0

آیا می‌دانستید استیو جابز اعتقاد داشت هیچ‌کسی گوشی هوشمند بزرگ‌تر از 3.5 اینچ نمی‌خرد!

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

آیا می‌دانستید استیو جابز اعتقاد داشت هیچ‌کسی گوشی هوشمند بزرگ‌تر از 3.5 اینچ نمی‌خرد!

استیو جابز ملقب به پدر اپل، پر از رمز و راز بود. وی انقلابی در دنیای علوم فناوری ایجاد کرد که تا سال‌ها پس از آن دست‌نخورده باقی ماند. عقاید، مهم‌ترین نقش را در اجرای این موفقیت ایفا کردند. وی معتقد بود هیچ‌کسی حتی به گوشی‌های هوشمند بزرگ نگاه هم نمی‌کند، گفته‌ای که در حال حاضر نقض شده است. با گجت نیوز همراه باشید.

دلیل عمده‌ی پیشرفت کنونی اپل، بنیان‌گذاری نظیر استیو جابز است. وی از بسیاری مناظر انسان نخبه‌ای محسوب می‌شد اما برخی افکار با بیان عمومی آن، مسبب غلط از آب درآمدن عقایدش شد.

اگرچه اپل سال جاری بازهم به گوشی‌های 4 اینچی رو آورد و از محصول جدید آیفون SE پرده‌برداری کرد، اما بر همگان مبرم است که گوشی‌های هوشمند بزرگ با صفحه‌نمایش بیش از 5 اینچ، در حال حاضر محبوب‌تر از نمونه‌های کوچک‌تر هستند؛ اما مهم‌ترین چهره فنّاوری طی دهه اخیر، استیو جابز هیچ علاقه‌ای به گوشی‌های هوشمند با صفحه‌نمایش بزرگ نداشت و موفقیت آن‌ها را عملی نمی‌دانستند.

در جولای 2010، استیو جابز به برخی از سوالات در خصوص آیفون 4 پاسخ داد. در این میان، یکی از سوال‌های مطرح‌شده، از چرایی عدم استفاده صفحه‌نمایش بزرگ‌تر می‌پرسید؛ استیو جابز در جواب گفت که اپل چنین گوشی تولید نمی‌کند چون ” هیچ‌کسی آن را نمی‌خرد”. این طرز تفکر تا چندین سال پس‌ازآن باقی ماند و به همین دلیل آیفون 4 دقیقا مانند اولین نسخه‌ی خود، با صفحه‌نمایش 3.5 اینچی عرضه شد.

استیو جابز

شاید مقصود استیو جابز از اینکه هیچ‌کسی آیفون بزرگ‌تر نخواهد خرید، به پیش از عرضه‌ی نمونه‌های اندرویدی آن مربوط می‌شد. به‌این‌ترتیب، در آن زمان سامسونگ و اچ‌تی‌سی، گوشی‌های گلکسی اس و Evo 4G را با صفحه نمایش بزرگ‌تر روانه بازار کردند و اتفاقا با استقبال خوبی نیز روبه‌رو شدند. درهرصورت، این‌یکی از معدود اشتباهات جابز بود. کاربران در حال حاضر گوشی‌ها هوشمند بزرگ می‌خواهند و حتی اگر به‌راحتی در دستشان جا نشود، هنوز هم آن را به گوشی‌های کوچک‌تر ترجیح می‌دهند.

دو سال پس از عرضه‌ی آیفون 4، اپل باروی کار آمدن مدیرعامل جدیدش تیم کوک، اولین گوشی 4 اینچی‌ خود را با عنوان آیفون 5 معرفی کرد. همچنین دو سال بعدازآن و در سال 2014، این شرکت آیفون 4.7 اینچی با نام 6 و آیفون 5.5 اینچی با نام 6 پلاس روانه‌ی بازار کرد. اساسا اپل با این کار، در برابر تمایل مصرف‌کنندگان به صفحه‌نمایش بزرگ تسلیم شد.

5 اکتبر سال 2011 بود که جابز افسانه‌ای درگذشت و پس‌ازآن تقریبا 5 سال است که او دیگر در میان ما حضور ندارد. مشخص نیست اگر استیو اکنون زنده بود چه نظری راجع به آیفون‌های 4.7 و 5.5 اینچ داشت؛ شاید او این واقعیت را قبول می‌کرد که همه‌چیز با زمان تغییر می‌کند و هرکسی ازجمله خود او، اظهارات مغالطه آمیز زیادی داشته است.

دوشنبه 14 تیر 1395  4:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها