0

کلاهبرداری میلیاردی تحت عنوان سفر به عتبات

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

کلاهبرداری میلیاردی تحت عنوان سفر به عتبات

 

کلاهبرداری میلیاردی تحت عنوان سفر به عتبات

 

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که با عنوان آژانس مسافرتی «آل کوثر» به کلاهبرداری میلیاردی از علاقه‌مندان به سفر به عتبات اقدام کرده بود، خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، در 13 دی سال گذشته  درگیری میان ده‌ها نفر از متقاضیان سفر زیارتی به عراق با مدیرِ آژانس مسافرتی «آل کوثر» به‌نام «محمد . ر» 30 ساله رخ داده و طی آن متقاضیان سفر  به عدم انجام تعهدات  مدیر آژانس اعتراض کرده بودند. مأموران کلانتری  فلسطین به انتقال مدیر آژانس به دادسرای خارک اقدام کرده و  با توجه به دلایل ارائه شده  متهم با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی روانه زندان شد .

 

با تأمین قرار مذکور از سوی همدستان متهم ، «محمد . ر» در قالب مرخصی از زندان آزاد شد، اما پس از آن دیگر به زندان مراجعه نکرد و به همین دلیل به دستور بازپرس  ،پرونده با موضوع کلاهبرداری برای رسیدگی و دستگیری متهم در اختیار پلیس  قرار گرفت .کارآگاهان  در تحقیقات  اطلاع پیدا کردند که آژانس مسافرتی آل کوثر واقع در محدوده چهارراه ولیعصر با ارائه وعده و عوام فریبی ، مالباختگان را متقاعد کرده که مبالغی بین 650 تا 850 هزار تومان پرداخت می کند اما با گذشت چند ماه  هیچ اقدامی از سوی آژانس مذکور برای انجام تعهداتش صورت نگرفته است .

 

در ادامه تحقیقات ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند  متهم پس از تأمین قرار یک میلیارد تومانی و متواری شدن دوباره با همان کیفیت شروع به فعالیت کرده و در حال کلاهبرداری در  اصفهان ، مشهد و تهران است سرانجام در 14 خرداد  متهم که قصد خروج از تهران را داشت دستگیر و روانه زندان شد. در ادامه کارآگاهان 2 نفر  از همدستان متهم اصلی  به‌نام‌های علیرضا . خ 29 ساله معروف به علی مجیدی و مجید . ب 39 ساله را نیز در 23 خرداد  دستگیر  کردند .

 

سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکر استقامتی، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : کارآگاهان اداره چهاردهم اطلاع پیدا کردند که آژانس آل کوثر فاقد هرگونه سابقه ثبت و مجوز رسمی از سازمان حج و زیارت است و متهم اصلی پرونده و همدستانش با سوء استفاده از این عنوان به کلاهبرداری از شکات و مالباختگان اقدام کرده‌اند .

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 8 تیر 1395  12:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها