0

تاثیر خنده و گریه در سلامتی

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

تاثیر خنده و گریه در سلامتی

مصرف روغن بادام زمینی، پیاز، عسل، سیب وانوع سبزیجات از مهمترین عوامل پیشگیری از سکته قلبی و درمان آن است.

دکتر«قاسم میرفضلی»متخصص قلب و عروق ضمن بیان مطلب فوق و با اشاره به اینکه سکته قلبی براثر انسداد رگ‌های قلب ایجاد می‌شود اظهار داشت: همچنین، پرهیز از فشارهای عصبی و روحی و ترک دخانیات و متعادل نگاه داشتن وزن از مهمترین عوامل پیشگیری از سکته قلبی محسوب می‌شوند.
وی افزود: البته انجام ورزش منظم و سبک مانند پیاده روی، پرهیز از خوردن غذاهای چرب و نمک فراوان و پیشگیری از بالارفتن فشارخون از دیگر عواملی هستند که احتمال سکته قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند.
دکتر میرفضلی همچنین اعلام داشت: تحقیقات نشان داده است افرادی که به مقدار خیلی زیاد از مواد پروتئینی استفاده می‌کنند به علت کاهش میزان یک نوع آمینو اسید به نام« سیستئین» بسیار کمتر از سایرین دچار انواع مختلف بیماری‌های قلبی می‌شوند.

تاثیر خنده و گریه در سلامتی


این متخصص در پایان خنده را برای کسانی که دچار حمله قلبی شده‌اند بسیار مفید دانست و اظهار داشت: خوشروئی و حداقل ۳۰ دقیقه خنده در روز در کسانی که دچار حمله قلبی شده‌اند احتمال حمله مجدد را تامیزان قابل توجهی کاهش داده و حتی نیاز به درمان آنها را از بین خواهد برد

 

به گفته دکتر میلر از متخصصان معروف قلب در دانشگاه مریلند در صورت شاد بودن فرد و منبسط شدن رگهایش مواد شیمیایی در خون آزاد می شوند که برای حفاظت و سلا مت قلب بسیار مفید هستند .

متخصصان مغز و اعصاب می گویند؛ ۸۵ درصد زنان و ۷۳ درصد مردان پس از گریه کردن به احساس بهتری دست پیدا می کنند .

تاثیر خنده و گریه در سلامتی

 

گریستن به عنوان فعل شخصی در کاهش اضطراب موثر است .

تاثیر گریه در پایین آوردن فشار خون و افزایش سطح ایمنی بدن ثابت شده است .البته میزان گریه کردن با ژنتیک ، جنسیت و تربیت ارتباط مستقیم دارد؛ به طوری که زنان چهار برابر بیشتر از مردان گریه می کنند.

شنبه 12 تیر 1395  9:07 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها