0

آنكارا وابستگي خود به واردات گاز ايران را كاهش مي‌دهد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آنكارا وابستگي خود به واردات گاز ايران را كاهش مي‌دهد

89/10/12 - 14:25
شماره:8910121018
نسخه چاپي ارسال به دوستان
وزير انرژي تركيه: با تمركز بر انرژي‌هاي‌ تجديدپذير
آنكارا وابستگي خود به واردات گاز ايران را كاهش مي‌دهد

خبرگزاري فارس: وزير انرژي تركيه با اشاره به طرح سرمايه‌گذاري 30 ميليارد دلاري در بخش انرژي‌ تجديدپذير تركيه گفت بدين‌وسيله وابستگي به واردات گاز از ايران و روسيه را كاهش مي دهيم.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از بلومبرگ پارلمان تركيه طرح سرمايه گذاري 30 ميليارد دلاري اين كشور براي توسعه انرژي هاي تجديد پذير با هدف كاهش وابستگي به واردات گاز از ايران و روسيه را تصويب كرد.
تركيه به شدت با افزايش تقاضاي برق و انرژي روبرو است و تصويب اين طرح تاثير زيادي در افزايش توليد برق از نيروگاههاي بادي و كاهش واردات گاز طبيعي خواهد شد .
نوزات پاكديل معاون پارلمان تركيه تاكيد كرد با سرمايه گذاري 30 ميليارد دلاري بيش از 20 هزار مگاوات بر ظرفيت توليد برق بادي در تركيه افزوده خواهد شد .
تانر ييلديز وزير انرژي تركيه نيز تاكيد كرد ظرفيت توليد برق از نيروگاههاي بادي در تركيه هم اكنون تنها هزار مگاوات است و ظرفيت توليد نيروگاههاي بادي تا چهار الي پنج سال آينده افزايش خواهد يافت .
وي تصريح كرد تركيه قصد دارد بخش خصوصي و دولتي را براي سرمايه گذاري در احداث نيروگاههاي برق آبي، بادي و خورشيدي ترغيب كند تا وابستگي به واردات گاز از ايران و روسيه كاهش يابد .
تقاضاي برق در تركيه هر سال 7 درصد رشد مي كند . ظرفيت كل توليد برق تركيه هم اكنون 47 هزار مگاوات در سال است . نيمي از برق توليدي تركيه از طريق نيروگاههاي گازي است .
بر اساس اين گزارش شركتهاي خصوصي داخلي و خارجي منتظر تصميم دولت تركيه در خصوص قيمت برق توليدي از طريق نيروگاههاي بادي و خورشيدي هستند تا در خصوص مقرون به صرفه بودن سرمايه گذاري در اين پروژه ها تصميم گيري كنند .

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  6:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها