0

اقدام عجيب دعوت از خبرنگاران‌خارجي براي مصاحبه با سكينه‌محمدي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اقدام عجيب دعوت از خبرنگاران‌خارجي براي مصاحبه با سكينه‌محمدي

89/10/12 - 14:26
شماره:8910120369
نسخه چاپي ارسال به دوستان
اقدام عجيب دعوت از خبرنگاران‌خارجي براي مصاحبه با سكينه‌محمدي

خبرگزاري فارس: قوه قضاييه و مسئولان تصميم گيرنده بايد پاسخگو باشند كه بر اساس چه استدلالي فقط از خبرنگاران خارجي دعوت شده، كنفرانس خبري برگزار و با احترام از آنها خواسته شده با سكينه‌ محمدي و پسرش مصاحبه كنند؟

به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، پرونده سكينه محمدي از جمله پرونده هاي دنباله داري است كه غرب توانسته با استفاده از ابزارهايي كه در اختيار دارد آن را به محملي براي فشار عليه جمهوري اسلامي مبدل سازد. پرونده اي كه به جهت فراگير شدن و هماهنگي كامل در بهره برداري از سوي غربي‌ها، طبعا زحماتي را نيز براي ما ايجاد كرد به شكلي كه برخي دوستان جمهوري اسلامي نيز در اين پازل بازي كردند.

با اين حال بايد توجه داشت كه اين يك طرف ماجراست و طرف ديگر، ما و عملكرد ما بود كه اين پروژه را به نفع دشمن تكميل كرد. اين پرونده اگرچه در داخل به جهت عمق فاجعه و قبح آن در فرهنگ اسلامي و اخلاق مدار مردم تاثيري در پي نداشت اما به جهت نوع انعكاس و كار رسانه اي كه روي آن صورت گرفت حتي برخي دوستان رسمي ما و افكار عمومي كه از سياست هاي ايران حمايت مي كنند و ما را دوست خود مي دانند و ايستادگي ما را مقابل شيطان بزرگ ستايش مي كنند را دچار سئوال نمود.

متاسفانه هر چقدر مي گذرد خودمان بر حجم اين پرونده مي‌افزاييم و خودمان زمينه فشارها و هزينه‌هاي بيشتر را فراهم مي‌آوريم و با عدم ارائه پاسخهاي روشن و عدم توجه به اقناع افكار عمومي حقانيت خود را ثابت نمي كنيم.

در اين مورد چند سئوال به نظر مي رسد:

1- چرا در كشور هيچ دستگاهي خود را موظف نمي داند تا درباره اتفاقاتي مانند پرونده سكينه آشتياني پاسخگوي افكار عمومي در ايران و جهان(دوستان انقلاب اسلامي) باشد و ماجرا را بصورت شفاف مطرح كند؟

2-چرا درباره حكم صادر شده براي اين پرونده چند اظهار نظر متفاوت و بعضا متضاد از رييس جمهور گرفته تا مسئولان مربوطه عنوان شده است؟

3-چرا هيچ كدام از رسانه هاي ما در خصوص اين پرونده توجيه نشدند و اطلاعاتي در اختيار آنها قرار نگرفت تا آنها نيز براي مقابله با اين موج رسانه اي اقدامي را صورت دهند؟

4-چرا در خصوص اطلاع رساني درباره اين پرونده بين مسئولان مرتبط جلسه اي برپا نشد تا از «يك» كانال، «يك» حرف منتشر شود و همه در اين مورد تكليف خود را بدانند؟

5-چرا بصورت شفاف درباره احكام سنگسار، رويه اعلام شده اي حداقل در محاكم ما وجود ندارد و اگر وجود دارد چرا اين احكام صادر مي شود و اگر بناست كه اين احكام صادر شود چرا در اعلام و انجام آن تعلل مي شود؟

6-آيا ارگاني يا جايي اين هجمه ها درباره پرونده آشتياني را بررسي كرده تا به جوابي براي مقابله با آن بپردازد؟

7-آيا قرار است اين ماجرا همچنان پا در هوا بماند و ما نيز مرتب هزينه هاي آن را تحمل كنيم؟

و يك سئوال ساده و مهم:
چرا حكم سكينه محمدي اجرا نمي شود؟ يا اينكه هنوز در اين حكم ابهامي وجود دارد؟

اينها همه دست به دست هم داده و قدرت تصميم‌گيري از مسئولان ما را سلب كرده است تا جايي كه براي اينكه نشان دهيم در اين مورد مشكلي وجود ندارد خودمان با دست خودمان از خبرنگاران خارجي(فقط خبرنگاران خارجي) دعوت مي كنيم، كنفرانس خبري برگزار مي كنيم و با احترام از آنها مي خواهيم با مصاحبه با سكينه محمدي و پسرش عليه جمهوري اسلامي خوراك درست كنند.

بنظر مي رسد اين مورد اخير يكي از شاهكارهاي ما براي مديريت اين پرونده بود؛ دعوت از رسانه هاي خارجي استكباري براي كنفرانس خبري سكينه محمدي و پسرش آنهم بدون اطلاع رساني و اطلاع رسانه‌هاي داخلي!

بنظر مي رسد قوه قضاييه و مسئولان تصميم گيرنده و برنامه ريز اين كنفرانس بايد در اين مورد پاسخگو باشند كه بر اساس چه استدلالي دست به اين اقدام زده اند و يا اينكه ترجيح مي دهند اين بار نيز سكوت كرده و افكار عمومي را قابل پاسخگويي ندانند.

 
 
یک شنبه 12 دی 1389  5:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها