0

اظهارات روسای قوه مجریه و مقننه درباره فیش های نجومی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

اظهارات روسای قوه مجریه و مقننه درباره فیش های نجومی

شب گذشته نخستین جلسه دولت یازدهم و مجلس دهم به میزبانی دولت برگزار شد.  حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور  در جلسه مشترک دولت و مجلس شورای اسلامی، اهتمام و تلاش اصلی دولت را حل و فصل معضلات اقتصادی کشور دانست و اظهارداشت: یکی از اهداف اصلی مذاکرات هسته ای نیز ایجاد حرکتی مثبت در اقتصاد بود چرا که شرایط دوران تحریم، با عزت یک ملت بزرگی همانند ملت ایران همخوانی نداشت و گاهی حتی در مواردی، برخی اقدامات به ظاهر کشورهای دوست هم غیرقابل تحمل بود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، دکتر روحانی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید از آغاز به کار به حل مسائل اقتصادی کشور اهتمام ویژه‌ای داشت، تأکید کرد: یکی از اهداف مهم دولت برای حل و فصل مسئله هسته‌ای باز شدن راه برای فعالیت و رشد اقتصادی، اشتغال جوانان، جذب سرمایه، تکنولوژی و همچنین بازار صادرات بود. دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع حقوق‌های نامتعارف اشاره کرد و گفت: آنچه در روزهای اخیر در رسانه‌ها و فضای مجازی در خصوص برخی دریافت هایی که عادلانه و منصفانه نبود ، منتشر شد،  در مجموع خیر تلقی می‌کنم. به هر حال مشکلی وجود داشته و دستگاه‌های نظارتی دقت لازم و بهنگام را روی این مسئله انجام ندادند.

 

رییس جمهوری افزود: براساس گزارش یکی از نهادهای نظارتی برطبق آیین‌نامه‌های سال 90، یک مدیر می‌توانست حتی تا یک میلیارد تومان هم دریافتی داشته باشدو در ظاهر هیچ مشکلی هم وجود نداشت، لذا امروز باید این آیین‌نامه‌ها اصلاح شود. دکتر روحانی  اضافه کرد: ممکن است یکسری از امور خلاف قانون نباشد، اما اگر منصفانه به قضاوت بنشینیم کاری درست و عادلانه نیست، حقوق و دستمزدی که گرفته می‌شود، باید متناسب با خدمتی باشد که به جامعه ارائه می‌شود. رییس جمهوری تصریح کرد: دولت در جایی که احیاناً غفلتی شده باشد در عذرخواهی از مردم لکنت زبان نخواهد داشت و این کار را به نفع مردم و صلاح کشور می‌داند.


به گزارش ایرنا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در ضیافت افطاری دولت با تحسین اقدام دولت یازدهم درخصوص ناهنجاری های به وجود آمده درخصوص انتشار فیش های حقوقی نجومی تاکید کرد: حتما باید برخورد قاطعی با این افراد انجام شود. وی افزود: بررسی هایی که ما و بخش های نظارتی انجام داده ایم نشان می دهد که سطح فراوانی از مدیران حقوق های نجومی دریافت نمی کنند بلکه تنها چند صد نفر هستند که از سطح معمول بیشتر حقوق می گیرند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 14 تیر 1395  9:02 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها