0

خودرو مشترک تویوتا و بی ام و از متخصصین ام پاور بی‌بهره است

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

خودرو مشترک تویوتا و بی ام و از متخصصین ام پاور بی‌بهره است

این اواخر چندین و چند گزارش مختلف در خصوص همکاری تویوتا و بی ام و در تولید خودرویی اسپورت منتشر شده است. در این بین، یکی از گزارش‌ها اشاره می‌کند که خودرو مشترک این دو شرکت از نسخه‌ی قدرتمند ام (M) پرفورمنس بی‌بهره خواهد بود و گروه ام پاور نقشی در توسعه خودرو آن‌ها نخواهند داشت. با گجت نیوز همراه باشید.

چندی پیش مشخص شد که بی ام و تویوتا طی همکاری قصد دارند خودرو اسپورتی تولید کنند تا جایگزین مدل Z4 بی ام و شود. با این حال، گزارش جدیدی وجود نسخه‌ی ام این خودرو را رد کرده است.

بی ام وبخش ام پرفورمنس این خودروساز باوارایی ظاهرا در بسیاری از خودرو‌‎‌های امروزی بی ام و نقشی ایفا نخواهد کرد و حتی Z4 نسل جدید نیز از تغییرات جادویی این شرکت بی‌بهره است. حال این گزارش جدید مشخص کرد که در جایگزین این خودرو نیز تغییری حاصل نخواهد شد و طبق آنچه مدیر پروژه‌ی M2 طی مصاحبه‌ای با Road and Track اعلام کرد، خودرو مشترک دو کمپانی تویوتا و بی‌ ام و تنها در نسخه‌ی استاندارد وارد جاده‌ها خواهد شد.

بی ام وخودرو Z4 بی‌ ام و، برای آخرین بار در اتاق‌های E85 و E86 از نسخه‌ی ام پرفورمنس بهره‌مند شد و پس‌ازآن دیگر چنین اتفاقی نیفتاد و هیچ نسخه‌ی ام دیگری برای این خودرو ارائه نشد. درواقع، این خودروساز آلمانی تصمیم دارد مدل احتمالی Z5 را در آینده با ظاهر و توانایی‌هایی ساده و سبک‌تر تولید کند. همچنین در مقام مقایسه این دو نمونه‌ی جدید، مدل تولیدی تویوتا از ابعاد به‌مراتب بزرگ‌تری بهره خواهد برد به‌احتمال قوی پیشرانه‌ای هیبریدی در آن بکار خواهد رفت.

با این وجود جای تعجب ندارد که نمونه‌ اتومبیل‌های نهایی با وجود معماری و کارخانه مشترک در مگنا اشتایر، کاملا متفاوت از یکدیگر باشند.

بی ام وهنوز هم اطلاعات چندانی از محصول بی ام و فاش نشده اما با توجه به شایعات موجود، خودرو تولیدی توسط تویوتا با الهام گیری از نمونه‌ی مفهومی FT-1 طراحی و ساخته خواهد شد.

سه شنبه 8 تیر 1395  11:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها