0

«دختر» خوش درخشید

 
yasaman25
yasaman25
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : مهر 1391 
تعداد پست ها : 1706
محل سکونت : یزد

«دختر» خوش درخشید

 
سه جایزه اصلی جشنواره فیلم مسکو به فیلم میرکریمی رسید.
 
 
 
عصر ایران: سه جایزه اصلی جشنواره فیلم مسکو به فیلم میرکریمی رسید.

«دختر»، آخرین ساخته رضامیرکریمی، از جشنواره بین المللی فیلم مسکو جایزه بهترین فیلم، جایزه بهترین بازیگر اصلی مرد برای فرهاد اصلانی و جایزه فدراسیون سینمای روسیه را دریافت کرد. آنطور که میرکریمی در صفحه مجازی خود نوشته این فیلم در بخش بهترین فیلم از دید تماشاگران نیز با فاصله بسیار کمی دوم شده است.
 
«دختر» خوش درخشید
 
جشنواره بین المللی فیلم مسکو یکی از معتبرترین رویدادهای فرهنگی هنری در جهان است که امسال سی و هشتمین دوره آن از تاریخ 3 تا 10 تیر ماه برگزار شد. در این دوره از جشنواره فیلم سینمایی «دختر» نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه این رویداد بود و فیلم سینمایی «محمدرسول الله(ص)» در بخش جنبی به نمایش درآمد.
 
«دختر» خوش درخشید

هیات داوران ساخته میرکریمی را از جمع آثار ۱۲ فیلم ساز روسی و خارجی که در بخش اصلی رقابتی جشنواره مسکو شرکت داشتند، به عنوان فیلم برتر برگزیدند. در فیلم «دختر» فرهاد اصلانی، مریلا زارعی، ماهور الوند، شاهرخ فروتنیان، مسعود سخایی، نیوشا مدبر و... بازی می کنند.
 
«دختر» خوش درخشید
 
رضامیرکریمی پس از دریافت جایزه این سخنان را بیان کرده است: «این دومین بار است که این جایزه را دریافت می کنم. مضمون هر دو فیلم، دفاع از ارزش های خانواره بوده؛ چیزی که بی توجهی به آن بسیاری از مشکلات بشریت را شکل داده است.

این جایزه را به دخترم سارا تقدیم می کنم و از خانواده ام و تمام کسانی که مرا در ساختن این فیلم یاری کردند، سپاسگزارم. از همه عوامل فیلم به ویژه مریلا زارعی با تجربه و حرفه ای و ماهور الوند جوان و باهوش که به تازگی وارد سینما شده و کارش خیلی خوب بوده تشکر می کنم. از فستیوال مسکو نیز به خاطر این جایزه ممنونم.»
جمعه 11 تیر 1395  5:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها