0

رشد گیاهان با اشکال غیر عادی نزدیک این نیروگاه هسته‌ای + تصاویر

 
pejmanmz
pejmanmz
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 171
محل سکونت : تهران

رشد گیاهان با اشکال غیر عادی نزدیک این نیروگاه هسته‌ای + تصاویر

آلودگی زمین‌های اطراف یک نیروگاه هسته‌ای آسیب دیده در اثر سونامی سبب رشد غیر عادی و حبس ژنتیکی باور نکردنی در گیاهان شده است.
یک کاربر ژاپنی در صفحه اختصاصی خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی تصاویری از گل‌های بابونه تغییر شکل یافته در شهرستان محل وقوع انفجار نیروگاه فوکوشیما منتشر شده کرده است که بازتاب‌های وسیعی در سطح جهان داشته است.
 
 رشد گیاهان با اشکال غیر عادی نزدیک این نیروگاه هسته‌ای + تصاویر
گفتنی است، تغییر شکل گل‌ها، افزایش تعداد گلبرگ‌ها و کاسبرگ‌ها در تصاویر به اشتراک گذاشته شده کاملا مشهود است.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، 4 سال پس از وقوع سونامی شدید در کشور ژاپن که منجر به انفجار و آلودگی 4 راکتور از مجموع 6 راکتور نیروگاه اتمی فوکوشیما شده است، نشانه‌هایی از رشد مجدد عناصر طبیعت در آن منطقه مشاهده می‌شود.

 
رشد گیاهان با اشکال غیر عادی نزدیک این نیروگاه هسته‌ای + تصاویر
تصویر این گیاهان عجیب در یک شهرستان در فاصله 110 کیلومتری نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما گرفته شده است.

کارشناسان اعتقاد دارند بر هم خوردن تعادل هورمونی در این گیاه آوندی سبب ایجاد نوعی جهش ژنتیکی و به تبع آن تغییر وزن و حجم گیاه شده است.

با این وجود منتقدان اعتقاد دارند این تصاویر تقلبی و جعلی است زیرا از زمان بروز فاجعه غم‌انگیز زلزله و سونامی شدید در منطقه فوکوشیما، این منطقه خالی از جمعیت شده است و هیچ فردی حق ورود به این منطقه را ندارد.

در اطراف نیروگاه سدهای شنی برای محافظت از نیروگاه در مقابل سونامی‌هایی با ارتفاع 5 متری قرار داشت اما زلزله 9 ریشتری و به دنبال آن سونامی 14 متری وارد حریم نیروگاه شده بسیاری از تجهیزات را نابود کردند.

در اثر ورود آب دمای راکتورها بالا رفت، همینطور دمای میله‌های سوختی که در استخرها بالا رفت، همینطور دمای میله‌های سوختی که در استخرهای سوخت قرار داشت.

بسیاری از کارگران و تکنسین‌های شاغل در نیروگاه در معرض تابش اشعه قرار گرفته‌اند.

در حال حاضر نیز در اطراف نیروگاه میزان سدیم رادیواکتیو در حد بالایی قرار دارد.

مانند حادثه چرنوبیل در کشور اوکراین کنونی محوطه اطراف نیروگاه کاملا قرنطینه شده و کارشناسان نمی‌توانند بدرستی تخمین بزنند که چه مدت زمان نیاز است تا این منطقه از مواد رادیو اکتیو پاک شود.
جمعه 18 تیر 1395  8:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها