0

روند کاهش بدحجابی رو به بهبود نبوده است

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

روند کاهش بدحجابی رو به بهبود نبوده است

 

روند کاهش بدحجابی رو به بهبود نبوده است

 

واقعیت های اجتماعی حاکی از آن است که تلاش ها برای ترویج حجاب و عفاف در سطح جامعه آن گونه که باید موفقیتی به دنبال نداشته و حاصل تلاش های انجام گرفته برای کاهش بدحجابی بهبود شرایط نبوده است. این نکته موضوعی است که دبیرکل بنیاد عفاف و حجاب نیز بر آن تاکید دارد. به گفته آیت ا... اختری اقدامات انجام گرفته برای گسترش حجاب و کاهش بدحجابی رو به بهبودی نبوده و لازم است تا نسبت به این که چرا نتوانستیم و چرا نمی‌توانیم حجاب را گسترش دهیم آسیب شناسی کنیم؟ دبیر کل بنیاد عفاف و حجاب روز گذشته در نشستی خبری ادامه داد: ما وظیفه خودمان را به خوبی انجام نداده ایم.

 

روحانیون، علمای دینی و امامان جماعت ، موسسات ، وزارتخانه ها و حتی خانواده در این امر کوتاهی کرده اند . وی خاطرنشان کرد: ما می خواهیم حجاب و عفاف به یک مطالبه عمومی و مردمی تبدیل شود و ازدولت می خواهیم به طور جدی توجه وزارتخانه ها و مسئولان و موسسات اداری را به حجاب که یکی از مسائل ضروری جامعه اسلامی است جلب کند.

 

اختری در پاسخ به این که آیا ضرورتی برای استفاده از جبر و زور در رعایت حجاب وجود دارد و آیا استفاده از اجبار می‌تواند تاثیری بر ترویج حجاب داشته باشد گفت: در محیط های عمومی مانند اداره های دولتی لزومی ندارد که کسی با جبر و به اصطلاح فیزیکی وارد شود بلکه از نظر نظام اداری همان گونه که فرم های خاصی برای مردان وزنان در بسیاری از موسسات وجود دارد مسئله حجاب هم باید به عنوان یکی از همین دستورات اداری مورد توجه قرار گیرد .علاوه بر این در امر گزینش ، استخدام و به کارگیری افراد هم توجه به  این موضوع  ضروری است. اگر چه درباره بعضی از افراد لازم است مسائل انتظامی و قانونی طبق ضوابط انجام گیرد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 20 تیر 1395  8:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها