0

مسجدالاقصی به جامعه اسلامی تعلق دارد/ فریاد وحدت ملت مسلمان بر سر صهیونیست‌ها

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

مسجدالاقصی به جامعه اسلامی تعلق دارد/ فریاد وحدت ملت مسلمان بر سر صهیونیست‌ها

مراجع تقلید در پیام‌های جداگانه از مردم برای حضور پرشور و حماسی در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.

 

خبرگزاری فارس: مسجدالاقصی به جامعه اسلامی تعلق دارد/ فریاد وحدت ملت مسلمان بر سر صهیونیست‌هااز قم، در آستانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، مراجع عظام تقلید، علما و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیام‌های جداگانه ای مردم را به حضور پرشور، حماسی و دشمن شکن در راهپیمایی این روز دعوت کردند.

آیت‌الله ناصر مکارم ‌شیرازی با اشاره به روز قدس، بر لزوم حضور پرشور در این راهپیمایی تأکید و اظهار کرد: با وجود شرایطی که امروز در جهان اسلام حاکم است، باید راهپیمایی روز قدس را برگزار کنیم تا نسل جوان ما قضیه مسجد الاقصی و اشغال فلسطین را بدانند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه مسجد الاقصی نخستین قبله مسلمانان است، تصریح کرد: ان‌شاءالله روزی این مکان از دست صهیونیست‌ها آزاد خواهد شد.

وی افزود: روز قدس روزی است که مسلمانان به قدس شریف قبله نخست مسلمین اعلام وفاداری کرده و از غاصبان و حامیان آن‌ها اعلام بیزاری می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید فریاد روز قدس در جهان طنین انداز شود، خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی اعلام کرده تا به حال می‌خواستیم ابتدا با فلسطین و سپس با اعراب و مسلمانان کنار بیاییم اما اکنون فهمیدیم که اول باید با اعراب کنار آمده و سپس به سراغ فلسطین برویم.

مسجدالاقصی به جامعه اسلامی تعلق دارد

همچنین آیت‌الله جعفر سبحانی با اشاره به اهمیت مسجدالاقصی برای جامعه اسلامی اظهار کرد:‌ مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان جهان است و مسلمانان در صدر اسلام برای ماه‌های طولانی به سوی این مسجد مقدس نماز می‌خواندند، رسول اکرم(ص)‌ هم‌زمانی که به معراج رفت،‌ وارد مسجدالاقصی شد.

وی افزود:‌ مسجدالاقصی مکانی مقدس است که به جامعه اسلامی تعلق دارد،‌ البته ممکن است که پیروان مذاهب و ادیان دیگر هم به قداست این مسجد معتقد باشند، اکنون یک گروه ستمگر به دنبال سلب مسجدالاقصی از مسلمانان هستند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد:‌ یک جمعیت جائر می‌خواهند که مسجدالاقصی را نادیده بگیرد،‌ آن‌ها تلاش می‌کنند که آثار اسلامی در شهر قدس از جمله مسجدالاقصی را از بین ببرند که ما باید با آن‌ها از طریق انجام اقداماتی همچون برگزاری راهپیمایی روز قدس مقابله کنیم.

آیت‌الله سبحانی در خصوص راهپیمایی روز قدس گفت:‌ همان‌طوری که امام خمینی(ره)‌ در ابتدای انقلاب فرمودند، مسلمانان باید در آخرین جمعه ماه رمضان‌،‌ در همه نقاط جهان که حضور دارند،‌ تظاهراتی برای حمایت از مردم فلسطین برگزار کنند تا اینکه این حکومت جائر صهیونیست سرجای خود بنشیند و قدس آزاد شود.

رژیم خون‌آشام و غده سرطانی صهیونیستی باید از صفحه روزگار محو شود

آیت‌الله حسین نوری همدانی نیز در پیامی با اشاره به اینکه تخریب، کشتار و آوارگی نتیجه جنایات فراوانی است که امروز در عراق، سوریه، لبنان، یمن، بحرین، افغانستان و پاکستان صورت می‌گیرد، گفت: باید توجه داشته باشیم این جنایت‌ها و جریان‌ها به واسطه قدرت‌های استکباری و ایادی آن‌ها و رژیم غاصب صهیونیستی صورت می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه رژیم خون‌آشام و غده سرطانی غاصب باید از صفحه روزگار محو شود، تصریح کرد: همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان در روز قدس با شعارهای کوبنده و قدم‌های استوار به میدان آیند و لرزه بر اندام مستکبران بیندازند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: مردم باید با حضور خود به آن‌ها بفهمانند که در برابر وحدت و عزت و قدرت امت اسلام محکوم به سقوط هستند و در سراشیبی سقوط واقع شده‌اند.

قدس قداستی به طول و عرض جهان اسلام دارد

آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی با اشاره به فرارسیدن روز جهانی قدس اظهار کرد: روز جهانی قدس سنت حسنه امام راحل است.

وی افزود: روز جهانی قدس تنها برای آزادسازی محرومان فلسطین نیست، زیرا قدس قداستی به طول و عرض جهان اسلام دارد.

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه آزادسازی و راهپیمایی روز قدس از سنت‌های حسنه امام خمینی(ره) است، تصریح کرد: بر همه ما لازم است که در این راهپیمایی شرکت کنیم.

استکبار برای حفظ اسرائیل دست‌نشاندگانش را به جان امت اسلامی انداخته است

‌آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی هم همزمان با فرارسیدن روز جهانی قدس، بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: امت شریف و مؤمن و روزه‌دار اسلامی آخرین جمعه ماه رمضان نزدیک می‌شود آخرین جمعه‌ای که با عنایت و دستور حضرت امام راحل رضوان‌ الله تعالی علیه به روز قدس نامگذاری شده است روزی که امت اسلامی وظیفه دینی و سیاسی دارند که یک صدا و همدل و یکپارچه بر سر اسرائیل غاصب کشور اسلامی فلسطین و قدس شریف فریاد مرگ بر صهیونیست سر دهند و از استکبار جهانی برای حفظ جایگاه این غده سرطانی عده‌ای از دست‌نشاندگان خود را به جان امت اسلامی انداخته تا به نیابت از اسرائیل مردم مسلمان را به خاک و خون بکشند وظیفه آحاد امت اسلامی سنگین‌تر است.

این بیانیه تأکید می‌کند: لذا اینجانب توصیه می‌کنم همچون سال‌های گذشته در راهپیمایی روز قدس حضوری چشمگیر داشته و بر سر استکبار و دست‌نشاندگان آن اظهار انزجار و تبری کنید.

خیانت رژیم‌های مرتجع عربی خنجری بر سینه مسلمانان است

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در بیانیه‌ای به مناسبت فرا رسیدن روز قدس، مردم را به حضور پرشور و حماسی در راهپیمایی این روز دعوت کرد.

در بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت روز قدس آمده است: ماه مبارک رمضان آوردگاه مبارزه با نفس و جهاد اکبر و جمعه پایانی آن میدانی برای مبارزه‌ای سهمگین و جهادی کبیر در نفی استکبار است.

روز قدس، این یادگار ارزشمند امام خمینی‌(قدس‌سره) که به فرموده رهبر معظم انقلاب آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) باید تعیین‌کننده سرنوشت مردم فلسطین باشد، یک روز بین‌المللی و جهانی است که صحنه حضور حامیان حق و نافیان باطل برای خنثی کردن ترفندها و حیله‌های صهیونیسم و استکبار برای غصب مقاومت و عزت از مسلمانان است، فلسطین امروز فقط یک مرز جغرافیایی نیست بلکه معرکه مواجهه حق و باطل و میدان جهاد کبیر است.

در ادامه این بیانیه با بیان اینکه روز جهانی قدس، روز حضور ارزش‌های اسلامی و حمایت از مظلومانی است که در مبارزه‌ با اشغالگران صهیونیسم، زنان، کودکان و پیر و جوان خود را تقدیم کرده‌اند تا قبله‌گاه اول مسلمین در چنگال سیطره شیاطین قرار نگیرد، تاکید شده است: اکنون که تلاش‌های گسترده جبهه استکبار برای حفظ و حراست از صهیونیسم، جهان و منطقه را به آتش کشیده است و تروریست‌های دست‌آموز (داعش) محور‌های مقاومت اسلامی را هدف قرار داده‌اند تا فلسطین را از مسأله اصلی جهان اسلام بودن، خارج کنند تکلیف مؤمنین و آزادیخواهان جهان دو چندان شده است.

در این بیانیه آمده است: امروز حمایت از فلسطین و محور مقاومت، جهاد کبیر ایستادگی، مقاومت و پیروی نکردن از کفار و مشرکین است و پاسداری از قدس، پاسداری از اسلام و ارزش‌های اسلامی است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا محور اصلی شعارهای انقلابی خواهد بود تا به همه نشان دهیم که بصیرت و دشمن‌شناسی را خوب آموخته‌ایم و آل‌سعود و آل‌خلیفه، داعشی و تکفیری که امروز دستانشان به خون مسلمانان آغشته است را فرزندان خلف و نامشروع صهیونیسم می‌دانیم.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان این بیانیه ضمن حمایت از پایداری و استقامت مردم مظلوم فلسطین هشدار داده است: تلاش برخی کشورهای منطقه و رژیم‌های مرتجع عربی در نزدیکی و پیوند با اسرائیل خنجری بر سینه مسلمانان به خصوص مردم مظلوم فلسطین و گامی در جهت رسوایی و سقوط این رژیم‌های دست نشانده خواهد بود و محکومیت گسترده این خیانت بزرگ نشانه غیرت اسلامی و بصیرت دینی مسلمانان است. لذا حضور حماسی مردم مؤمن و روزه‌دار در راهپیمایی روز قدس، حمایت از مسلمانان فلسطینی، قدس شریف تکمله‌ای بر عبادات ماه مبارک رمضان است و بی‌شک پیش خداوند اجری عظیم خواهد داشت و ان‌شاء‌الله فرزندان انقلابی اسلام عزیز، پرچمدار مبارزه بی‌امان با جبهه شرک و استکبار باقی خواهند ماند و عزت و اقتدار مقاومت اسلامی، صهیونیسم را نابود خواهد کرد.

جمعه 11 تیر 1395  3:07 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها