0

موافقت اولیه جهانگیری با افزایش قیمت سیمان/تصمیم‌گیری نهایی به جلسه دیگر موکول شد

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

موافقت اولیه جهانگیری با افزایش قیمت سیمان/تصمیم‌گیری نهایی به جلسه دیگر موکول شد

بازار سیمان تا پیش از سال گذشته به رسم هر ساله با افزایش قیمت روبه‌رو بود. سال گذشته در راستای افزایش 17 درصدی قیمت سیمان نامه‌نگاری‌های بسیاری بین انجمن صنفی سیمان و وزارت صنعت انجام شد. اولین مانع برای افزایش قیمت سیمان بخشنامه مهم معاون اول رئیس‌جمهور برای کنترل قیمت‌ها بود و باعث شد این تغییرات قیمتی در بازار سیمان به زمان دیگری موکول شود.
  
از سه ماهه دوم سال گذشته تاکنون قرار بوده افزایش قیمت سیمان در بازار اعمال شود اما به دلیل وجود تخفیفات بسیار و نبود تقاضا در این حوزه از سوی انجمن صنفی سیمان تصمیم گرفته تا با اجرای تعادل‌بخشی در بازار سیمان و کاهش تخفیفهای کارخانه ها از نیمه تیرماه سال جاری افزایش قیمت 15 تا 25 درصدی در بازار سیمان اعمال شود.

پیرو این تصمیم با پیگیری‌های انجمن صنفی صنعت سیمان طی جلسه‌ای که اعضای این انجمن با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌‌جمهور داشتند، قرار است افزایش 15درصدی قیمت سیمان به زودی در بازار اعمال شود.

به تازگی دبیر انجمن سیمان از موافقت معاون اول رئیس‌جمهور با افزایش قیمت سیمان خبر داده و گفته است: تعیین میزان افزایش قیمت و تصمیم‌گیری نهایی در این مورد در جلسه اضطراری تولیدکنندگان سیمان صورت خواهد گرفت. معاون رئیس‌جمهور با این مساله موافقت کرده و این امکان وجود دارد که قیمت‌های متعادل‌تری برای سیمان اعمال کنیم.

او در گفت‌وگو با فارس اعلام کرده است: پیشنهاد ما افزایش بیش از 15 درصدی قیمت سیمان است اما باید کار کارشناسی صورت گیرد و طوری تصمیم‌گیری شود که شوکی به بازار وارد نشود.

شیخان با بیان اینکه قیمت مصوبه هر تن سیمان تیپ 2 فله تحویل درب کارخانه طبق مصوبه 30 خرداد 93 معادل 100 هزار تومان تعیین شده است، گفت: در حال حاضر سیمان کارخانه‌ها با قیمت پایین‌تری عرضه می‌شود، به طوری که میانگین قیمت سیمان در کشور حدود 80 تا 85 هزار تومان است.

دوشنبه 14 تیر 1395  8:52 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها