0

آزادسازی مهران نقطه عطفی در جنگ تحمیلی بود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آزادسازی مهران نقطه عطفی در جنگ تحمیلی بود

آزادسازی مهران نقطه عطفی در جنگ تحمیلی بود

 

مروارید استاندار ایلام با اشاره به اهمیت آزادسازی مهران، این مهم را نقطه عطفی در جنگ تحمیلی برشمرد که منجر به تغییر استراتژی دشمن در جنگ شد

آزادسازی مهران نقطه عطفی در جنگ تحمیلی بود

به گزارش دفاع پرس از ایلام، محمدرضا مروارید در مراسم گرامیداشت سالروز آزادسازی مهران در ابتدای سخنرانی خود به روان شهدای ایران اسلامی بخصوص شهیدان مهران و شهیدان عملیات کربلای یک که منجر به آزادسازی این شهر شد، درود فرستاد.

وی در این مراسم اظهار داشت:آزادسازی مهران نقطه عطفی در جنگ تحمیلی بود که باعث شد دشمن استراتژی جنگ خود را تغییر دهد و به این نتیجه رسیدند که از قدرت لازم در مقابل ایران برخوردار نیستند.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه درعملیات آزادسازی مهران، رزمندگانی از سراسر کشور حضور داشتند، گفت: حضور رزمندگانی از سراسر کشور در عملیات کربلای یک که منجر به آزادسازی مهران شد، نشانگر این است که هرجای ایران در معرض تهدید قرار گیرد، همه ملت ایران برای دفع آن تهدید بسیج خواهند شد.

وی ابراز داشت: خوشبختانه امروز مهران به شهری معروف در دنیا تبدیل‌ شده است و هرساله میلیون‌ها نفر از مخلصان و دوستداران اهل‌بیت (ع) جهت زیارت عتبات عالیات از این شهر عبور می‌ کنند.

مروارید در ادامه سخنرانی خود با اشاره به اینکه امروز مهران زنده و سرحال است، مردم خوب و زحمتکشی در این منطقه زندگی می‌کنند، در بخش‌های کشاورزی، گردشگری و نفت و گاز پتانسیل خوبی دارد و همچنین کارهایی زیربنایی در آن شروع‌شده است،اظهار داشت: با توجه به جمیع شرایط، آینده‌ای درخشان را برای مهران نوید خواهیم داد.

وی اضافه کرد: در کنار پتانسیل‌های خوب، در این شهرستان مشکلاتی نیز وجود دارد که با رفع آنها و به فعلیت رساندن پتانسیل‌های بالقوه آن، در آینده نه‌تنها مهاجر فرست نیست، بلکه مهاجرپذیر نیز خواهد شد.

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنرانی خود با اشاره به وضعیت لایحه منطقه آزاد مهران، اظهار داشت: از کسانی که در مجلس گذشته به این لایحه رأی مثبت دادند، تشکر می‌کنیم، اما این لایحه در آن مجلس رأی لازم را به‌دست نیاورد. در حال حاضر نیز لایحه منطقه آزاد مهران به تصویب دولت رسیده که امیدواریم با اقدامات خوبی که صورت گرفته ، درمجلس دهم رأی لازم را به‌دست آورد.

وی در صحبت‌های پایانی خود اظهار داشت: ۳۰ سال پیش در چنین شبی در این دشت بین ۲ طرف گلوله و آتش رد و بدل شد، اما رزمندگان ما توانستند دشمن را با وجود حمایت دنیا از آنها، شکست دهند و سنگر صدام را تصرف کنند؛ لذا ما باید هرساله این موفقیت بزرگ را جشن بگیریم.

یک شنبه 13 تیر 1395  5:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها