0

روح پدرم از من خواست از گناه قاتلش بگذرم

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

روح پدرم از من خواست از گناه قاتلش بگذرم

89/10/12 - 15:55
شماره:8910121260
نسخه چاپي ارسال به دوستان
دختر 11ساله مقتول در دادگاه:
روح پدرم از من خواست از گناه قاتلش بگذرم

خبرگزاري فارس: دختر نوجوان مردي كه توسط دوستش به قتل رسيده بود در دادگاه مدعي شد روح پدرش به خواب او آمده و از او خواسته كه از گناه قاتلش بگذرد.

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، يكي از آخرين روزهاي پاييز سال گذشته، مأموران اورژانس تهران از وقوع آتش‌سوزي گسترده در يك كارگاه توليدي و جراحت شديد 2 كارگر در جنوب تهران باخبر شدند.

مأموران بعد از حضور در محل حادثه، مجروحان را به بيمارستان منتقل كردند و با توجه به اظهارات يكي از مجروحان كه حال بهتري نسبت به ديگري داشت، يكي از همكاران آنها بعد از مصرف شيشه،‌ در كارگاه را روي آنها قفل كرده و آنجا را به آتش كشيده است.

يكي از مجروحان حادثه به نام عليرضا چند روز بعد و بر اثر شدت جراحات وارده در بيمارستان فوت كرد و اين در حالي بود كه قبل از فوت از خانواده خود خواسته بود از گناه قاتل بگذرند.

تحقيقات پليس براي شناسايي و دستگيري متهم به نام جاويد آغاز شده بود كه مشخص شد اين شخص در يكي از شهرستان‌هاي نزديك تهران توسط پليس دستگير شده است.

جاويد هم كه خود بر اثر اين آتش‌سوزي دچار سوختگي شده بود، در يكي از مسيرهاي خروجي تهران به اورژانس مراجعه كرده بود كه با توجه به اظهارات ضد و نقيض او توسط مأموران پليس دستگير شد.

با اعتراف متهم به ارتكاب آتش‌‌سوزي و قتل دوستش، قرار مجرميت در دادسراي جنايي تهران صادر و پرونده براي رسيدگي به شعبه 74 دادگاه كيفري استان تهران ارسال شد كه جلسه محاكمه در تاريخ 28 مهر ماه امسال برگزار شد.

متهم در بيان اتفاق روز حادثه گفت: قبل از اينكه به كارگاه بروم شيشه مصرف كرده بودم و آن روز قرار بود با خانواده‌ام به شهرستان بروم؛ براي دريافت كارت سوخت عليرضا به كارگاه او رفتم كه متوجه شدم او هم كارت سوختش را نياورده است.

وي ادامه داد: آنجا هم شيشه مصرف كردم كه دچار توهم شدم و بعد از اينكه در كارگاه را از بيرون قفل كردم با بنزين آنجا را به آتش كشيدم؛ بعد از انفجار متوجه كاري كه كردم شدم و براي نجات آنها هركاري توانستم كردم اما با وجود اينكه خودم هم دچار سوختگي شدم اما نتوانستم آنها را نجات بدهم و به ناچار از مردم كمك خواستم.

جاويد گفت: هميشه بعد از مصرف شيشه دچار توهمات وحشتناك مي‌شدم و نمي‌دانستم در حال انجام چه كاري هستم.

بعد از اظهارات متهم، قاضي تردست براي شنيدن اظهارات و درخواست دختر 11 ساله مقتول درباره قاتل پدرش، جلسه دادگاه را تجديد كرد تا امروز اين جلسه برگزار شود.

دختر مقتول در جايگاه قرار گرفت و با بيان اينكه از قاتل پدرش گذشته است، گفت: شب گذشته پدرم به خوابم آمد و از من كه در حال آمدن به دادگاه بودم خواست از گناه دوستش بگذرم تا فرزندان او هم مانند من يتيم نشوند؛‌به همين دليل به دادگاه آمدم تا رضايت خود را اعلام كنم.

بعد از اظهارات دختر مقتول، متهم در جايگاه ايستاد و در حالي كه به شدت گريه مي‌كرد در بيان آخرين دفاعيات خود از خانواده مقتول خواست او را ببخشند.

قاضي تردست و مستشاران دادگاه وارد شور شدند و با توجه به اعلام رضايت اولياي‌دم، متهم را از جنبه عمومي جرم به 10 سال حبس و به علت آتش‌سوزي به 5 سال حبس محكوم كردند كه 10 سال از اين مدت تعليقي خواهد بود.

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  5:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها