بود. مجموعه بزرگی نیست، اما نام آن در یونسکو به ثبت رسیده است. همچنین کلیسای کوچک و زمین‌های اطراف آن ارزش دیدن دارد. قدمت این صومعه به قرن ۱۱ میلادی برمی‌گردد (شما می‌توانید بازدید از این صومعه و شهر کوچک آسنوفگراد را در یک روز انجام دهید و سفری بسیار خوب داشته باشید).

 

صومعه‌ی بچکوف در پلوودیو

 

 

از تور‌های پیاده‌روی رایگان استفاده کنید

برای آشنایی بیشتر و کامل‌تر با شهر از تور‌های پیاده‌روی رایگان استفاده کنید. این تور‌ها از ماه مه تا سپتامبر از ساعت ۶ عصر شروع می‌شوند و در دیگر ماه‌های سال از ۲ بعدازظهر شروع به کار می‌کنند و به همه قسمت‌های زیبای این شهر قدیمی سر می‌زنند. 

 

تور‌های پیاده روی رایگان

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 20 تیر 1395  11:45 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها