0

بیش از 15 میلیون جوان مجرد در انتظار ازدواج به سر می‌برند

 
zinatrastad
zinatrastad
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 447
محل سکونت : کرمانشاه

بیش از 15 میلیون جوان مجرد در انتظار ازدواج به سر می‌برند

بیش از ۱۵ میلیون جوان در انتظار ازدواج به سر می‌برند

خبرگزاری فارس: مشاور رئیس سازمان صدا و سیما در امور جوانان با اشاره به تعداد ازدواج‌های معوقه کشور، گفت: بیش از ۱۵ میلیون جوان مجرد در انتظار ازدواج به سر می‌برند.

محمدمهدی قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس گفت: در حال حاضر ۱۲ میلیون جوان درانتظار ازدواج هستند و تعدادی هم از سال‌های گذشته به عنوان معوقه وجود دارد که این موضوع برنامه‌ریزی مسئولان و کارشناسان را می‌طلبد.

* هر سال باید یک میلیون و ۶۰۰ هزار ازدواج در کشور انجام شود

وی با بیان این‌که در سال گذشته تنها ۸۴۰ هزار ازدواج صورت گرفته است،گفت: اما با این اوضاع رشد ازدواج در سال ۸۶ نسبت به سال ۸۵ چشمگیر بوده است. با توجه به آمار و برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده ، باید هر سال تعداد یک میلیون و ۶۰۰ هزار ازدواج در کشور صورت گیرد.
وی با بیان این‌که در حال حاضر با توجه به وضعیت موجود از لحاظ آماری تنها ۵۰ درصد ازدواج‌های کشورصورت می‌گیرد، گفت: وجود مشکلات مختلفی باعث می‌شود تا ۵۰ درصد دیگر انجام نشود و روی زمین باقی می ‌ماند.
قاسمی ادامه داد: یک سری از جوانان هم که به دلیل فوت همسر و یا طلاق، مجرد هستند که باز از لحاظ آماری جزء ۱۵ میلیون هستند.
وی گفت: طی ۱۰ سال آینده یعنی از سال۸۵ تا ۱۳۹۵ تعداد ۱۵ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۵۵ نفر جوانان ورودی کشور است و با توجه به اینکه تعداد ازدواج‌های صورت نگرفته تا سال ۸۵، ۳ میلیون و ۸۱۳ هزار نفر است، سرجمع تعداد ازدواج‌ مورد نیاز در کشور در بین گروه سنی جوانان ۲۰ تا ۲۹ ساله در طی ۱۰ سال آینده ، بیش از ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است.
قاسمی تصریح کرد: باید طبق برنامه ۵ ساله کشور ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار ازدواج معوقه هرچه زودتر انجام شود ، اگر بخواهیم طی یک دهه تعداد ازدواج ها به صفر برسد، باید یک میلیون و ۶۰۰ و ۳۰ هزار ازدواج در کشور صورت گیرد؛ بدین ترتیب تعداد معوقه‌ها را نیز در دل خود جای خواهد داد و جبران می‌شود.
وی با بیان اینکه حتی اگر پوشش ۵۰ درصدی در ازدواج داشته باشیم، تأکید کرد: باید یک میلیون و ۱۵۰ هزار ازدواج صورت گیرد که در این صورت با تعداد ازدواج‌های صورت گرفته در سال ۸۶ باز هم فاصله داریم.

* ازدواج‌های انجام‌شده فقط ۳۰ درصد نیاز کشور را تأمین می‌کند

به گفته وی تعداد ازدواج‌های انجام شده نشان می‌دهد که در حال حاضر تنها ۳۰ درصد ازدواج‌های مورد نیاز کشور تأمین می‌شود.
وی با اشاره به تعداد ازدواج‌های صورت گرفته در طی ساله‌های گذشته گفت: در سال ۱۳۸۰ حدود ۶۰۰ هزار ازدواج در کل کشور صورت گرفته است.
قاسمی خاطرنشان کرد: با توجه به آمارهایی که ارائه شده، اگر نخواهیم بگوییم که در زمینه ازدواج در بحران هستیم، اما وضعیت موجود هشدار جدی محسوب می‌شود؛ بنابراین خانواده‌ها باید نسبت به ازدواج فرزندانشان اهمیت بیشتری دهند و سعی کنند تا با حمایت‌های صحیح به سر و سامان گرفتن فرزندانشان کمک کنند.

شنبه 12 تیر 1395  11:10 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها