0

چاقی موضعی

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

چاقی موضعی

محققان می گویند: زنان می توانند از چاقی های موضعی بخصوص در ناحیه شکم در میانسالی پیشگیری کنند.

طی تحقیقاتی که در طول دو سال در مورد ۱۶۴ زن سنگین وزن ۲۴ تا ۴۴ ساله انجام شد محققان به این نتیجه رسیدند آنهایی که دو روز در هفته حدود یک ساعت به ورزش بدنسازی پرداخته اند ۴ درصد نسبت به کسانی که ورزش نکرده اند کاهش وزن داشته اند و مهمتر اینکه چربی های عمیق و خطرناکی که می توانند به قلب آسیب برسانند در افرادی که بدنسازی نکرده اند ۲۱ درصد افزایش داشته است.

در برابر گروهی که تمرینات بدنسازی داشته اند تنها شاهد ۷ درصد افزایش چربی بودند و این در حالی است که هیچ کدام از داوطلبان تحت رژیم غذایی نبوده اند.

محققان متخصص بیماریهای واگیر می گویند: در واقع برطرف کردن این مشکل بشدت تحت تأثیر تمرینات ورزشی است.
آنها معتقدند: ورزشهای قدرتی نه تنها چربیهای اضافه را از بین می برد، بلکه زنان را قویتر کرده و آنها را سرزنده تر و شاداب تر نگه می دارد.

پیاده روی کنید
به گونه ای راه بروید که این راه رفتن به سوختن کالری هر چه بیشتر در شما کمک کند. برای رسیدن به این منظور توصیه های زیر را مدنظر قرار دهید:

هنگامی که می خواهید به منزل دوست یا همسایه بروید سعی کنید مسافتی را به پیاده روی بپردازید، این راه رفتن برای لاغر شدن به شما کمک می کند.

برای اینکه بتوانید کالری بیشتری بسوزانید باید توجه داشته باشید اگر به صورت آهسته یا تفریحی قدم بزنید در هر ساعت حدود ۱۷۰ کالری خواهید سوزاند و چنانچه تندتر از حد معمول قدم بردارید ۲۷۲ کالری را در هر ساعت می سوزانید، البته این محاسبه برای فردی است که حدود ۷۰ تا ۷۵ کیلوگرم وزن دارد.

حالات اندامها هنگام پیاده روی
هنگام راه رفتن و پیاده روی مستقیماً به جلو نگاه کنید، به هیچ عنوان نباید سر و گردن خم شود و هیچ گاه نباید به زمین نگاه کرد.

دستها را خیلی راحت و آرام در کنار بدن قرار دهید بدون اینکه هیچ گونه کششی یا فشاری به آنها وارد شود، هنگامی که راه می روید آنها را به جلو و عقب حرکت دهید. توجه کنید دستها هنگام حرکت نباید بالاتر از جناق سینه بیاید. هنگامی که در سر بالایی حرکت می کنید باید دستها را با زاویه ۹۰ درجه خم کنید.

نوع کفش:
کفشها باید مخصوص پیاده روی و ورزش باشند و براحتی خم شوند بویژه نرم، سبک و راحت باشند.

دوشنبه 14 تیر 1395  10:59 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها