0

صالحی: احساس می کنم توطئه ای جدید علیه ملت ایران در پیش است

khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89277

اظهارات صدر اعظم آلمان که آزمایش های موشکی ایران را مغایر با قطعنامه های سازمان ملل دانسته بود، با واکنش مقامات کشورمان همراه شد. به خصوص که این اظهارات با فضاسازی اخیر دبیر کل سازمان ملل علیه برنامه موشکی کشورمان و گزارش ضدایرانی یک نهاد اطلاعاتی در آلمان همراه شده بود. سه مقام کشورمان ضمن ابراز نگرانی از این اظهارات ضدایرانی، بر ثابت بودن برنامه موشکی کشورمان تأکید کردند.

صالحی: آمادگی مان را افزایش دهیم تا اگر بدعهدی کردند بدانند هزینه سنگینی برایشان خواهد داشت
در همین باره رئیس سازمان انرژی اتمی، همزمانی ادعاهای مرکل و اظهارات بان‌کی‌مون علیه کشورمان را حاکی از ایجاد توطئه جدید غرب علیه ملت ایران دانست. علی اکبر صالحی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما با بیان این که بان کی مون و خانم مرکل حرف های عجیبی زده اند، افزود: احساس می کنم آن ها در حال زمینه چینی و پخت و پز علیه ما هستند و ما باید گوش به زنگ باشیم. وی همچنین تاکید کرد: باید به آقای بان کی مون بابت سخنان دو پهلویش و به خانم مرکل اعتراض جدی شود. صالحی که پیشتر برخی مواضع اش موجب انتقاد رئیس جمهور شده بود، در بخشی از این گفت و گو با اشاره به عملکرد ناقص طرف مقابل در تعهدات خود به برجام، تصریح کرد: «من نباید وارد این موضوع شوم، حالا دوباره ممکن است عزیزی ناراحت شود اما در برجام طرف مقابل متعهد شده است کاری نکند که با روح برجام در تضاد باشد.» رئیس سازمان انرژی اتمی به وضع قانون روادید در کنگره آمریکا پس از برجام اشاره کرد و گفت : حالا من این را می توانم بگویم و دوستی نمی تواند به من اعتراض کند که مثلاً آقا شما وزیر اقتصاد و یا رئیس بانک مرکزی یا وزیر امور خارجه نیستید. صالحی همچنین با برشمردن مصادیقی از بدعهدی های آمریکا پس از برجام خطاب به طرف مقابل خاطرنشان کرد: «یعنی چه که شما قانون روادید را می گذارید؟ یعنی چه که مقالات دانشمندان ما را چاپ نمی کنید؟ یعنی چه که برخی محدودیت ها را در فضای تبادلات علمی برقرار کرده اید؟» وی افزود: آمادگی مان را افزایش دهیم تا اگر بدعهدی کردند بدانند هزینه سنگینی برایشان خواهد داشت.

وزارت خارجه: این گونه اظهارات هیچ تاثیری بر برنامه موشکی مشروع کشور نخواهد داشت
اظهارات آنگلا مرکل که گفته بود سپر موشکی ناتو به خاطر مقابله با برنامه موشکی ایران است، مورد واکنش سخنگوی وزارت خارجه کشورمان هم بود. به گزارش ایرنا بهرام قاسمی با غیرسازنده خواندن این اظهارات، تصریح کرد: جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده است که برنامه موشکی کشور کاملا جنبه دفاعی داشته و به هیچ وجه به منظور حمل کلاهک هسته‌ای طراحی نشده است؛ لذا ناقض قطعنامه 2231 شورای امنیت نیست و هیچ ارتباطی با برجام ندارد. همچنین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس نیز اظهارات ضدایرانی صدراعظم آلمان را نشانه‌‌‌‌ای برای توطئه جدید علیه ملت ایران دانست و گفت: «هیچ دلیلی وجود ندارد که برخی فکر کنند توان موشکی ایران تهدیدی برای منطقه و دیگر کشورهای اروپایی است، چرا که ما بارها اعلام کرده‌ایم برای تقویت بنیه دفاعی خود قدرت موشکی را افزایش می‌دهیم.»

«وال استریت ژورنال»: مقامات آمریکایی و ایرانی اتهامات آلمان را رد کرده اند
اظهارات مرکل و گزارش سرویس اطلاعات آلمان که در گزارش سالانه خود مدعی شده بود ایران به ‌دنبال دست یابی به فناوری و تجهیزات ساخت سلاح‌های هسته‌ای است، در خارج از کشور نیز واکنش هایی دربر داشت. به گزارش فارس، وال استریت ژورنال با اشاره به این گزارش، نوشت: مقامات آمریکایی و آلمانی در روز جمعه این سخن را رد کردند که ایران ممکن است توافق هسته ای را نقض کرده باشد. در آمریکا نیز «کوین مک‌کارتی» رهبر جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به اظهارات ضدایرانی مقامات آلمانی، گفته که «این مجلس هفته آینده به تحریم‌های جدید علیه ایران رأی خواهد داد.» به گزارش تسنیم، وی خاطرنشان کرده است: «مجلس نمایندگان هفته آینده برای تحریم‌های جدید علیه ایران رأی‌گیری خواهد کرد چون اگر کاری انجام ندهیم، ایران جسورتر و قوی‌تر، تهدیدی بزرگ تر برای منطقه و جهان خواهد شد.»

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 20 تیر 1395  9:31 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها