0

کاهش استفاده از فیلترشکن/ بازدید صفحات مستهجن به یک درصد رسید

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

کاهش استفاده از فیلترشکن/ بازدید صفحات مستهجن به یک درصد رسید

وزیر ارتباطات گفت: با اجرای فیلترینگ هوشمند، درصد استفاده از فیلترشکن از ۱۵ درصد به ۵ درصد و درصد بازدید صفحات مستهجن از ۵ درصد به یک درصد در میان کاربران رسید.
کاهش استفاده از فیلترشکن/ بازدید صفحات مستهجن به یک درصد رسید

محمود واعظی امروز در صحن علنی مجلس با اعلام گزارش عملکرد وزارت ارتباطات در مجلس دهم، اظهار داشت: در ۳ سال گذشته با اجرای فیلترینگ هوشمند تلاش فنی بسیاری صورت گرفت به نحوی که اگر در سال ۹۲ درصد دسترسی به شبکه های فیلترشده برای کاربران ۵ درصد بوده هم اکنون این شبکه ها به نیم درصد رسیده است.

وی گفت: استفاده از فیلترشکن در کشور کاهش یافته و از ۱۵ درصد در سال ۹۲ به ۵ درصد کاهش پیدا کرده است. درهمین حال بازدید از صفحات مستهجن از ۵ درصد به یک درصد کاهش یافته است.

واعظی تاکید کرد: پروژه فیلترینگ هوشمند با همکاری مراکز دانش بنیان و دانشگاهی در حال انجام است و برای آن ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده است.

توضیح وزیر ارتباطات در مورد ارسال ۷۰۰ پیامک به خبرنگاران

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال نماینده مجلس درخصوص ارسال پیامک امنیتی به خبرنگاران گفت: این موضوع در حوزه  ماموریت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست اما به جهت آسیبی که به کشور می رساند این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

وی گفت: به بخش های ذیربط خودم در روز گذشته دستور داده ایم که منشا و دلیل ارسال این پیامکها را پیگیری کنند.

واعظی تاکید کرد: معتقدم که پیامکهایی که بدون امضا و منشا مشخص به کاربران موبایل ارسال می شود غیر از آشفتگی در کشور هیچ ثمره ای ندارد و باید پیگیری شود.

معصومه بخشي پور

مهر

دوشنبه 14 تیر 1395  2:11 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها