0

قلب سالم

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

قلب سالم

۵ کلید طلایی برای سلامت قلب

۲- آبمیوه  

آب انار به تصفیه خون و در به تاخیر انداختن پدیده سختی شریان ها موثر است . همچنین تحقیقات اخیر انجام شده در آکادمی های علمی حاکی از تاثیر آب انار در کاهش میزان ۳۰ درصدی کلسترول در موش هاست و درمان سلول های قلبی با آب انار نشانگر افزایش ۵۰ درصدی تولید اکسید نیتریک ( ماده ایی که در مبارزه با رسوبات در جرم رگها موثر است ) بوده است . امروزه بیش از ۱۳۰ محصول دارویی از انار تولید و طرق مختلف مورد استفاده قرار می گیرد .

 ۳- خواب کافی  

افرادی که کمتر از ۵ ساعت در شبانه روز می خوابند ۳۰ درصد بیشتر از افرادی که ۸ ساعت خواب دارند در معرض خطر بیماری های قلبی هستند و این خواب کم موجب ایجاد صدمات و اختلالاتی در هورمون ها ، میزان قند خون و فشار خون می شود . بنابراین پس از تماشای تلویزیون و یک فیلم شاد و کمی خنده شب ها زود بخوابید .

۴- خنده و شادی

افرادی که شادند و فیلم های کمدی زیادی تماشا می کنند جریان خون بهتری نسبت به سایر افراد دارند . بنابراین محققان روزانه ۱۵ دقیقه خنده را توصیه می کنند . البته اگر وقت تماشای فیلم های کمدی را ندارید می توانید روش های دیگری را برای خنده در روز انتخاب کنید

۵- نفس های عمیق بکشید  

شما می توانید با کشیدن ۱۰ نفس عمیق در هر دقیقه ( به جای ۱۶ تا ۱۹ نفس معمولی ) برای ۱۵ دقیقه در روز در طی ۲ ماه کاهش قابل ملاحظه ای در فشار خون خود مشاهده کنید . نفس های کوتاه ( یعنی تپش بیشتر قلب در دقیقه ) موجب به تاخیر افتادن دفع نمک و شروع فشار خون بالا شود .

پنج شنبه 10 تیر 1395  6:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها