0

مارین لوپن سرنوشت اتحادیه اروپا را به سرنوشت شوروی تشبیه کرد

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

مارین لوپن سرنوشت اتحادیه اروپا را به سرنوشت شوروی تشبیه کرد

رهبر حزب جبهه ملی فرانسه روز سه‌شنبه در اظهاراتی سرنوشت اتحادیه اروپا را به سرنوشت اتحاد جماهیر شوروی سابق تشبیه کرد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «مارین لوپن»  طی مقاله‌ای که در روزنامه نیویورک‌تایمز به چاپ رسید، اعلام کرد: «سرنوشت اتحادیه اروپا بیش از پیش به سرنوشت اتحاد جماهیر شوروی شبیه است. فراخوان برگزاری همه‌پرسی در چهار گوشه قاره اروپا طنین‌انداز شده و من به فرانسوآ اولاند رئیس‌جمهور فرانسه پیشنهاد داده‌ام که چنین همه‌پرسی را در فرانسه نیز برگزار کند.»

وی افزود: «خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موجب دموکراتیک شدن بیشتر اتحادیه اروپا نخواهد شد. انگلیسی‌ها روز پنجشنبه گذشته با رأی دادن به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا این اتحادیه را بر سر دوراهی قرار دادند که خروج از آن برایش دشوار خواهد بود. اتحادیه اروپا هم‌اکنون دو راه پیش روی خود دارد: نخست آنکه اتحادیه اروپا می‌تواند تصمیم بگیرد که انگلیس را در تصمیم خود رها کند که در این صورت خطر ایجاد یک سابقه برای اتحادیه اروپا را در پی دارد و موفقیت سیاسی و اقتصادی کشوری که از اتحادیه اروپا خارج شده گواه و شاهد بارزی بر ماهیت نامطلوب آن [اتحادیه اروپا] خواهد بود و گزینه دیگر «بازنده بد» است که البته گمان من این است که اتحادیه اروپا گزینه دوم را انتخاب می‌کند.»

دولت انگلیس در تاریخ سوم تیر برای تعیین آیندۀ عضویتش در اتحادیه اروپا یک همه‌پرسی برگزار کرد که در آن 52 درصد از مردم این کشور به خروج از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند.

چهارشنبه 9 تیر 1395  8:57 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها