0

آمفی تئاتر باستانی «کولوسئوم» رم میزبان رویدادهای فرهنگی می‌شود

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

آمفی تئاتر باستانی «کولوسئوم» رم میزبان رویدادهای فرهنگی می‌شود

آمفی‌تئاتر باستانی «کولوسئوم» پس از تکمیل فرآیند مرمت، میزبان رویدادهای مهم فرهنگی می‌شود.

 

«داریو فرانچسکینی»، وزیر فرهنگ ایتالیا با اشاره به پروژه جدید مرمت و بازسازی اثر تاریخی «کولوسئوم» در مرکز شهر رم ایتالیا عنوان کرد که این بنای باستانی با اتمام مرمت می‌تواند از بالاترین سطح رویدادهای فرهنگی میزبانی کند.

 

وزیر فرهنگ ایتالیا که در مراسم پایان پاکسازی دیوارهای «کولوسئوم» که سرانجام پس از دو سال داربست‌های اطراف این بنای تاریخی جمع‌آوری شد گفت:

باستان‌شناسان اکنون به داخل بنا رسیده‌اند و به مرمت گذرها و طاق‌ها خواهند پرداخت، این در حالیست که مرکز جدید بازدیدکنندگان به بیرون از آمفی‌تئاتر منتقل می‌شود.

 

«کولوسئوم» در زمان رم باستان با گنجایش ۸۰ هزار نفر میزبان نبرد گلادیاتورها بود و پیش از آغاز مرمت این اثر باستانی نیز گمانه‌زنی‌های فراوانی درباره نوع رویدادهایی که می‌توان در این مکان میزبانی کرد مطرح می‌شد.

 

بنابر اعلام گاردین، یکی از کاربری‌های پیشنهادی برای «کولوسئوم» استفاده از آن به عنوان مکان رژه ورزشکاران و محل اعطای مدال‌ها در المپیک سال ۲۰۲۴ میلادی است که رم ایتالیا یکی از نامزدهای اصلی میزبانی آن است.

 

«سیرک ماکسیموس» که در زمان رم باستان محل مسابقه ارابه‌رانی بوده و در نزدیکی بنای «کلوسئوم» قرار دارد در سال ۲۰۱۴ برای برگزاری کنسرت گروه موسیقی «رولینگ استونز» اجاره شد و اواخر این ماه نیز میزبان کنسرت یک خواننده‌ی دیگر خواهد بود.

 

اگرچه وزیر فرهنگ ایتالیا به نوع رویدادهایی که قرار است در «کولوسئوم» برگزار شود اشاره‌ای نکرده، اما به نظر می‌رسد رویکرد آنها بیشتر به سمت اجرای تئاتر است تا برگزاری کنسرت‌.

 

پروژه‌ی مرمت «کولوسئوم» با سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیون یورویی یک ثروتمند ایتالیایی به نام «دیه‌گو دلا واله» در حال انجام است و قرار است دولت ایتالیا نیز ۱۸ میلیون یورور در این پروژه مشارکت داشته باشد.

 

«کولوسئوم» در مرکز شهر تاریخی رم یکی از مکان‌های دیدنی و به عنوان نماد تاریخی این شهر شناخته می‌شود. این بنا که یک آمفی‌تئاتر رومی است، به دستور امپراتور «وسپازیانو» ساخته و در سال ۸۰ بعد میلاد افتتاح شد.

 

این محل شناخته‌شده زمانی محل جدال حیوانات درنده و برده‌ها بود و دارای ارتفاع ۵/۸۵ متر و ابعاد ۱۸۸ در ۱۵۶ متر است و پس از ساخت فیلم معروف «گلادیاتور» در این مکان تاریخی، سالانه شش میلیون گردشگر از این اثر تاریخی دیدن می‌کنند. این در حالیست که این اثر تاریخی ۱۰ سال پیش سالانه یک میلیون بازدیدکننده داشت.

منبع : ایسنا

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 14 تیر 1395  10:00 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها