0

حسيني: جمع حاضر «شوراي عالي سينما» نيازها را برآورده مي‌كند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

حسيني: جمع حاضر «شوراي عالي سينما» نيازها را برآورده مي‌كند

89/10/12 - 13:24
شماره:8910120781
نسخه چاپي ارسال به دوستان
نشست رسانه‌اي وزير ارشاد درباره شوراي عالي سينما/2
حسيني: جمع حاضر «شوراي عالي سينما» نيازها را برآورده مي‌كند

خبرگزاري فارس: وزير ارشاد گفت: به نظرم جمع حاضر شوراي عالي سينما مي‌تواند نيازها را برآورده كند ولي ما اين جمع را محدود نمي‌كنيم. همه مي‌توانند پيشنهاد بدهند و ما از آن‌ها در كارگروه‌هاي مختلف استفاده خواهيم كرد و اگر لازم شد آن‌ها را به تركيب اصلي اضافه مي‌كنيم.

به گزارش خبرنگار سينمايي فارس، نشست رسانه‌اي «سيد محمد حسيني» وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره «شوراي عالي سينما» صبح امروز از ساعت 10 در سالن معاونت سينمايي برگزار شد.

* بنا نيست فيلمسازان كارهاي اجرايي انجام دهند

حسيني در پاسخ به سؤالي مبني بر عدم توانايي اجرايي فيلمسازان حاضر در شوراي عالي سينما گفت: بنا نيست فيلمسازان كارهاي اجرايي انجام دهند. اين كارها تماما توسط معاونت سينمايي انجام خواهد شد. اين جلسات اتاق فكر است و چون اين فيلمسازان كارهاي بزرگي انجام داده‌اند به مشكلات واقف هستند و از طرفي هر كدام از اين فيلمسازان با يك جمعي در ارتباط‌اند.

* جمع حاضر شوراي عالي سينما مي‌تواند نيازها را برآورده كند

وي افزود: اينكه به يك شهرك سينمايي و ساخت سالن‌هاي متعدد سينمايي نياز است، صحبت همه است. به نظرم جمع حاضر شوراي عالي سينما مي‌تواند نيازها را برآورده كند ولي ما اين جمع را محدود نمي‌كنيم. همه مي‌توانند پيشنهاد بدهند و ما از آن‌ها در كارگروه‌هاي مختلف استفاده خواهيم كرد و اگر لازم شد آن‌ها را به تركيب اصلي اضافه مي‌كنيم.

* جلسه شوراي عالي سينما يكي از بهترين‌ جلسات كاري‌ام بود

حسيني در خصوص هم‌‌طيف بودن جمع معاونت سينمايي و اعضاي شوراي عالي سينما گفت: اين كه معاونت سينمايي يك جمع همدل دارد نقطه قوت است. بايد با همفكري كارها را انجام داد و به نتيجه‌ رساند. من در جلسات فراواني شركت كرده‌ام ولي جلسه شوراي عالي سينما يكي از بهترين جلسات كاري‌ام بود.
وي در پاسخ به سؤالي درباره تشكيل اين شورا در زمان زنده‌ياد سيف‌الله داد گفت: اين جلسه در آن زمان برگزار شد ولي رأس آن معاون سينمايي بود اما جلسات شوراي عالي سينما با حضور شخص اول اجرايي كشور برگزار مي‌شود كه اهميت موضوع را بيشتر مي‌كند.
اين دولت يا بحثي را مطرح نكرده و يا اگر آن را مطرح كرد تا اجراي كامل، آن را پيش مي‌برد. ما پروژه‌هاي زيادي داشتيم كه متوقف مانده بود ولي در اين دولت ادامه پيدا كرد. ما قصد نداريم صرفا يك بحث مقطعي را مطرح كنيم بلكه سعي داريم روي اين موضوع كار كنيم.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در رابطه با تشكيل سازمان سينمايي گفت: اين بحث بايد با آقاي دكتر فروزنده هماهنگ شود. اين كار بحث جديدي نيست و مثل سازمان اوقاف و ديگر سازمان‌ها قصد داريم اين سازمان را تشكيل بدهيم؛ چرا كه سازمان، چابكي بيشتري دارد و مي‌تواند كارها را بيشتر پيش ببرد مثل سازمان سنجش كه كار عظيم و گسترده‌اي را هر ساله برگزار مي‌كند.

* با تبديل معاونت سينمايي به سازمان، مشكل داشتن 6 معاونت حل مي‌شود

وي در ادامه بيان داشت: يكي از مشكلات وزارت ارشاد اين بود كه 7 معاونت داشتيم و بايد اين تعداد به 5 معاونت كاهش پيدا مي‌كرد البته در حال حاضر تعداد معاونت‌ها به 6 معاونت كاهش پيدا كرده است و اگر سازمان سينمايي هم تشكيل شود، اين مشكل حل خواهد شد.

* يارانه مطبوعات اوايل هفته آينده به حساب نشريات واريز مي‌شود

حسيني در خصوص يارانه مطبوعات گفت: ليست يارانه‌هاي مطبوعات تا پايان هفته نهايي مي‌شود و اميدواريم اوايل هفته آينده به حساب نشريات و روزنامه‌ها واريز شود.
وي در خصوص پرداختن به وقايع انتخابات در فيلم پايان‌نامه گفت: هنرمندان نمي‌توانند نسبت به اين قضيه بي‌تفاوت باشند؛ همان‌طور كه وقتي كه 3 نفر درباره نام‌گذاري ميداني به نام بصيرت مخالفت مي‌كنند، با مخالفت رسانه‌ها مواجه مي‌شوند. طبيعي است هنرمندان هم در اين عرصه ورود پيدا كنند. ما نياز داريم درباره مسئله سال گذشته كتاب بنويسيم و فيلم بسازيم. افراد دلسوز بايد اين مسائل را ثبت و ضبط كنند.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در خصوص بخش خصوصي و كاهش تصدي‌گري در دولت گفت: نگاه دولت تقويت بخش خصوصي است. ما در بحث سينما، تئاتر و ... به دنبال تصدي‌گري نيستيم، حمايت‌ها بايد به گونه‌اي باشد كه به نفع كشور خاتمه پيدا كند.

* در مورد حكم كاوه اشتهاردي گلايه داريم

وي در خصوص حكم كاوه اشتهاردي مدير مسئول روزنامه ايران گفت: ما در هفته گذشته از مواضع قاطع معاون اول قوه قضائيه و دادستان تهران مبني بر مقابله با سران فتنه خوشحال شديم اما اينكه در چنين موقعيتي و در ايام حماسه 9 دي افرادي كه در راستاي نظام و انقلاب فعاليت كردند، حكمي عليه آنها صادر مي‌شود جاي گلايه دارد و اميدواريم تجديدنظر شود البته اين موضوع به عدم تمكين از قانون برنمي‌گردد و ما قانون را قبول مي‌كنيم.
حسيني ادامه داد: قضيه از اين قرار بوده كه 220 تشكل دانشجويي بيانيه‌اي براي محكوميت افرادي صادر كردند كه يكي از اين افراد مهدي هاشمي بود. اين محكوميت در حالي انجام شد كه بسياري از خبرگزاري‌ها اين مطلب را زده بودند و روزنامه ايران به نقل از آن‌ها اقدام به انتشار اين مطلب كرد. اين موضوعات باعث بيداري و افزايش بصيرت شده است و فتنه عظيمي كه همه دنيا پشت آن بودند را افشاگري كرد. به نظر مي‌رسد اين موضوع نياز به تجديدنظر داشته باشد و اميدواريم با درايتي كه وجود دارد، اين مسئله حل شود.

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  6:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها