0

ورود شركت بازرگاني پتروشيمي به فعاليتهاي غير پتروشيمي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ورود شركت بازرگاني پتروشيمي به فعاليتهاي غير پتروشيمي

89/10/12 - 14:46
شماره:8910121064
نسخه چاپي ارسال به دوستان
مدير عامل شركت بازرگاني پتروشيمي خبر داد:
ورود شركت بازرگاني پتروشيمي به فعاليتهاي غير پتروشيمي

خبرگزاري فارس: مدير عامل شركت بازرگاني پتروشيمي گفت: با ورود بخش خصوصي و بالا بودن پتانسيل شركت بازرگاني پتروشيمي نه تنها در پتروشيمي بلكه در هر كدام از فعاليت‌هايي كه سود ده باشد و ايجاد ثروت كند در صحنه بين‌المللي وارد مي شويم.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، رضا حمزه لو صبح امروز در نشست خبري گفت: در همه جاي دنيا كساني كه در صنعت نفت و گاز و پتروشيمي حضور دارند شركت شركت بازرگاني پتروشيمي را مي شناسند.
وي در ادامه با اشاره به بعد داخلي اين شركت گفت: در بعد داخلي نزديك به 7 هزار صنايع پايين دستي با اين شركت مرتبط هستند و اين نشان دهنده اهميت اين شركت است.
مدير عامل شركت بازرگاني پتروشيمي تصريح كرد: اين شركت در گذشته به صورت 100 درصد دولتي بود اما از يك سال پيش تاكنون از طريق خصوصي سازي 55درصد از سهام شركت عرضه شد كه 2.5 درصد در اختيار كاركنان اين شركت و 52.5 درصد در اختيار كنسرسيومي قرار گرفت.
وي ادامه داد: در هيچ كجاي دنيا و در صنعت پتروشيمي وجود ندارد كه شركت PCC شناخته شده نباشد زيرا PCC اكنون يك برند معتبر است و برند معتبر به منزله كيفيت، تحويل به موقع و خدمات پس از فروش و تمام مواردي است كه يك برند در دل خود دارد.
حمزه‌لو تصريح كرد: محصولات شركت از استانداردهاي بين المللي برخوردارند و تمام اين موارد در برند PCC مستتر است.
مديرعامل شركت بازارگاني پتروشيمي خاطرنشان كرد: در دو هفته گذشته يك سازمان بين‌المللي به نام "آدرويز " PCC را به عنوان برند برتر در صنعت پتروشيمي جهان معرفي كرد.
وي با اشاره به استراتژي‌هاي تدوين شده در اين شركت گفت: شركت بازرگاني در گذشته به دليل دولتي بودن تكاليف مشخصي داشت كه اين تكاليف صرفا صادرات محصولات پتروشيمي و واردات ملزومات و مواد شيميايي بود اما با ورود بخش خصوصي و بالا بودن پتانسيل، استراتژي اين شركت تغيير كرد و امروزه صرفا محصولات پتروشيمي را صادر نمي‌كند بلكه به دنبال صادرات محصولات بين‌المللي پتروشيمي است.
وي اظهار كرد: اين مجموعه نه تنها در پتروشيمي بلكه در هر كدام از فعاليت‌هايي كه سود ده باشد و ايجاد ثروت كند از جمله فرآورده‌هاي نفتي و گاز مي‌تواند در صحنه بين‌المللي وارد شود.
حمزه لو با اشاره به مساعدت در امر توليد محصولات پتروشيمي گفت: ما سعي مي‌كنيم از طريق مشاركت در عرضه‌هاي سازمان خصوصي‌سازي در توليدات محصولات پتروشيمي نيز مشاركت داشته باشيم زيرا ما يك صنعت سرمايه‌گذار هستيم و به طور كلي قصد داريم محصولاتي را كه صادر ‌كنيم كه داراي ارزش افزوده بالاتري باشد و حتي قصد داريم در بخش بانكي و حتي بخش بيمه‌اي نيز بطور مستقيم فعاليت كنيم.
حمزه‌لو ادامه داد: در سال 88 در مجموع پتروشيمي‌هاي كشور 31 ميليون تن انواع محصولات توليد شد كه از اين ميزان 12 ميليون تن از طريق شركت بازرگاني صادرات و 6 ميليون تن به فروش داخلي رسيد.
وي با اشاره به آمارهاي صادرات محصولات پتروشيمي تا تاريخ يازدهم دي ماه سال 89 گفت:اين آمارها در مقايسه 10 ماه قبل 4 ميليارد و و 523 ميليون تن محصول بود و در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 4 درصد رشد داشته كه در سال گذشته ميزان توليد 4 ميلياردو 368 ميليون تن بوده است.
وي همچنين ارزش فروش داخلي محصولات پتروشيمي را در 10 ماه ابتدايي سال تا روز گذشته به ميزان 335 ميليارد تومان اعلام كرد كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 32 درصد رشد داشته است.
وي همچنين درخصوص صادرات محصولات پتروشيمي تا تاريخ يازدهم دي ماه سال 89 گفت: در مدت 10 ماه گذشته 11 ميلياردو و 395 ميليون تن محصولات پتروشيمي صادر كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 27 درصد رشد و از نظر ارزشي نيز 52 درصد رشد را داشته است.
حمزه لو با اشاره به اينكه ايران دومين صادركننده پلي اتيلن به اروپاي غربي از منطقه خاورميانه و جنوب آسياست گفت: در 10 ماه گذشته توانستيم بعد از عربستان مقام دوم صادرات پلي‌اتيلن را به اروپاي غربي كسب كنيم و در سال 2009 نيز ايران همچنين دومين صادر كننده متانول به كشور چين بوده است.
مديرعامل شركت بازرگاني پتروشيمي تصريح كرد: فروش محصولات پتروشيمي در بازارهاي جهاني كاملا قاعده‌مند است بطوريكه اگر يك برند بخواهد نسبت به برندهاي ديگر محصولات خود را ارزانتر عرضه كند برندهاي ديگر در مقابل اين برند عمليات آنتي دامپينگ را انجام مي‌دهند به اين منظور كه در مقابل فروش محصولات اين برند تعرفه‌هاي مختلفي را قرار مي‌دهند.
وي همچنين تصريح كرد: شركت PCC در شركت بيمه حافظ به ميزان 20 درصد و در شركت‌هايي از قبيل موسسه مالي و اعتباري توليد، بانك گردشگري، بانك آرين و بانك نفت 5 درصد سهم دارد.
حمزه‌لو در پايان تصريح كرد: شركت بازرگاني پتروشيمي داراي دو گروه پتروشيمي است كه گروه اول شامل پتروشيمي پرديس، اروميه، زاگرس، كارون، كرمانشاه، جم، شيراز و ايلام است كه اكنون محصولات آنها به توليد مي‌رسد و در گروه دوم كه شامل پتروشيمي‌هاي كازرون، فسا، جهرم، داراب، صدف عسلويه، دهدشت و لردگان است نيز اكنون مراحل توسعه خود را سپري مي‌كند.

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  6:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها