0

نبرد حلب کلید آزادی همه سوریه است

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

نبرد حلب کلید آزادی همه سوریه است

«رجب دیب»، سرتیپ بازنشسته و کارشناس نظامی سوریه در دمشق درگیری‌های حلب را نبرد استراتژیک واقعی و برگه برنده‌ای برای آزادسازی کامل سوریه از گروه‌های تروریستی و نابودی طرح آمریکا و اسرائیل در به فرسایش کشیدن قدرت مقاومت در جنگ سوریه توصیف کرد.

وی افزود: از همین رو بر اساس راهبرد نظامی ارتش سوریه و متحدانش در مبارزه با تروریسم، جبهه حلب در اولویت دستور کار آنها برای پاکسازی مناطق آلوده به تروریست‌ها قرار گرفت.

دیب با دشوار خواندن نبرد حلب تصریح کرد: درگیری‌های حلب نمونه شدیدترین جنگ‌های شهری است چون در میدان پهن و گسترده‌ای جریان ندارد، آن هم به دلیل اینکه نیمی از آن به دست ارتش سوریه و متحدانش و نیمه دیگر تحت سیطره داعش و متحدانش است.

کارشناس نظامی سوریه تصریح کرد: اولویتی که برای ورود به نبرد سرنوشت ساز حلب لازم بوده و پیروزی را به نفع ارتش سوریه یکسره خواهد کرد، قطع کامل خطوط امداد‌رسانی از خاک ترکیه است، به گونه‌ای که توان و امکانات شبه نظامیان تروریست را برای مقاومت به تحلیل برده و آن زمان پیروزی نهایی در حلب به دست خواهد آمد.

وی افزود: فرماندهان ارتش سوریه، مستشاران نظامی ایران، فرماندهان مقاومت حزب الله و مستشاران روس که در اتاق عملیات حلب گرد هم آمده‌اند قادرند با طراحی نقشه‌های دقیق و به اجرا گذاشتن آن، نبرد حلب را به نفع دولت سوریه یکسره کنند.

دیب گفت: با توجه به اینکه نبرد حلب به دلیل هماهنگی سطح بالای ارتش سوریه و متحدان آن شامل ایران و مقاومت حزب الله، شاهد تشدید و توسعه دامنه درگیری‌هاست و از پشتیبانی نیروی هوایی سوریه و روسیه و نقش اطلاعاتی هر کدام از آنها برخوردار است، به زودی بشارت پیروزی در این میدان را می‌دهیم.

وی تاکید کرد: همه ارکان جبهه مقاومت همچون جبهه تدمر، عزم خود را برای آزادسازی این منطقه جزم کرده‌اند .

سه شنبه 8 تیر 1395  11:17 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها