0

بخش واقعیت مجازی اچ تی سی به کسب و کاری مجزا تبدیل می‌شود

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

بخش واقعیت مجازی اچ تی سی به کسب و کاری مجزا تبدیل می‌شود

طی سال‌های گذشته گزارش‌های متعددی پیرامون مشکلات کمپانی تایوانی اچ تی سی – HTC – در بازار جهانی تلفن‌های هوشمند منتشر شده‌اند. از یک طرف پرچم‌داران این شرکت نتوانسته‌اند رقابت تنگاتنگی با محصولات کمپانی اپل یا سامسونگ داشته باشند و از طرفی حضور این شرکت تایوانی در بازار کلیدی میان رده‌ها در چین و هند کمرنگ بوده است. بنابراین این کمپانی چینی به‌خوبی نتوانسته است خود را با جریان رو به جلو این عرصه به‌خوبی هماهنگ کند؛‌ آن‌هم دقیقا زمانی که بخش پرچم‌داران بازار تلفن‌های هوشمند رشد و پیشرفت کندی را سپری کرده است. از همین رو تایوانی‌ها طی سال‌ گذشته به بخش واقعیت مجازی اچ تی سی و هدست واقعیت مجازی وایو (Vive VR Headset) امید زیادی داشته‌اند تا ورق را برای این کمپانی برگرداند.

 

 

بخش واقعیت مجازی اچ تی سی یک کمپانی مجزا خواهد شد

از همه این موارد گذشته، مدت‌هاست که شایعاتی پیرامون تفکیک بخش واقعیت مجازی اچ تی سی به کسب و کار جدا در این شرکت به گوش می‌رسند. اما این گزارش‌ها چندی پیش توسط مدیران اصلی این کمپانی رد شد. از طرفی حالا رئیس بخش فروش جهانی این شرکت، آقای چیالین چانگ، رسما اعلام کرد که سران تایوانی به دنبال این هستند که برای بخش واقعیت مجازی اچ تی سی یک کمپانی مستقل و مجزا – که به‌صورت کامل تحت مالکیت HTC باشد – تاسیس کنند. این کمپانی درنهایت به‌صورت یک بخش زیرشاخه‌ای برای کمپانی اچ تی سی فعالیت خواهد کرد. هدف اصلی تایوانی‌ها از این کار، پیشرفت هر چه بیشتر واقعیت مجازی اچ تی سی و بهبود همکاری‌های مختلف است.

آقای چانگ پیرامون جدیدترین جلسات سهامداران در شهر تایپه اعلام کرد:

توافقات همکاری به اچ تی سی کمک می‌کند تا رقابت خود در بازار جهانی تکنولوژی واقعیت مجازی را بهبود بخشد و نقش مهی در آن ایفا کند.

موسس و مدیرعامل اصلی این کمپانی، خانم چر وانگ، نیز تفکیک بخش واقعیت مجازی اچ تی سی به یک کمپانی و کسب و کار جداگانه را تایید کرد و اظهار داشت که با توجه به رشد پلتفرم بازی‌های آنلاین که در هدست وایو نیز مورد توجه قرار گرفته، پیش‌بینی می‌کند بخش واقعیت مجازی اچ تی سی در آینده سودآوری بالایی داشته باشد. وی دراین‌باره می‌گوید:

واقعیت مجازی یک تکنولوژی بسیار مهم برای کمپانی اچ تی سی است، چراکه در طی 10 سال آینده از اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی در بخش‌های آموزش، سلامتی، خرید و سرگرمی بهره گرفته خواهد شد.

بنابراین با توجه به عدم موفقیت چشمگیر اچ تی سی در بخش تلفن‌های هوشمند، سران این شرکت امیدوارند تا بتوانند به کمک هدست واقعیت مجازی اچ تی سی به موفقیت‌های بزرگی در آینده برسند. نظر شما در این زمینه چیست؟

پنج شنبه 10 تیر 1395  3:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها